Zajímá Vás, co dělají úspěšní lidé jinak než Vy? Inspirujte se a zaveďte do svého života třeba jen jeden, dva nové návyky, díky kterým se stanete lepším a úspěšnějším člověkem.

25CharakteristikUspesnychLidi (1)

Přemýšlíte někdy nad tím, kde děláte chybu, že nejste stále úspěšní tak, jak byste si přáli? Proč se to jiným daří a vám ne? Co dělají jinak než vy?

Přečtěte si těchto 12 důvodů a možná se v některém z nich najdete. Když pak zapracujete na jejich odstranění, tak věřím, že se vaše přání, projekty a cíle posunou minimálně o krok, nebo o několik větších kroků, kupředu k úspěchu. Někdy stačí opravdu změnit pár věcí a začnou se dít zázraky 🙂

banner_co_nam_brani_uspet

Co vám tedy může bránit v tom, abyste byli úspěšní?

1. LENOST

Přiznejme si, že jsme někdy líní a nic se nám nechce. Já osobně nevěřím, že lenost existuje, spíš je to podle mě o tom, že člověk neví, jaké konkrétní kroky má udělat a jak správně, aby se daná věc stala a byla podle našich představ. To, proč často také prokrastinujeme je způsobeno i tím, že děláme věci, které nejsou v souladu s našimi hodnotami a také protože nemáme ujasněné své VELKÉ proč!

Proč tu danou věc chci udělat? Co MNĚ osobně to přinese? Je daná věc v souladu s mými hodnotami, cíli a přáními? Myslím si, že najít své PROČ a pak si naplánovat a rozkouskovat nějaký větší úkol, je cesta jak být produktivnější.

 

2. ČEKÁNÍ NA “LEPŠÍ” OSUD

Jen málo z nás je součástí “klubu šťastných spermií” 🙂 Většinou musíme nejprve opravdu makat, abychom se dostali na vytoužený vrchol a dosáhli úspěchu. Nečekejte, až vám “osud” pošle lepší život, začněte na tom sami pracovat. Čtěte inspirativní knížky, potkávejte se se stejně naladěnými lidmi a především se nestavte nikdy do role oběti, ale do role tvůrce svého života – zkrátka změňte především své myšlení.

3. STRACH

Mít z věcí strach je přirozené. Všichni ho máme, ať už větší nebo menší, ale nikdy se ho úplně zbavit nejde. Strach z toho, co na to řeknou přátelé, rodina, strach, že když se do něčeho pustíme, že to nemusí vyjít a selžeme, a tak dále. Jak ho překonat? Zkrátka udělejte to, čeho se nejvíce bojíte.

Vím, že se to lehce říká a hůře dělá, znám to, ale funguje to. Zkuste si říct: “Co nejhoršího se mi může stát, když to nevyjde?“ Možná zjistíte, že nic tak strašného. Neumřete, nikdo z vašeho okolí také ne, lidé se k vám zády neodvrátí. A tak na nic nečekejte  a udělejte to, co se bojíte udělat. Až to uděláte, tak si hrozně moc ulevíte, budete mít ze sebe radost  a zjistíte, že se vlastně nic hrozného nestalo, ba naopak. Věřte mi, znám ten pocit, … každý ho zná, kdo to udělá 🙂   

4. NEGATIVNÍ OKOLÍ

Možná si to někdy neuvědomujeme, ale máme kolem sebe někdy lidi, kteří nám berou energii a dávají do nás negativní myšlenky. Zní to teď asi trochu ošklivě, ale pokud je to možné, přestaňte se s takovými lidmi stýkat. S lidmi, kteří vám nic nedávají a jenom vám berou energii.

Své plány a nápady probírejte zásadně jen s lidmi, kteří jsou naladěni stejně jako vy. Negativní lidé by vás od vašich plánů akorát odradili. Znáte to, co se říká: “Jsme průměrem pěti lidí se kterými jsme nejčastěji v kontaktu”. S jakými pěti lidmi jste nejčastěji vy? 🙂

 

5. STOP PŘEMÝŠLENÍ!

Pokud chcete zrealizovat nějaký projekt, určitě je správné si jej nejprve v klidu promyslet. Dejte si ale pozor, aby se vám nestalo, že budete neustále jen promýšlet, promýšlet, promýšlet, jak věci udělat, co nejdokonaleji, budete studovat dokola různé materiály, budete čekat až vše budete mít perfektní a až vy budete perfektní….

