Je to přesně měsíc, kdy se konal historicky první živý workshop Dynamiky Bohatství pod záštitou Firmy 2.0

Pro spoustu lidí je Dynamika Bohatství stále velkou neznámou, přestože se jedná o neskutečně zajímavý systém osobnostních profilů. Klasicky známý psychologický profil temperamentů, vycházející původně podle Hippokrata z tělních tekutin, a postupně upravovaný až do dnešní podoby rozdělení podle směřování (introvert/extrovert) a neuroticismu (lability/stability), zná každý. Tohle je ale trochu jiné kafe.

Dynamika Bohatství, která má spojitost s I-tingem, není jen další psychologický profil osobnosti. Kromě zařazení do jednoho z 8 profilů nabízí i něco navíc – cílený růst. Spektrum Bohatství ukazuje, kde se váš osobnostní profil nachází a jaké jsou možnosti pro vaše zlepšení. Navíc je celý systém přímo stvořen pro podnikání 😉 a budování bohatství na základě znalosti vašich talentů a možností spolupráce s dalšími profily.

141204_db27

4.prosince 2014 v Brně měli první odvážlivci živého celodenního semináře možnost pracovat s vlastním profilem, a prakticky poznat význam a dosah Dynamiky Bohatství. Jak je to zasáhlo si můžete přečíst níže. A pokud už jste i Vy připraveni posunout se dál, ukončit sérii pokusů a omylů, a v roce 2015 začít vědomě podnikat, potěším vás zprávou, že 13.-14.června 2015 v Brně proběhne další živý workshop. Setkáme se?

 

Ohlasy účastníků
workshopu Dynamiky Bohatství


 

„Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací a musím říct, že seminář byl opravdu „výživný“. Pochopila jsem, že je normální, když mi některé věci v podnikání nejdou tak dobře jako jiné. Zjistila jsem si, koho si potřebuji k sobě přizvat. Je taky fajn si uvědomit, že ani jeden z profilů není „horší“ než jiné profily, kolik toho máme v rámci jednoho profilu společného a naopak – kolik toho může být v jiných profilech rozdílného.
Seminář bych určitě doporučila všem, protože se dozvědí nejen o svých schopnostech a talentech, ale také pochopí, jakým způsobem nastavit své podnikání a spolupráci tak, aby dosáhli bohatství a úspěchu.“
Hana Syslová

„Nejsilnější momenty a největší přínos ze semináře pro mě představovala diskuse ve skupinách lidí stejného profilu a sdílení s ostatními. Tušil jsem, jak to zhruba bude vypadat, ale přesto mě zaskočilo, jak jsme si se stejně naladěnými lidmi notovali. Některé myšlenky druhých pro mě dokonce zafungovaly jako „aha-moment“, kdy mi konečně došlo, proč mi něco vadí nebo mě frustruje. Podobně objevné bylo i vyslechnout si příslušníky opačného profilu. Věděl jsem, že existují lidé, kteří vidí svět úplně jinak než já, nicméně slyšet přímo z jejich úst ujištění, že to, co já nesnáším, oni vyhledávají a to, co je pro mě zcela přirozené, je naopak ničí, bylo fascinující. :-)“
Radim Topič

 

Dynamika Bohatství živě

Za mě bylo nejzajímavější, když jsme se rozdělili do osmi skupin podle profilů a lidi v každé té skupince si měli odpovědět na tři otázky: Co je pro mě nejdůležitější v práci, Co mě nejvíc frustruje a stresuje, Co ode mě nemají ostatní vyžadovat.
Poté skupinky své zjištění sdíleli s ostatními v sále.
Bylo moc zajímavé sledovat, jak si byli lidi v jednotlivých profilech podobní, ale jak moc rozdílné byly jednotlivé skupiny.

I když jsem věděla, že lidé jsou různí, tak i přesto bylo pro mě toto sdílení nepopsatelné slovy – překvapivé, úžasné, zajímavé, neuvěřitelné, možná nepochopitelné. Na tom semináři dostalo to, co jsem věděla už dřív, konkrétní podobu. Ujasnily se mi některé otázky, na druhou stranu vyvstaly jiné. Těším se na další vzdělávání v tomto směru.
Dynamika bohatství je o vztazích – a nejen pracovních.

Manžel, který byl se mnou na workshopu, mi po skončení řekl: „Tak už chápu, proč ti některé věci tak dlouho trvají 😀 😀 :D“
Martina Václavíková

AHA moment? Spektrum bohatstva – analyza. Pochopil som, ze je velmi dolezite ako sa na veci a situacie pozerat, mat pri tom otvorenu hlavu. Je dolezite sa raz za cas, a aj pravidelne pozriet na vsetko z vysky. Da to na veci uplne iny pohlad. Ulavilo sa mi hlavne preto, ze sa mi potvrdilo, ze nemusim robit veci, v ktorych nie som dobry a hlavne ma nebavia, nemam s nich radost. Su ludia okolo, ktorych to bavi a naplna.
Seminar by som doporucil dokonca kazdemu, koho by som stretol. Typologia cloveka, ako aj spektrum, povazujem za najzakladnejsiu vec preto, aby clovek mohol prezit svoj zivot v stasti, laske a plnohodnotne.

Peto Rohar

Už první základní test genia mě oslovil a proto jsem se celý seminář vezla na vlně nadšení, že jsem dobře investovala svůj čas a peníze. Aha moment bylo rozdělení lidí podle typu a jejich sdílení, jakým způsobem uvažují a pracují. Došlo mi, že jsem si podvědomě vybrala práci, kde můžu svůj potenciál plně využít a vézt se na vlnách :). Tabulky bohužel nebudou mou silnou stránkou.
Seminář mě obohatil o lepší vnímání potřeb jiných typů, s kterými spolupracuji.
Hela Palásková

 

Fotografie s láskou Kateřina Petrů – fotograf-ka.cz