Poslední dny si s námi příroda pěkně hraje, chvíli to vypadá, že už snad začne jaro a za pár dní se zas zabaluju do šály a choulím se v bundě při ranních mrazících. Krokusy na zahradě, které vidím při pohledu z okna, si o tom ale myslí své. Ostatně, já taky, protože ať je venku jaro nebo zima, číst si budeme stejně. A dnešní podmračený den k tomu zve úplně sám a tak bych se nedivila, pokud byste si zalezli do postele, uvařili čaj a relaxovali s knížkou v ruce. A jestli jste ve fázi hledání, co by se dalo číst, věřím, že přesně tohle je ta ideální chvíle otevřít si právě tenhle článek a mrknout na to nejčtenější z blogu Ženy ženám 🙂

Když chcete prince…

Nejedna z žen ve své romantické fázi dospívání, a možná nejen v ní, snila o něčem jako dokonalý vztah a dokonalý muž. Ještě z živoucího světa pohádek jsme si vytesaly prince na koni a tajně doufaly, že někdy, jednou, přece jen to nebude sen, ale objeví se muž „M“ a my zažijeme pohádkový život, s láskou až za hrob.

Čas šel a naše romantické představy vzaly většinou za své. Přesto si nemyslím, že je potřeba se jich zcela vzdávat. Nakonec, toužíme-li po princi, nejjednodušší cesta, jak ho získat, je přece tak jednoduchá – stát se princeznou. Ano, a tak vás vyzývám: „Ženy, staňte se princeznami! Muži, staňte se vysněnými princi…“
To bude dostatečně pádný důvod, aby se pak setkali „ti praví“ 😉

Inspiraci jak být princeznou, načerpejte v článku >>>

Jak být úžasnou princeznou

 

1000 tváří jedné ženy…

během jediného měsíce… Není to jen o změnách nálad, někdy tak protichůdných, až se samy ženy diví, zda je to možné… Jednou uběhneme maraton s prstem v nose a za pár dní jsme slabší než moucha a každý krok nás neskutečně vyčerpává. Jeden den bysme si klidně zařídily i propustku do pekel, a pak přijde den, kdy v roztržitosti na něco podstatného zapomeneme a je to neštěstí málem k nepřežití. Tohle je přesně to, co muže často nejen vytáčí, ale jsou z toho „takoví nesví“… Po pravdě, někdy jsme z toho šílené a zmatené i my.

Jenže tyhle proměny jsme my, to z nás dělá ženy – matky. Nezbývá proto, než porozumět toku těchto změn a pochopit cyklus. Život pak nebude jednodušší, ale náš respekt k sobě sama a něco vyššího, učiní naše žití jasnější a srozumitelnější.
A pokud se v tom lehce zorientují i muži, máme vyhráno dvojnásob!
Reflexe ženské cykličnosti v článku 4 týdny, které dělají ženu ženou >>>

4 týdny, které dělají ženu ženou

 

Stačí jen 3 změny

Kolikrát jste si řekli, že začnete cvičit? Kolikrát jste začali zdravěji jíst a přestali kouřit? Kolikrát jste se zařekli, že půjdete včas spát, a ráno časně vstanete a uděláte věci jinak? A nakonec dál kynete u televize, cpete se tím co přijde pod ruku (hlavně, když vás honí mlsná), chodíte spát nad ránem a ráno se rozlámaní a otrávení sotva zvednete z postele.

A možná, že nic z toho neděláte: jíte relativně zdravě, nekouříte, chodíte spát včas, abyste si odpočali a stejně nemáte dojem extra „zdravého“ života. Víte, co máte dělat. Vlastně možná už ani nevíte co by bylo skutečně dobré dělat, je toho tolik a někdy si rady vzájemně odporují, že nakonec ani nevíme, co by bylo skutečně potřeba…

Přestože nedává smysl číst si další pravidla ;-), podívejte se na 10 pravidel pro zdraví, krásu a fit postavu, které ověřila praxe a jestli tam najdete 3, které ještě neznáte nebo neděláte, začněte. Riskněte to! A to by bylo, aby život pak nebyl lepší! >>>

10 zenových pravidel pro zdraví

 

Myslete na druhého, jako na sebe samého

Ve spoustě lidí stále ještě přetrvává staré paradigma, které jim nedovoluje podívat se na sebe jako na tu nejdůležitější osobu na světě. Neříkám, že je to jednoduché a dokonce si myslím, že jsou určité etapy života, kdy upozadit sebe před druhými může být i žádoucí, nebo nevyhnutelné v rámci životních událostí a změn, ale všeho s mírou. Obětovat se ve službě druhým nakonec nevede k ničemu menšímu než k nespokojenosti, zklamání a frustraci. Ano, nic horšího, než ztratit sebe samého, se stát nemůže (smějící se smajlík).

Chcete-li dát lidem to nejlepší ze sebe, není jiné cesty životem, než vykročit i na tu, která vede přímo k nám samotným. K našim přáním a snům. K tomu, co z nás dělá člověka, kterým jsme (nebo bychom měli být!) a pro kterého nás mohou ostatní milovat a obdivovat. To nejlepší z vás předáte v moment vlastního naplnění. A tak péče o druhé jde ruku v ruce s péčí o sebe. Jen tak, skrze vlastní naplnění, můžete zapůsobit na všechny a všechno kolem… A to zní vážně supr, ne!

Přečtěte si inspirativní zamyšlení o cestě k sobě >>>

Naučte se vnímat sebe