Přestaňte přemýšlet a začněte věci dělat. Sama jsem s tím někdy bojovala a chtěla mít vše dokonalé, ale pak jsem některé věci kvůli tomu pořád odkládala a nepustila do světa. Učím se dělat i ne-dokonalé věci a za chodu se zdokonalovat 🙂 Vyzkoušejte to také.

 

6. ŽÁDNÉ CÍLE

Jak můžete být úspěšní a dosáhnout cílů, když vlastně nevíte, co je váš cíl a kam směřujete? Na dovolenou, kde to neznáte, taky nejedete bez mapy nebo navigace, ne? Tak proč tak přistupovat ke svému životu. Doporučuji si sepsat v každé oblasti vašeho života vždy jeden hlavní cíl a pak napsat dílčí kroky, které vás k těmto cílům dovedou a každý den pro to něco udělat.


7. TO ONI

Častým důvodem, proč jsou lidé neúspěšní, je také to, co jsem už zmínila výše. Neumějí převzít zodpovědnost za to, co se jim děje, za svůj vlastní život. Neúspěšní lidé často mají pocit, že za to, kde jsou a jak se jim daří, mohou ONI – šéf, manžel/ka, kamarádi, kolegové, rodiče atd. Pravdou ale je, že tam kde jsme nyní, tak tam jsme se dostali sami svými myšlenkami a činy. Přiznejte si to. Už samotné uvědomění si tohoto faktu vám pomůže nad dalšími kroky vašeho života přemýšlet jinak.

 

8. NEMÁM „X“ FAKTOR

Nemůžu to udělat, protože na to nejsem ještě dost chytrá/ý, neumím vystupovat na veřejnosti, nevím, o čem bych měl/a točit videa, nikdo mě nebude poslouchat atd. blablabla. Přestaňte o sobě uvažovat sebekriticky, jinak nikdy nic neuděláte ve svém projektu a váš život se nemůže tak změnit.

Přestaňte poslouchat svého vnitřního kritika. Soustřeďte se na to, co vás motivuje a jak by mohl být váš život lepší, když uspějete. Už teď jste dost dobří a víte o své oblasti více než ostatní lidé, i když vám to přijde jako samozřejmost a říkáte si “to ví přece každý”. Neví. Každý jsme jedinečný a každý máme nějaké dary, talenty, znalosti, které můžeme předat už teď světu.

 

9. ZTRÁTA ČASU

Možná se vám nedaří, protože jste typický “časoplýtvač”. Někdy pracujeme hodiny a hodiny, ale když se na konci dne ohlédneme, tak máme pocit, že se vlastně nic pořádně nestalo a náš cíl či projekt jsme neposunuli natolik, abychom zažívali ten blažený pocit satisfakce  z dobře udělané práce. Asi to každý někdy zažil… Přestaňte dělat věci, které nemají hodnotu a jenom vám berou čas.

Určete si každý den 1-3 prioritní úkoly, které se musí stát, abyste posunuli svůj projekt a měli dobrý pocit. Dokud neuděláte tyto 1-3 věci, tak nedělejte nic jiného. Doporučuji si vypnout telefon, Skype, email a opravdu se soustředit vždy jen na tu svoji jednu věc.

 

10. ČASOŽROUT JMÉNEM SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Toto souvisí s předchozím důvodem, ale myslím si, že to je na samostatnou kapitolu. Odpovězte si upřímně: “Kolik času denně trávíte na Facebooku,YouTube či jiných sociálních sítích?” Myslím, že tento problém má v dnešní době hodně lidí. Sledováním sociálních sítí vám utíká denně velká část času, kterou můžete trávit tím, co vám může zlepšit a změnit život.  Choďte např. na Facebook vědomě ve stanovený a limitovaný čas za odměnu. Až si splníte jeden ze svých hlavních úkolů dne, tak si řekněte, že za odměnu půjdete na chvilku na Facebook.

 

11. NEVĚŘÍTE, ŽE TO DOKÁŽETE

Je to i váš případ? V hloubi duše možná sami nevěříte, že to, o čem sníte, dokážete. Pokud sobě a svému projektu nevěříte vy sami, jak tomu pak mohou uvěřit vaši zákazníci, obchodní partneři, investoři a další lidé? Zkuste uvěřit, že lidská mysl je schopna dokázat vše, čemu dokáže sama uvěřit. Úspěch není jen pro pár vyvolených, je tu pro každého, kdo se pro něj rozhodne, bude na sobě makat, bude se učit od nejlepších, bude si věřit a půjde si za svým snem, dokud neuspěje. S tímto nastavením mysli nepochybuji o tom, že se váš úspěch dostaví a vy tak budete naplnění a šťastní.


