Dnešní doba je přeplněná informacemi a ne vždy nás baví číst nekonečně dlouhé texty. Nejen na webech. Ale s videem… to je jiná!

(Pokračování textu…)

Každý z nás něco dělá a rozdíly jsou nejen v počtu hodin, které tomu „něčemu“ věnujeme, ale i v úsilí a nadšení. Někdo dře do úmoru a bez zájmu, jiný jak je zrovna potřeba s hlavou plnou dalších nápadů k realizaci…

Ten rozdíl, který z jednoho dělá udřeného chudáka a z druhého bohatého, není v počtu odpracovaných hodin, ani v rozdílném úsilí, ale v přístupu k samotnému dělání.

Můžete věci jen dělat, anebo je dělat srdcem 🙂

 

O tom všem a hlavně o souvislostech a způsobu zvyšování bohatství
mluví Ján Polák v dalším krátkém videu ze série o Dynamice bohatství.

Chcete se seznámit s Dynamikou bohatství podrobněji?
Přijďte na jednodenní živý workshop 17.12.2016 v Praze.

Audio verze

podcasts_iconPodcast na iTunes

Vzpomínám si na dobu, kdy jsem chodil na gymnázium. To jsem měl strach něco říct v hospodě, měl jsem strach něco říct holce, měl jsem strach postavit se před třídou a něco říct. Vzpomínám si na dobu před deseti lety, kdy bych si ani náhodou nedovedl představit, že bych si stoupl před kameru a začal mluvit. Vzpomínám si na dobu před sedmi lety, kdy jsem psal svůj první blogový článek a měl jsem obrovský strach, co se stane, až ho publikuji na svém blogu. Co na to lidé řeknou, co si budou myslet, kam mě zařadí, co se stane. Měl jsem ohromný strach z mnoha věcí, které jsem v životě chtěl dělat.

Dnes však vidím dvě obrovské věci, které mi pomáhají můj strach překonávat. Existují dvě věci, které když se vám podaří rozpoznat, tak najednou se věci stanou lehčí, najednou ten strach nebude už tak obrovský a nebude zaujímat tak veliké místo ve vašem životě.

Tou první věcí je, že strach tady byl, je a bude a je přítomen v hlavách všech lidí na světě. Já osobně teď mám strach, vy máte strach, jsou situace, kdy všichni máme strach, všichni prezidenti všech států na světě, všichni úspěšní sportovci, herci, obyčejní lidé, všichni máme svoje strachy a budeme je mít nejspíš celý život.

Nebojujte se strachem

Strach není něco, čeho byste se mohli zbavit, strach není něco, co nás najednou na lusknutí prsty opustí, strach není něco, s čím byste měli neustále bojovat a bojovat a překonat to, zvítězit, a jednou strach nebude přítomen ve vašem životě. Pokud je ve vašem životě přítomný boj se strachem, nejspíš je to boj, který nikdy nevyhrajete a ve kterém teď ztrácíte obrovské množství energie.

Přijměte, že strach tady s vámi bude pořád. Přijměte, že strach mají všichni lidé, které obdivujete, že strach je prostě součástí naší lidské přirozenosti. Když přijmete váš strach, přijmete sami sebe a přijmete vaši součást a přestanete ji odmítat, tak tím, že ji přestanete odmítat, se na nějaké úrovni zintegrujete a stanete se celistvější.

A tak první věc je – myslete a vzpomeňte si na to, že strach tady je, že je přítomen neustále v našich hlavách a nemá smysl s ním bojovat. Je ale důležité uvidět, že strach je jenom jedna součást hry zvané život. Pokud se podíváte na váš svět nebo na váš život a někde v tomhle prostoru je přítomen strach, možná je někde nahoře, já ho vidím jakoby za mnou, trošku mě pozoruje, je důležité uvidět, že to je jenom jedno místo, ale kolem je spousta jiných věcí.

