Vzpomínka: Dynamiczny seminarium w Polsce

Spala jsem jen tři hodiny a vlak stihla na minutu přesně. Je sobota ráno a já jedu vstříc víkendovému dobrodružství Firmy 2.0. Sluníčko se začíná probouzet, nacpávám se müsli snídaní v cestovním balení vlastní výroby a cesta krásně utíká, snad i díky báječné společnosti skorokolegyně.

Přijíždíme do Polska. Překvapivě i za hranicemi mají zelený les, oblohu s několika zapomenutými mráčky a hřejivé slunce. Přesto je to jiné, takové malebné. A když přijíždíme k hotýlku, mám pocit, jako bych přijela o pár let zpátky – chybí mi jen secesní šatičky, paraple a galantní muž v tmavém obleku po boku. Tak příště.

Fasujeme klíče a po úzkých dřevěných schodech stoupáme nahoru. Rychle převlíknout, vydechnout, vzít blok a tužku a jdeme čerpat Dynamiku bohatství. Janko Polák hodlá rozrýt naše profily a ukázat, jak skvěle se doplňujeme, pokud se známe a chápeme, jak jako jednotlivci fungujeme. Jedině tak vytvoříme skutečný Magic team 2.0.

 

Nalaďte se…

Všichni se setkáváme v místnosti sousedící s jídelnou. Sedíme v kruhu. Jsem nová, trochu nervozní, ale neuvěřitelně natěšená. Žmoulám si svůj notýsek, schovávám foťák do klína a tuším, že tohle bude vydatný víkend. Vzápětí zjišťuji, že jsem se nemýlila.

Janko Polák představuje Dynamiku bohatství

Začínáme myšlenkou na konec: „Co si odnesu z dnešního dne, aby byl skvělý?“
Zapisuji si příliš obecné banality, ale v tu chvíli mi to stačí, zůstávám otevřená všemu, co přijde a to se jeví vcelku účinné. Tak jo, ukaž se, frajerko: „Utvořte dvojice a podělte se o to, nač jste hrdí“ zní úkol. Zůstávám tak nějak na ocet, ale ze vzniklých dvojic se vynořuje Vašek, což zjistím hned poté, co si vzájemně začneme sdělovat informace nad limit úkolu. Naše poznatky tlumočíme kolektivu a tak se postupně seznamuji s celým přítomným týmem Firmy 2.0. Chytré a zábavné!

Pro lepší pochopení základních kamenů Dynamiky bohatství, jsme rozděleni do skupin podle klíče, který je nám zprvu utajen, ale v naší skupince sestavené z Podporovatelů a mé Hvězdné maličkosti, se brzo systém projeví. Jak naložíme s prázdným šekem, neomezeným rozpočtem a vysněným vozem? Máme brzy jasno. Nebýt to jen úkol, pravděpodobně zítra zakládáme továrnu a zaplavíme svět „Autem na pohodu“. To auto byste taky milovali, jak jinak 🙂

 

Kdo je kdo?

Jednotlivé profily jsou běh na delší trať. A tak je dostáváme po dávkách. Nejdřív se seznámíme se základními projevy a vlastnostmi: jak jsme prospěšní pro tým, čím si můžeme navzájem pomoci, jak se projevuje polarita. Souvislost s koloběhem času symbolizuje poslední element, který nás transformuje a nenechá točit do zblbnutí v kolečku. Pokud samozřejmě nechceme, jinak nám v tom nikdo nebrání! To už je ale trochu vyšší level.

Dynamika bohatství

Pauza na oběd je neméně úžasnou událostí. Setkáváme se u společného stolu, na který se postupně snáší všem smyslům lahodící oběd. Krémová cibulačka se sýrem – s tou byla hodně zábava!, a pak losos s česnekem, brambory a naprosto fenomenální špenát. Povídáme si, smějeme, a při společném hodování si prokazujeme laskavosti. Je to jak velký rodinný oběd a tenhle pocit ze mne už do konce víkendu nevyprchá…

Odpoledne je čas na lámání chleba, a abychom nenadrobili, setkáváme se venku, rozděleni do skupin podle profilu a na dekách usazeni tak, jak hlásá dynamický obrazec. Janko Polák nám dává poslední velký úkol přímo na tělo: odhalit své silné a slabé stránky a určit jaká práce je pro nás ta nej a naopak. Postupně přecházíme od jednoho k druhému a zjišťujeme, jak se cítíme a proč. Tyto zpovědi vyústí v nedělní „burzu práce“ a taky v možnost projevit své touhy a talenty tím, že si řekneme o práci, která nás činí šťastnými.
Protože to je to, proč to celé děláme. Chceme být v souladu se sebou a s tím, v čem se cítíme silní a prospěšní. A vzájemná spolupráce tak může být maximálně efektivní. Ale to trochu předbíhám.

 

Transformace, vize a zábava

Podvečerní dortík přinese nečekané rozptýlení a jsme připraveni přejít do finále. Transformace – nic menšího už nepřijde! Když už víme, kdo jsme kdo, je možné vytvářet společně skutečně velké věci. Nakonec vlastně vůbec nejsme tím, kým jsme. Míříme přece mnohem výš. Jednou, až k tomu dojdeme skrze náš vlastní talent. Náš osobní i firemní MAGIC okamžik teprve přichází. Jsme připraveni?

Večerní zábava

Večeře předznamenává velké věci. Opět v duchu skvělé rodinné události, na které nikdy nechcete chybět. Z principu ani nemůžete. Jsme organismus, fungujeme za všech okolností sehraně. A tak, po doladění posledních plánů, pokračuje večer plný zábavy. Jdeme na procházku, povídáme si, já fotím do chvíle, než baterkám dojde šťáva a pak už není nic. I když pravda je taková, že hraju celý večer kulečník. Až do noci. Počet výher bych ale spočítala na jedné ruce.
No, nemohu být Hvězda ve všem 😉

Škrtám, vrátím-li se na začátek. Ta nejdůležitější myšlenka dneška je: Buď sama sebou!

Jsme-li inspirováni, je snadné dát ze sebe to NEJ.

 

Katka Svobodová

Jsem úplně normální vodnářka, která miluje psaní. Proto píšu... A co vy, taky děláte to, co vás baví? Více o mne na www.pismenkovakralovna.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.