PŘIJĎTE NA DVA NABITÉ DNY, NA AKCI PRODEJ SVŮJ TALENT ŽIVĚ V BRNĚ VE DNECH 26.-27.3., ABYSTE UCHOPILI SVŮJ TALENT, SÍLU A ODHODLÁNÍ. DAJÍ VÁM NOVOU CHUŤ, ODVAHU, STRATEGII A POSTUP A POSVÍTÍ NA VAŠI NOVOU KARIÉRU V EXPERT ECONOMY.

Bohatí lidé uvažují jinak než chudí. Zkuste přemýšlet jako oni a finanční úspěch vás nemine! Inspirujte se touto infografikou, která vychází z knížky T.H. Ekera „Jak myslí milionáři“ a odpovězte si: „U kolika z těchto 17 myšlenek mohu prohlásit, že  mám myšlení bohatého člověka?

Buďte k sobě upřímní 😉 Jedině tak může přijít lepší změna.

Jak myslí bohatí versus chudí

Jak myslí bohatí versus chudí

Audio verze

podcasts_iconPodcast na iTunes

Nedávno jsem v jednom videu viděl zajímavou otázku. Když se podíváte na měsíc zpět, jste naprosto spokojení s přínosem, který jste poskytli vašim klientům, s hodnotou, kterou jste předali vašim zákazníkům, a zároveň jste naplno v souladu a spokojení s tím, jak jste odpočívali, jak vypadaly vaše dny, jaký jste měli životní styl? Byli jste sami sebou? Cítili jste v posledním měsíci svobodu a pohodu?

Z vlastní zkušenosti jsem si často na tyhle dvě otázky odpověděl ne a ne. Vlastně jsem měl pocit, že můžu a chci dát víc, že to můžeme v byznyse udělat lépe, že můžeme ještě něco vylepšit, že to ještě není dost dobré. A zároveň jsem v té práci seděl více, než jsem chtěl, a možná jsem se dřel více, než jsem chtěl. Neměl jsem pocit, že životní styl, který žiju, je přesně to, co bych si přál.

Dneska bych se u těchto dvou oblastí rád zastavil. Jestli teď přemýšlíte nad svým podnikáním, jste majitelem firmy, máte nějakou živnost, pracujete na sebe, nebo přemýšlíte, že začnete podnikat, tak je vždycky důležité, když plánujete nějakou kampaň, plánujete začít něco prodávat nebo vůbec přemýšlíte nad tím, co bude váš obchodní proces v dalších obdobích, dívat se na obě tyhle strany. Protože my všichni bychom se na nějaké úrovni rádi rozdali, rádi bychom sloužili, rádi bychom dávali… Dáváme a dáváme, a pak zjistíme, že jsme obrovsky unavení, že už nemůžeme a že náš životní styl, vztahy, rodina a podobně, není ono.

Přínos pro klienty

A tak když teď přemýšlíte nad tím, co ještě pro klienty vymyslíte, jestli uděláte další akci, další produkt, zda budete vyvíjet něco nového, nebo přidáte další hodnotu, další bonus, další dárky, zamyslete se také, co všechno to bude znamenat pro váš životní styl. Pokud chcete klientům obrovsky moc dát, možná vám potom nezbyde čas na životní styl, jaký byste si přáli.

Myslete i na svůj životní styl

Proto když přemýšlíte a plánujete váš čas, vaše podnikání, vždycky važte, co je ten přínos pro vaše klienty, co je ve vašem podnikání to, co lidé skutečně oceňují a co chtějí, co je to nejhlavnější, proč vám dávají peníze, a to jim dejte. A nechte si prostor na to, abyste se mohli ohlédnout a dopřát si čas na sebe, dopřát si čas na to, co vás baví mimo práci, dopřát si čas na odpočinek, na regeneraci, protože v tuhle chvíli přicházejí i krásné nápady, inspirace a další věci, které nakonec mohou být i přínosem pro klienty.

Poslední měsíce se hodně pohybuji právě v těchto dvou oblastech, a když přemýšlím nad novým projektem, vždycky se snažím mít ty věci v souladu. Sám jsem si vyzkoušel, že životní styl může velmi trpět na úkor přínosu pro klienty, tak vy na to nezapomeňte.