Nedávejte strachu svou pozornost

K prvnímu uvědomění, kdy přijmete strach, patří ještě to, abyste mu nedávali takovou pozornost, jako mu dáváte teď. Pokud neustále hledáte důvody, jak se zbavit strachu, jak se strachem pracovat, jak s ním bojovat, jak ho vymizet, tak se nejspíš děje to, že se celý svůj život díváte na ten svůj strach, ale nevidíte všechny ty věci, které jsou neustále přítomny kolem.

Takže změňte pozornost, přestaňte neustále pozorovat strach a začněte pozorovat všechny příležitosti, které jsou kolem. Pomůže vám v tom druhé uvědomění, ta druhá věc, která se pojí se strachem, je uvidět, že strach není nic jiného než myšlenka ve vaší hlavě. Strach není žádný člověk, který stojí vedle vás s palicí a chce vás srazit každou chvíli, kdykoliv se začnete bát. Ne, strach je jenom něco, co se vám právě honí hlavou.

Strach je jen příběh ve vaší hlavě

Když uvidíte, že všechny strachy, které máme, strach oslovit někoho, strach mluvit na veřejnosti, strach říci si o něco, strach dovolit si věci, nejsou reálné věci, jsou to jenom naše představy, naše příběhy, naše myšlenky, které nám běží hlavou, tak po čase se stane, že ve chvíli, kdy se ve vašem zorném poli objeví strach, tak ho necháte jednoduše projít, nebudete mu dávat pozornost.

On se objeví a vy ho necháte projít, protože budete vědět, že za tím strachem je spousta jiných, lepších, krásných myšlenek a nemusíte tomu strachu věnovat pozornost. Se strachem jsme se setkali už tolikrát v životě, tolikrát jsme se všichni báli, tolikrát jsme se obávali, strachovali jsme se, že když přijmeme, že tohle je součást našeho života, a přestaneme tomu věnovat tak šílenou pozornost a jednoduše ty věci necháme projít, často právě tímto ten vlastní strach překonáme, přejdeme přes něj, respektive nám nebude najednou tolik vadit.

Když půjdete na to pódium a začnete mluvit pro lidi nebo začnete natáčet video, psát e-maily, články, nejspíš neustále budete mít strach, i když tuhle věc uděláte popáté, podesáté, podvacáté. Se mnou je teď také přítomen strach, který mě sleduje, co říkám, jestli to říkám správně, zda je to dostatečně chytré, inteligentní, super, inspirující, motivující… Ten strach je tady přítomen, ale já ho pozoruji, začali jsme se kamarádit a už mě neparalyzuje a nechává mě dělat moji práci, moje věci.

Zkuste se inspirovat těmito dvěma věcmi, se kterými pracuji. Přijmout, že strach je tady pořád se mnou, a trénovat, že strach je jenom myšlenka, kterou nechávám projít. Někdy to procházení trvá třeba několik hodin, někdy to je i několik dní, ale zatím vždycky odešel. Takže v tomhle vám držím palce.

Strach není nic jiného než myšlenka ve vaší hlavě. Jste v bezpečí.

Audio:

 

Chci se s vámi podělit o 3 principy na kterých jsem postavil svůj úspěch v podnikání a také svůj šťastný a naplněný život.

1. princip je POZNÁVAT SÁM SEBE

Každou minutu jsme každý z nás jiným člověkem, s každým uvědoměním, s každou myšlenkou, která nám proběhne hlavou, s každou situací, novou výzvou v životě se stáváme jiným člověkem. Věci, kterým jsem věřil, dnes už nevěřím, a těm, co věřím dnes, nemusím věřit příště, protože se posunu dál. Poznávat sám sebe znamená růst, být připraven na změny. Poznávat se je naše schopnost dívat se na sebe a uvědomovat si, jak se měníme. Dívat se na problémy v životě ne jako na něco, co se nám zase přihodilo, ale jako na něco, co mi možná pomůže se posunout o kus dál. Ta naše cesta životem není rovná, ale je velmi klikatá a možná je to štěstí, protože pak je život zajímavý.

