Kategorie: Alice Kirš & Ženy ženám

Bohdana Kabátová: Žiji podle principu „já jsem OK – ty jsi OK“

To, jak přistupujete k sobě samému, se promítá nejen do vašeho osobního života, ale i do profesního. Pro Bohdanu Kabátovou, ředitelku Firmy 2.0, koučku a mentorku, je úplným základem sebeláska.

Jana Bártíková: „Život mám pouze jeden…“

„Pracovala jsem 12 hodin denně, pracovala jsem o víkendech i na dovolené, byla jsem stále tak výkonná… a najednou to přestalo fungovat. A já nechápala, co se děje…“
Splnila si vše, co chtěla a přesto se necítila dobře…
Co se děje? je otázka, kterou si velkých firmách, ve světě, který je tak náročný, soutěživý a více mužský než ženský, klade v tichosti nebo nahlas více a více žen. Pokud ovšem dříve nevyhoří…


Přečíst celý článek

Stanislava Mrázková: „Zlomila jsem program ve své hlavě“

„Jak by asi vypadal můj život, kdybych se měla už v 18 ráda? A kdybych věděla, že se mám mít ráda…“ zdánlivě řečnická otázka může znamenat rozdíl, který si možná ani nedokážete představit, ale udělá opravdu hodně!

Začátky jsou různé. Některé působí snadně, jiné jsou bolestivé a zdlouhavé. A často ty „skutečné“ začátky našich rozhodnutí, jsou mnohem dál než tušíme. Ale abychom došli, nebo spíš vůbec vyšli na cestu ke svým snům, musíme začít změnou sebe sama.


Přečíst celý článek

Žena a podnikání aneb proč podnikáme?

Žena podnikatelka – ačkoliv úkaz stále častější – překonává mýty, překračuje hranice, a častokrát hlavně ty své.

Co pro ženu znamená podnikání? Jaký k němu má přístup, co jí přináší a umožňuje? Expertky projektu Ženy ženám odpovídaly na otázku:

Jaký význam má pro váš život vlastní podnikání?  
Přečíst celý článek

Bestovní čtení: orgasmické hledání životní cesty

Tenhle článek ne a ne vzniknout. Vždy přišlo něco důležitějšího – jako třeba poctivý spánek v obležení mých dětí. S tím prostě nelze bojovat (rodiče vědí!). A tak se mám v měsíci lásky ráda hlavně já sama, tak jak to učíme naše ženy, a říkám si, že tenhle článek prostě vznikne až bude ten správný čas: „Věř více procesu, že věci se dějí přesně tak, jak mají!“

Možná to taky znáte, a jestli s tím právě teď bojujete,


Přečíst celý článek

Zavirovaly jsme zemi… SEBELÁSKOU!

Vše začalo kdysi, naprosto nevinně, jednou touhou napsat knihu. Že takovou touhu má spousta lidí není nic zvláštního. Zkrátka chceme, aby tady po nás „něco“ zůstalo. Někdo zůstává u toužení, někdo čeká jen na tu správnou chvíli…

 

Píše se rok 2015

Ten správný okamžik! Lucie Kolaříková list za listem píše knihu, která má za úkol vysvětlit a objasnit v co nejširší míře téma sebelásky, kterému se již 15 let intenzivně věnuje.


Přečíst celý článek

Bestovní čtení: krásná únorová všehochuť

Poslední dny si s námi příroda pěkně hraje, chvíli to vypadá, že už snad začne jaro a za pár dní se zas zabaluju do šály a choulím se v bundě při ranních mrazících. Krokusy na zahradě, které vidím při pohledu z okna, si o tom ale myslí své. Ostatně, já taky, protože ať je venku jaro nebo zima, číst si budeme stejně. A dnešní podmračený den k tomu zve úplně sám a tak bych se nedivila,


Přečíst celý článek

Bestovní čtení: Co četly krásky v lednu

Skoro denně na blogu projektu Ženy ženám publikujeme nový článek. Někdy pomáhají, jindy dávají odpovědi na nová témata, jiné sdílejí s komunitou příběh změny, vstanutí z popela, probuzení něčeho silného v nás a jiné právě ukazují, jak se ničíme nebo jsme ničeny zajetými představami a mýty společnosti. A tohle celé dokládá jak barevný je náš ženský svět a současně kolik společného máme, jak jsme propojeny.
Abyste nemuseli číst všechno, vybrala jsem zase jen to nejlepší z lednového čtení.


Přečíst celý článek

Odhalení: Co dělaly ženy Firmy 2.0 na ženském víkendu? Flirtovaly!

Poslední listopadový víkend uspořádala Alice Kirš pro ženy z Firmy 2.0 a spřátelené ženy, podnikatelky a lektorky Ženy ženám, společný víkend zvaný Ladies Wellness víkend. Poutavý název přilákal ženy 2.0 v silném obsazení a to v začátku většina z nich ani netušila, že většinu víkendu stráví flirtováním a na řadu přijde i striptýz!

Ano, asi už delší dobu tušíte, že nejsme jen tak obyčejná firma. Ale toto! Není to už trochu moc?

Dobrá,


Přečíst celý článek

Reportáž: Jak rozzářit ženské sebe-vědomí

Je sobota ráno. Zaspala jsem. Vlak o hodinu později nestíhám o moc líp. Naopak! Řítím se ztemnělou prázdnou ulicí, batoh na zádech se natřásá. Funím. V infarktovém stavu vbíhám na nádraží, a jako by toho nebylo dost, dorazí mne hlášení z amplionu: můj vlak je připraven k odjezdu. Sakra! Vbíhám na perón, otvírám už zavřené dveře, dech sotva popadaje, proklopýtám první třídou a hroutím se v bazénu potu na první volné nekuřácké sedadlo třídy 2.


Přečíst celý článek