Kategorie: Dynamika bohatství

Infografika: V čem přemýšlí bohatí jinak než chudí? A jak přemýšlíte Vy?

Bohatí lidé uvažují jinak než chudí. Zkuste přemýšlet jako oni a finanční úspěch vás nemine! Inspirujte se touto infografikou, která vychází z knížky T.H. Ekera „Jak myslí milionáři“ a odpovězte si: „U kolika z těchto 17 myšlenek mohu prohlásit, že mám myšlení bohatého člověka? Buďte k sobě upřímní ;) Jedině tak může přijít lepší změna.

Jak zvyšovat bohatství?

Každý z nás něco dělá a rozdíly jsou nejen v počtu hodin, které tomu „něčemu“ věnujeme, ale i v úsilí a nadšení. Někdo dře do úmoru a bez zájmu, jiný jak je zrovna potřeba s hlavou plnou dalších nápadů k realizaci…

Ten rozdíl, který z jednoho dělá udřeného chudáka a z druhého bohatého, není v počtu odpracovaných hodin, ani v rozdílném úsilí, ale v přístupu k samotnému dělání.

Můžete věci jen dělat,


Přečíst celý článek

Proč je důležitá spolupráce

Spolupráce s Dynamikou bohatství

My žijeme, dýcháme, spolupracujeme.

Ať se podíváte na život člověka jakékoliv doby, je zřejmá jedna věc – každý dělá „něco“, co umí jen on, a díky tomu, že každý má na starost tu svou oblast z celkových potřeb lidského života, a také díky společenství, ve kterém se vzájemně doplňujeme svými znalostmi a dovednostmi, vytváříme dokonale fungující stroj.

 
Přečíst celý článek

Jak podnikat smysluplně?

Máte-li do něčeho investovat svou energii a um, musí to splnit jednu základní podmínku. Podmínku, bez které byste se cítili prázdní, rychle vyčerpaní a tak nějak znudění.

Musí to mít SMYSL

Když nám věci dávají smysl, jsme schopni vydat ze sebe to nejlepší.
A tím nejlepším v nás je to, co nám jde samo – snadno a přirozeně. To, nad čím extra nepřemýšlíme a přesto odvedeme obrovský kus práce, která přináší hodnotu.


Přečíst celý článek

Ozvěny Dynamiky Bohatství živě

Je to přesně měsíc, kdy se konal historicky první živý workshop Dynamiky Bohatství pod záštitou Firmy 2.0

Pro spoustu lidí je Dynamika Bohatství stále velkou neznámou, přestože se jedná o neskutečně zajímavý systém osobnostních profilů. Klasicky známý psychologický profil temperamentů, vycházející původně podle Hippokrata z tělních tekutin, a postupně upravovaný až do dnešní podoby rozdělení podle směřování (introvert/extrovert) a neuroticismu (lability/stability), zná každý. Tohle je ale trochu jiné kafe.

 
Přečíst celý článek

Co je profil Dynamiky Bohatství?

„Pokud děláte něco, co vám připadá jako těžká práce,
pak určitě neděláte to, co máte.“
– Roger James Hamilton

 

Myslíte si, že práce i podnikání má být dřina?
Školský systém nás nabádá, abychom rozvíjeli schopnosti, které nám nejdou a pokud se málo snažíme, dostaneme špatnou známku, škatulku neschopného naučit se danou věc. Pod tíhou toho, co nám nejde, se po čase úplně ztratí to, v čem jsme nepřekonatelní.


Přečíst celý článek

Zmysluplná práca a podnikanie v prirodzenom prúde

Ján Polák Dynamika Bohatství

Žijeme v dobe nevídaných príležitostí a technologických vymožeností, a zároveň nespočetných vnútorných a vonkajších tlakov a možností rozptýlenia. Mnohým z nás už dávno nestačí život, kde mechanicky pracujeme od deviatej do piatej, šiestej alebo siedmej päťšesť dní v týždni pre peniaze, ktoré zaplatia naše účty alebo ich po práci minieme na veci a aktivity, ktoré nám síce možno dajú dočasné uspokojenie, ale sotva pocit skutočnej životnej radosti a naplnenia. V práci a v podnikaní nám už nestačí byť len nahraditeľným koliečkom v dobre naolejovanom stroji.


Přečíst celý článek

Co je Dynamika Bohatství?

Je něco, co máme a co nám nikdy nikdo nemůže vzít. A jediný, kdo tomu může stát v cestě, jsme my sami. Je to skoro jako kvíz, ale tím něčím je naše největší bohatství – náš TALENT.

Je to unikátní projev našich schopností, umu. Je to něco, čím disponujeme zcela přirozeně, co umíme jaksi mimochodem, bez námahy. A přesně s tím, co nám nedělá starosti a máme toho přehršel, pracuje Dynamika Bohatství. Je to přístup pro pochopení a rozvíjení talentu.


Přečíst celý článek

Co je bohatství?

Peníze nebo život?
Ne, děkuji. Naordinuji si bohatství… 😉

Je v lidské přirozenosti snažit se dosáhnout určité formy bohatství. Stavu nadbytku, kdy neobracíme každou minci, ale můžeme žít jaksi lehčeji.
Bohatství je často a hlavně spojováno s penězi.
Ale patří tam rovnítko? Jsou peníze a bohatství totéž?

S bohatstvím a penězi je spojen i jeden velký paradox. Víte který?

Ján Polák v krátkém videu přiblíží téma bohatství tak,


Přečíst celý článek

Život a podnikanie prirodzeným spôsobom

Dovolím si povedať, že každý z nás chce byť – alebo aspoň vyzerať – úspešný a bohatý. Neúspech a chudoba určite v dnešnej dobe cveng nemajú a vlastne ani nikdy nemali.

Veľa ľudí je preto ochotných pre úspech a bohatstvo tvrdo pracovať a často podstúpiť čokoľvek. Prekonávajú prekážky, odriekajú si, dokonca niekedy obetujú svoje zdravie, rodinu a vzťahy, len aby dosiahli vytúženého cieľa. Zaujímavé zostáva, že aj keď sa im to nakoniec podarí,


Přečíst celý článek