Učit se, poznávat se je naprosto klíčové. Poznávat sám sebe je princip číslo jedna.

2. principem je UČIT SE OD NEJLEPŠÍCH NA SVĚTĚ

Nebojte se pro tu svou oblast, práci, cokoliv co děláte, rozhlédnout se po světě a vybrat si člověka, který vás bude inspirovat. Vybrat si 3 lidi, které uznáváte ve vašem oboru. A tyto lidi začít studovat, učit se od nich a nechat se inspirovat. Mně osobně změnilo život, když jsem se za těmito lidmi vydal, tahle inspirace mne pomohla posunout se a poznat i sám sebe. Takže jsem se skrz to učení od nejlepších posunul v životě o mílové kroky. Učit se od nejlepších na světě je obrovská zkratka.

Proto zvu lidi, aby našli v sobě hodnotu, aby o této hodnotě dali na internetu vědět, aby své know-how změnili v produkty, které můžou prodávat jiným lidem. Proč? Protože skrz tohle můžou zkrátit tu cestu i těm lidem kolem sebe, kteří jim za to budou rádi platit, protože my všichni si na nějaké úrovni chceme zjednodušovat život. Chceme umět lépe tohle na internetu … chceme se lépe starat o naše děti … chceme mít lepší zdraví … chceme se lépe stravovat … chceme lépe spravovat své peníze … chceme vydělávat víc peněz … na všechno tohle už někdo přišel. Našim úkolem je najít toho učitele, od kterého se budeme učit s láskou, a který nás bude inspirovat nejvíce.

3. principem je JÍT DO AKCE A NIKDY SE NEVZDÁVAT

Tuna teorie není nic proti gramu akce. Pokud budete vědět všechno na světě, ale neuděláte další krok, neuděláte akci, tak se nestane vůbec nic. Cesta k naším snům je dlouhá, ale vždy dojdeme do cíle, pokud uděláme první krok, pak ještě jeden a ještě jeden a ještě jeden. Krásné na tom je, že pokud u těch kroků poznáváte sami sebe a nezůstáváte u toho sami, to znamená, že vyhledáte lidi, kteří vám s tím můžou pomoci a učíte se od druhých lidí, tak vám to kráčení jde prostě snáz.

Tak tyhle 3 principy jsou pro mne stále platné.
Už několik let z nich vycházím ve svém podnikání a životě. A je mi potěšením, že jsem se s vámi mohl o ně podělit zde.

0305

Peníze nebo život?
Ne, děkuji. Naordinuji si bohatství… 😉

Je v lidské přirozenosti snažit se dosáhnout určité formy bohatství. Stavu nadbytku, kdy neobracíme každou minci, ale můžeme žít jaksi lehčeji.
Bohatství je často a hlavně spojováno s penězi.
Ale patří tam rovnítko? Jsou peníze a bohatství totéž?

S bohatstvím a penězi je spojen i jeden velký paradox. Víte který?

Ján Polák v krátkém videu přiblíží téma bohatství tak, jak je vnímáno z pohledu Dynamiky Bohatství. Systému, který dává podnikatelům do rukou mapu a možnost najít svou vlastní cestu k bohatství – ducha i konta 😉

Najděte sami v sobě bohatství – bohatství svého talentu!
Udělejte si krátký test

Když se na začátku léta otevřela možnost přihlašování na seminář Milionová žena, přišel mi email od jedné paní, ve kterém mi popsala svůj životní příběh a velkou touhu po změně, podnikání a informacích, které ji k tomu pomohou. Z emailu ale vypývalo, že účast na semináři je pro ni aktuálně finančně nedostupná.

Příběh mě chytl za srdce, a tak jsem jej sdílela s Alicí a Bohdanou a společně jsme vymyslely možnost stipendia. Rozhodly jsme se věnovat tři vstupenky zdarma a podpořit tak ženy, které jsou ochotné jít do akce, využít tenhle seminář pro svůj život na maximum, ale které jsou třeba zrovna na mateřské dovolené a penízky navíc nemají.

