Novinky 2.0: Brno Kiršovým nestačí, zařídili si hnízdečko lásky v Ostravě

Zdravím vás, moji milí dvanuláci 🙂 I tento týden jsem zasedla k počítači, abych sepsala aktuální Novinky a i tento týden věřím, že pro vás budou příjemným zpestřením a počteníčkem :-* Tak honem uvařit chutný čaj nebo kafe, nachystat k počítači malou dobrůtku a hurá do čtení! 🙂

Stáňa Mrázková se podobně jako Veronika minula povoláním
Asi vás už nikoho nepřekvapí, že s postupem času stále více členů týmu Firmy 2.0 objevuje svou pravou vášeň a jde za hlasem svého srdce. Není to tak dávno, co jsme psali o Veronice Heraltové a dnes přišla na řadu Stáňa Mrázková. Ta se zhlédla v roli bulvární redaktorky. Toto zjištění jí vlilo novou energii do žil a Stáňa v zápalu nadšení a záchvatu kreativity začala tvořit nový blog Firmy 2.0 – PODNIKAMESRDCEM.CZ.

Kdo jste ještě neměli příležitost nový blog vidět, rozhodně se podívejte (www.podnikamesrdcem.cz). Je svěží, zábavný a jsme to my!
U této příležitosti by Stáňa chtěla vyzvat ty z vás, kdo jste zatím nedodali svůj příběh do sekce na blogu nazvané “Poznejte nás zblízka“ (http://podnikamesrdcem.cz/poznejte-nas/), abyste jej dodali co nejdříve. Že se zrovna necítíte být spisovateli nebo nevíte co a jak vůbec napsat? Stačí požádat o pomoc Alici, která se vám ráda bude v tomto ohledu věnovat. Jak říká Stáňa: „Nemusí to být romány. Stačí třeba jeden, dva odstavce o tom, co děláte ve firmě a proč věnujete svůj drahocenný čas téhle práci. Což ostatně můžete vykopírovat ze svých firemních kompasů…

Takže už žádné výmluvy, jinak bude naše nová bulvární redaktorka naštvaná! Nemluvě o tom, že se blog brzy dostane do světa a vy byste v týmu chyběli.

Co drží SmartEmailing pod pokličkou
Jak se už stalo v Novinkách 2.0 zvykem, daří se nám přinášet zákulisní a přísně tajné zprávy, ke kterým byste jinak neměli přístup. Tento týden se mi povedlo nahlédnout pod pokličku vývojářů SmartEmailingu a za použití malé lsti jsem získala od Václava Růta informace o nové funkci, která je ve SmartEmailingu těsně před dokončením. A musím říct, že je to pecka! Pokud bude celý SmartEmailing stejně sexy, jako tato funkce, nebudeme stíhat novým zákazníkům otevírat dveře. Co dveře. Bránu to bude chtít!

Ale abych vás dlouho nenapínala. Na vlastní oči jsem měla tu čest vidět nového správce souborů. Jste zklamaní? Čekali jste něco většího? Nechte na hlavě. Až bude vylepšený správce aktivován, spadne vám všem čelist stejně jako mně. Už žádné nenápadné a těžko dohledatelné tlačítko, u kterého si člověk ještě musí 2x pořádně rozmyslet, jestli je to opravdu ono. Nový vzhled správce je skutečně sexy, intuitivní a přehledný. A ty efekty!!! Fakt vám přeju, abyste to brzy mohli vidět taky 🙂

Co dělat se životem?
Možná si myslíte, že to víte… Ale co když se mýlíte? Jednoduchou, avšak velmi zásadní odpověď najdete v Davidově krátkém videu.

Lukáš Pour: Amazon je pro mě velkým zklamáním a Wedos je drahý
I dnes bude řeč o serverech a jejich správci Lukášovi Pourovi. Lukáš pokračuje v hledání ideálního a vhodného serverového řešení pro celou firmu, včetně hostingu všech webových stránek Firmy 2.0. S poměrně velkými očekáváními se rozhodl otestovat také proslulý Amazon. Testování však s sebou přineslo veliké zklamání.

“Testování Amazonu mě zklamalo. Nahodil jsem si dva virtuální servery – stejný typ, ale jeden měl záhadně nižší výkon a druhý mi taktéž záhadně zmizel včetně všech dat,” říká Lukáš. Dle jeho slov mu nyní nezbývá, než hledat pro naše specifické potřeby dál a prozkoumat serverovny v Lucembursku a Německu, které mu byly doporučeny jinými odborníky.

Lukáš má však i přes některé něúspěchy jeden zajímavý objev. Jsou jím webhostingové služby, které, cituji, “stojí při brutálním výkonu směšných 975 Kč/měsíc”. Nutno dát našemu správci serverů za pravdu, že vůči takové nabídce se i Wedos jeví být příliš drahý.