 

Akce „Stipendium na seminář Milionová žena“ začala

Podmínkou bylo natočit krátké video se svým PROČ. Ženy měly natočit, proč chtějí jít na tenhle seminář, jakou změnu díky němu chtějí ve svém životě udělat? Jaký mají sen, který chtějí naplnit?

Nejdříve žádná reakce. Ticho po pěšině.

Po pár dnech nám ale začala chodit úžasná videa. Přišly nám příběhy žen odhodlaných začít podnikat, odstartovat své projekty, nakopnout své podnikání, najít svobodu, začít si plnit své sny. Posuďte sami, tady jen několik z nich…

   

   

   

Tato akce měla v prvé řadě pomoci ženám, které šly do akce a natočily ta videa. Pomoci jim dostat se na seminář, získat stipendium.

Ve finále se koukám na ta videa a mám úplně mrazení v žaludku, vzrušení, že vidím hmatatelné lidské bytosti, které potřebují naše know-how, znám jejich přání, jejich sny. Jsou to konkrétní ženy, konkrétní příběhy a já vím, že jim umíme dát další směr. Dát jim mapu na té jejich cestě.

Můžu mluvit jen za sebe, a tak…

…mám to být já, kdo má inspirovat tyto ženy a přitom se já cítím být inspirovaná těmito ženami. Inspirovaná ke svým dalším krokům a k tomu, co chci ze svého know-how a zkušeností předat právě jim. Inspirovaná k tomu, jak a komu své know-how předávám. Vidím se v nich. Jsem to já před dvěma lety když jsem točila svoje první video, měla v hlavě svoje sny a plány, tajně doufala, že se mi jednou splní a přitom měla pocit, že jsou až moc odvážné a nezrealizovatelné.

Cítím mrazení v žaludku proto, že vím, že tyto ženy stojí na začátku cesty a já stojím o několik kilometrů dál, ale jdeme po stejné cestě a já už vím, kam všude je může dovést. Já už vím, že všechny jejich plány, sny a nápady jsou zrealizovatelné. A já, stejně jako David, Alice a Bohdana, jim můžeme teď říct: „Haló, neboj se. Jde to zvládnout! Ukážu ti, jak.“ Protože už máme tu zkušenost a můžeme a chceme ji sdílet.

Příběhy, jako jsou tyto, dodávají mé práci vždy úplně jiný rozměr. Rozměr naplnění, smyslu toho, co dělám. Děkuji těmto odvážným ženám i desítkám dalších, které uvidím už 20. září v Praze na semináři Milionová žena. Vaše příběhy jsou motor pro mou práci a tvoření. A myslím, že můžu mluvit i za ostatní lektory tohoto semináře, když řeknu, že vaše příběhy jsou to, co dává velký smysl celému semináři Milionová žena, který proběhne 20.-21.září v Praze.

Těším se teď ještě o kus více!

MZ_video_foto

 

PS: Některé ženy byly neuvěřitelně kreativní. Podmínkou bylo nahrát video na YouTube, nicméně ne každý je technicky zdatný, a tak nám jedno video přišlo na CD a jedna stipendistka nám dokonce poslala celý svůj foťák s datovou kartou! 😀

Přináším Vám letní dávku naší firemní 2.0 inspirace – ryze ženskou.
Chtěla jsem napsat nějaký úvod, možná být i trochu vtipná, protože to mi někdy jde, nakonec jsem si ale řekla, že tohle žádný extra úvod nepotřebuje. Minimálně pro dnešek ne. Zkrátka jen sdílíme kousek naší duše, toho, co s námi právě rezonuje a popravdě řečeno, k tomu není potřeba nic dodat.

Snad jen: Inspirujte se!

Alice KiršAlice Kirš: „Dosáhněte něčeho velkého!“

Můžeme přijít o všechno kromě jediného. Nikdo nikdy nám nemůže vzít naši svobodu reakce na cokoliv kolem nás. Dobrý pocit je stav, pro který se můžeme prostě a jednoduše rozhodnout.

Když chcete dosáhnout něčeho velkého, jak se budete chovat? Budete si věřit a půjdete do akce nebo se budete vymlouvat?
Když budete čelit překážkám a výzvám, jak budete reagovat? Zůstanete pozitivní, optimističtí a půjdete dál nebo se vzdáte?

 

marketa-malkova-2Markéta Málková: „Minimalistické kouzlení“

Poslední dobou mě fascinují a zajímají meditace. To, proč jsem se o ně poslední dobou začala zajímat, je zklidnění mysli. Nevěděla jsem, kde a jak správně začít, ale stačilo si říci „Learning by doing“ a najednou to šlo 🙂

Najít si pár minut volna, ideálně ve stejnou dobu, vše co mě může rušit, vypnout (pokud to jde) a poslouchat svůj dech. Pomocníkem mi byl Leo Babauta. Stačilo opravdu málo a mohla jsem začít: „Jenom tak nenásilně pozorujte svůj dech. Vnímejte, jak nabíráte vzduch do plic a zase ho vydechujete ven. Jakmile si uvědomíte, že se nesoustředíte na dech a přemýšlíte o všem možném, jenom se vraťte zpátky a opět vnímejte svůj dech. A to je celé kouzlo.
Pravděpodobně se budete cítit klidnější a klidně můžete zopakovat vícekrát denně.

 

marketa-danisova-2Markéta Danišová: „Zablbněte si jak malí kluci“

Často se poslední dobou, když se potřebuju zklidnit, vracím k Božinčinému „tady a teď“. Sedím nebo ležím, vnímám, čeho se dotýká mé tělo, soustředím se na vůně, zvuky, pocity, chlad, teplo, svůj dech.

Já jsem měla v poslední době jednu obyčejnou, ale hodně silnou inspiraci. Seděla jsem sama hodně pozdě večer na zahrádce jedné restaurace a jen tak koukala kolem sebe, unavená a vyklidněná z koňského workshopu. Přišli tam dva dospělí chlapi, mrkli na průlezky, co tam byly, mrkli na sebe a šli na ně blbnout. A mně došlo, že jsem zase začala zanedbávat své vnitřní dítě a byla jsem spíš na vlně vnitřního muže. A došlo mi, že jsem v nerovnováze a že je třeba s tím něco dělat :).
Těším se na dovku….

 

stanislava-mrazkovaStanislava Mrázková: „Jak dojít až na vrchol? Stačí vykročit!“

Mě inspirovala před pár dny cesta na Lysou horu 😀
Před pár dny jsem se se svou starší dcerkou vydala pro ni poprvé na nejvyšší horu Beskyd. A v momentě, kdy jsme už měli vrchol na dosah, se začala radovat a řekla mi, že první půl hodinu se jí tak nechtělo, že to chtěla vzdát a říct nám, že jít nechce, ale řekla si, že si to nechá pro sebe a půjde.

A já jsem jí na to řekla: „A to je Viki přesně to, co dělí i v životě neúspěšné lidi od úspěšných. Ti neúspěšní poslechnou na startu svou lenost, obavy, strach z bolesti a námahy a nikdy se nedozví, že po prvním kilometru tohle všechno odezní a než se nadějou, jsou na vrcholu.“

10562527_498399623593689_6790953955456244717_o

 

kac_2005Kateřina Svobodová: „Vypněte hlavu a NIC NEDĚLEJTE“

Přistihla jsem se, že neumím odpočívat, že neumím vypnout. Vycvaknout systém a nechat volnoběh. I když jsem si už snad milionkrát řekla, že bych „si měla odpočinout“, stejně jsem nakonec našla kvadrilion věcí, které jsou naprosto neodkladné a nutně, ale opravdu NUTNĚ, se musí udělat právě teď, když jsem bez dětí a mohu svému času vládnout naprosto v plné míře.
Já ale ničemu nevládla. Nechala jsem se vláčet vším, co nestíhám a snažila se zběsile dohnat čas, který už dávno proběh kolem.
Tentokrát jsem to ale udělala úplně jinak… a bylo to BOŽÍ!