Olomoucký zubař se pokusil sabotovat technickou podporu
V uplynulém týdnu jsme byli svědky nevídané situace. Existuje silné podezření, že jistý nejmenovaný zubní líkař z Olomouce se pokusil sabotovat Firmu 2.0 a to v její klíčové oblasti – technické podpoře.

Její člen, Michal Kolář, se 9.4. vydal ke svému zubaři na zdánlivě standardní zákrok – vytržení osmičky. K jeho nemilému překvapení však začal mít několik dní po zákroku nepříjemné zdravotní komplikace, kvůli kterým musel být na několik dní hospitalizován.

Naštěstí se sabotérovi tentokrát útok na Firmu 2.0 nepovedl. Po dobu Michalovy hospitalizace ho plnohodnotně zastoupili jeho kolegové a i on sám z nemocnice částečně pracoval. Jsme rádi, že se Michal těší opět téměř 100% zdraví a přejeme jemu i celé technické podpoře tisíce dalších dnů, po které budou bezproblémově uspokojovat potřeby našich zákazníků.

Rubrika Alice Kirš
Alice Kriš je jako obvykle velmi aktivní a pilně se v projektu Ženy ženám činí.

V těchto dnech intenzivně pracuje na zpracování záznamu z akce Ženy ženám ŽIVĚ 2014, který by měl být do konce příštího týdne hotov. Všichni členové Týmu 2.0 se mohou těšit na přístup pro jeho shlédnutí.

V projektu Ženy ženám také Alice oficiálně představila Táňu Havlíčkovou, další expertku, kterou podporuje a jejíž jméno jste už mohli v Novinkách 2.0 několikrát zaznamenat. Zdá se, že téma módy a oblékání duše je pro ženy velmi poutavé. Po jediném mailingu představujícím Táňu jakožto novou expertku, se do jejího stylového testu zaregistrovalo více jak 2.000 žen a číslo stále roste. Nevídaný úspěch! 🙂

A na závěr jedna potěšující zpráva. Zdá se, že tým ŽŽ se rozroste o novou bloggerku, copywriterku a pečovatelku o FB aktivity v jedné osobě. Před nedávnem vyhlášený nábor skončil úspěchem a můžeme prozradit, že jsou do nové posily vkládány velké naděje. Ačkoliv zatím nezveřejníme její jméno, můžeme prozradit, že tato 32-letá matka dvou dětí zaslala velmi originální a poutavý motivační dopis a velmi autentické video, které zaujaly celé vedení Firmy 2.0.

Jednu Petru si ve čtvrtek bere za ženu, s druhou rozjel námluvy
Náš geniální grafik Martin Dolenský má slabost pro Petry. Jak jistě víte, už zítra se žení a bere si Petru Jochovou. Ovšem zdá se, že jedna Petra Martinovi nestačí. Redakce získala přístup k prozatím utajovaným informacím, že Martin rozjel námluvy s Petrou Svobodovou. Domlouvají se spolu na spolupráci, kdy by Petra převzala zodpovědnost za Mioweb a stala se jeho produktovou manažerkou.

Co na to říct. Držíme Martinovi palce, aby tento trojúhelník dopadl přesně tak, jak si ze srdce přeje 🙂

Webinářový debut Anabixu se vydařil
V minulých novinkách jste si mohli přečíst o připravovaném webináři týmu Anabixu na téma automatizace. Webinář se konal včera večer a dle slov Viktora Šabackého, jednoho z prezentujících, dopadl jak na první pokus dobře. Pokud jste nestihli nebo nemohli webinář sledovat živě, můžete se podívat na jeho záznam 🙂 http://www.anabix.cz/webinar

Brno jim nestačí, zařídili si hnízdečko lásky v Ostravě
David a Alice Kirš se v touze po větším soukromí a anonymitě rozhodli pronajmout si byt v Ostravě. V předvelikonočním období jej společně zařizovali a nyní jim již nestojí nic v cestě, aby se střídavě pohybovali mezi zmińovanými dvěmi moravskými metropolemi.

Měřiče týmové nálady v návaznosti na informace o tomto kroku manželů Kiršových zaznamenaly výrazné vychýlení hodnot u severomoravské odnože týmu Firmy 2.0. Odborníci tuto nečekanou aktivitu energetického pole připisují radosti členů týmu v této odnoži z toho, že se budou moci častěji s Davidem a Alicí vídávat osobně. Redakce bude bedlivě sledovat, jak dalece je nálada a očekávání týmu slučitelná s původním záměrem, který vedl manžele Kiršovy k pronajmutí ostravského bytu.

 

Bohdana Kabátová

Manažerka a jednatelka společnosti Firma 2.0 s.r.o., konzultantka a koučka, jedna z prvních 150 koučů na světě, kteří v Kalifornii získali certifikaci pro ojedinělý systém High Performance Coaching. Spokojená žena provdaná za úžasného muže a máma dvou báječných dětí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.