Jestli máte dojem, že odpočíváte – tak jako já, a po každém „odpočinku“ jste ještě víc vyšťavení a vystresovaní, tak věřte, že neodpočíváte. Musíte vypnout hlavu! Já vím, je to těžký, ale musíte to udělat. A přestat se bát, že vám něco uteče! Co by asi tak mohlo utéct (?), snad kromě vašeho života, pokud se na něj občas nepodíváte a nenecháte ho jen tak samostatně plynout a nedovolíte pohoupat vás na jeho vlnkách, který vzniknou…

A co inspiruje právě teď Vás?

Každý v životě zatoužíme po kousku duhy, kapičce inspirace, která nám udělá radost a posílí nás na cestě za naším snem. Někdy pak stačí jediná věta, úryvek z knihy nebo video, a začnou se dít zázraky. Znáte to? Všichni milujeme tuhle inspiraci. Rádi ji prožíváme a rádi ji předáváme ostatním.

V týmu 2.0 jsme se rozhodli, že nebudeme inspirovat jen sami sebe navzájem, ale o své malé inspirace se budeme pravidelně dělit také s Vámi. Mnohdy budeme osobní. Každý jsme jiný a každého inspiruje něco jiného 🙂 A někteří svou inspiraci vtiskly i do svých e-mailových podpisů.

Své AHA momenty a životní radosti chceme sdílet až za hranice blogu.
Chceme být inspirativní v každé chvíli 🙂

Hezky se usaďte, vydatná várka inspirace přichází.

 

Alice KiršAlice Kirš: „Víc toho, na čem mi opravdu záleží“

Už delší dobu jsem inspirována knížečkou Lea Babauty s patřičným názvem Soustředění. Díky inspiraci, která ke mně skrze tuto knihu přišla, jsem překonala konkrétně tyto strachy:

A tak jsem zavedla několik prázdninových pravidel:

Proč vlastně to všechno? Protože chci mít více času a prostoru na věci, na kterých mi opravdu záleží. Chci více odpočívat a dělat obyčejné věci, pečovat o sebe (zánět šlach, který jsme před 3 týdny prodělala, mě o tom naprosto ubezpečil).
Nechci být otrokem závislosti na pozitivní zpětné vazbě, která skrze e-mail a Facebook i mobil přichází, ale vlastně není skutečná, protože život se odehrává tady a teď, ne v mailové schránce!

Po třech týdnech cítím, že jsem se nechala inspirovat správně, a většina strachů už je pryč :). Digitální prázdniny jsou super. Vyzkoušejte se odpojit třeba na den, pak na dva… a pak na celý týden 🙂

 

michal-kolarMichal Kolář: „Pekelně se namotivuj a zvedni zadek!“

Jednoduše začněte makat a dejte si pořádně do těla! Tohle video k tomu skvěle inspiruje.

Našel jsem si ho po návštěvě u kámoše, který začal cvičit crossfit. I on si všiml, že mám nějaké to kilo navíc. Tohle je pro mě inspirace, abych se sebou začal něco dělat. Některé záběry si přehrávám při tréninku v hlavě, ale hlavně mi pomáhá před tréninkem, abych vůbec začal něco dělat – odlepil se od počítače a dal si do těla!

 

bohdana-kabatova-2Bohdana Kabátová: „Najděte prostor pro pracovní svobodu“

V posledních dnech je mi velkou inspirací kniha Sedmidenní víkend napsaná Ricardem Semlerem, majitelem brazilské společnosti Semco. Začetla jsem se do ní s velkým zaujetím a těžko se mi večer odkládá na noční stolek 🙂 Knížka mi mění pohled na svobodu v práci a doplňuje další dílky do obrázku, který už o ní mám. Pochopila jsem a uviděla, jak velký prostor ke svobodě stále máme v naší firmě, přestože ji vedeme na základě principů svobodných firem.

Budování firmy s týmem vědomých a zodpovědných lidí, kteří nečekají na příkazy, ale mají příležitost a prostor pro sebe-řízení – to je představa, která mne neskutečně motivuje. Sama takto ke své práci přistupuji a těší mě, že jsem obklopená týmem lidí, kteří jsou naladěni velmi podobně. Jsem přesvědčená, že cestou svobody v práci a vědomého podnikání, se potřebují vydat všechny firmy a společnosti, které mají v dnešním světě ambice dosáhnout dlouhodobého růstu, úspěchu a udržitelného rozvoje.

 

david-kirs-2David Kirš: „Ničím se netrap a žij“

Tento člověk mě teď naprosto inspiruje – Eckhart Tolle.
Tím jak ukazuje, jak život a realita opravdu funguje. Když to uvidíme, už nikdy se nebudeme ničím trápit…

 

veronika-heraltova-2Veronika Heraltová: „Přeju si svou vlastní – mám chuť do ní psát…“

Pokud hledáte trochu jiný pohled na práci, tou správnou inspirací je kniha Tomáše Hajzlera – Peníze, nebo život?
Velmi zajímavě podaná kniha, která ve mně zpočátku vyvolala pocit jako kdysi Čtyři dohody v podání Jaroslava Duška. Tomáš Hajzler se nejdřív pozastavuje nad rodinou a výchovou dítěte. U mnoha myšlenek člověk pouze přikyvoval a usmíval se. Tomáš má prostě pravdu 🙂
Postavil proti sobě filosofii tradičních „matrixových“ firem a jak to mají, nebo by mohly mít, firmy moderní, které nepohlíží na člověka jen jako na číslo v řádku.
Mnoho hlubokých myšlenek mě přimělo přát si vlastní výtisk. Chci si tam psát své osobní poznatky – což do půjčené nejde :/
A co ve mě změnila? Dopřává mi vyšší pocit sebevědomí – nemusím se bát projevit svůj vlastní názor, a mít se více ráda v pracovní stránce osobnosti.

 

kac_2005Kateřina Svobodová: „Růžová Panda mě ponořila do slov“

Je to jen týden zpět, co jsem si udělala radost a vyrazila osobně poznat jednu bloggerku a taky se od ní inspirovat v Umění slov. Oboje byl naprosto úžasný zážitek. Nejen, že jsem sebe samu překvapila a zapamatovala si hned na začátku jména všech zúčastněných, ale sáhla jsem si do svý písmenkový duše a zjistila, že ještě není tak hluboká, jak by bylo potřeba. Skvělý je, že mne to vůbec nezklamalo – naopak. Lačnila jsem po vědění víc než jindy.
Kromě typů k tvořivému psaní, jsme podstoupili nespočet cvičení, která nás měla dostat kousek dál, k výživnějšímu psaní. Nebudu lhát, pěkně jsem se zapotila nad nejedním kreativním úkolem.

Všem vzkazuji: „Jděte a zlepšujte se v tom, v čem máte pocit, že jste dobří!“ Nebuďte jen dobří, buďte výborní. Buďte vynikající. Buďte nepřekonatelní! Ten pocit z posouvání hranic, a objevování netušených možností ve vlastních schopnostech, je k nezaplacení…

 

stanislava-mrazkovaStanislava Mrázková: „Nechte se vést životem“

Víte, co se stane, když si naordinujete 10 dní bez internetu?
Můžete být dál posedlí vším tím, co se děje ve vašem životě, nebo vědomě pustit kontrolu a přenechat ji někomu jinému, třeba životu.
A k tomu vypnout celý svět „na drátě“ a naplno si prožít ten, který je přímo před Vámi.
Příběh, který si musíte přečíst celý – Co nabídne život, když člověk pustí kontrolu.

 

A co inspiruje právě teď Vás?