 

David Kirš_přínos_klienti_životní_styl

Audio:

Spojit nespojitelné je naše přirozená dovednost. Černá a bílá jsou jen zdánlivě jiné barvy. Muž a žena jsou jen zdánlivě jiní lidé. Teplo a chlad jsou jen zdánlivě jiné energie. Vše je jedno a zázraky se dějí ve spojení. My jsme spojeni a obsahujeme vše, na co pomyslíte.

Každý z nás obsahuje sílu muže samuraje, který v pravý okamžik míří na cíl a stíná hlavu. Každý z nás obsahuje lásku bohyně, která hýčká, léčí a přijímá vše. Ve spojení se rodí nový život. Ve spojení vznikají velké věci. Ve spojení jsme šťastní. Ve spojení jsme super-hero s našimi magickými schopnostmi.

Není jedna pravda. Ve spojení jsou všechny pravdy. Každý má svou pravdu a naším cílem je spojení. Uctěme bílou a černou, uctěme západ i východ. Spojme se.

Strategický podnikatel touží po spojení. A zažívá ho pokaždé, kdy do svého života integruje těchto 10 dovedností.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

10_StrategickyPodnikatel_Spojeni_DavidKirs3

Audio verze

Nadšení boří hranice a rozpouští ledy. Nadšení přináší vzrušení. Nadšení aktivuje zvědavost. Nadšení je naše vnitřní motivace věci dělat. Náš vnitřní život je naše nadšení. Kde je nadšení je živost. Kde je nadšení je flow. Kde je nadšení, tam se věci dějí.

Nadšení přitahuje pozornost a magnetizuje okolí. Nadšení zvedá energii. Nadšený hlas nelze neposlouchat. Nadšeného lídra nelze nenásledovat. Nadšeného podnikatele nelze ignorovat. Nadšeného člověka nelze nevidět. Nadšení podpaluje každý den a tahá z postele. Nadšení hoří zvědavostí a hýří energií.

Strategický podnikatel je nadšený z toho, co dělá a své nadšení šíří dál.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

9_StrategickyPodnikatel_Nadseni_DavidKirs4

Audio verze

Nikdy nejste sami. Osamělost neexistuje pokud si ji nevymyslíte. Spolupracovat je přirozené. Nikdo nedosáhl velkých věcí sám. Nebýt druhých, nejsme na tomto světě. Nebýt druhých, nenajedli bychom se. Nebýt druhých, nemělo by smysl pracovat, nebylo by komu sloužit.

Pracovat spolu znamená sdílet a poskytnou to, co umím nejlépe. Pracovat spolu znamená naslouchat svým dovednostem a silným stránkám. Ty pak lze nabídnout ke spolupráci. Spolupracovat znamená hledat, co mi chybí, hledat, kdo mi může asistovat, hledat s kým si můžeme navzájem prospět. Spolupráce je podnikání, firma je spolupráce. Se zákazníky je nutné spolupracovat, partneři potřebují spolupráci.

Strategický podnikatel ví, že spolupráce je páka. Páka na výsledky a přínos. Páka tam, kde jedna síla nestačí.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

8_StrategickyPodnikatel_Spoluprace_DavidKirs4

Audio verze

 

Moc slova je zprostředkována skrz moc hlasu. Hlas z nás vychází. Skrz hlas vycházíme my. Náš hlas jsme my. Naše slova zvučí a tím ovlivňují ostatní. Náš hlas rozhodne o našem vlivu. Náš hlas rozhodne, zda lidé reagují nebo ne.

Jak autentický je váš hlas? Jak pravdivé je to, co říkáte? Je hlas jen prodloužení vašeho myšlení? Hrajete hru nebo říkáte, co si myslíte? Jste skutečně hlasem, který z vás vychází? Hlas má moc měnit životy. Inspirovat a motivovat. Hlas je dech. Inspirovat znamená dýchat. Dýchat znamená rozeznít váš hlas. Buďte vědomým lídrem, který má hlas. Buďte hlasem, který má energii. Buďte hlasem, který šíří vizi.

Buďte strategickým podnikatelem, který zná sílu hlasu a využívá jeho vliv.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

7_StrategickyPodnikatel_Hlas_DavidKirs3

Audio verze

Je to pnutí, které nelze zastavit. Je to touha, která nám nedá spát. Je to síla, která nás zve do věcí a my nevíme proč. Zvědavost otevírá dveře, zvědavost objevuje nová místa, poznává nepoznané. Zvědavost je sestra růstu a pokroku. Zvědavost nás posiluje a dává nám výdrž tam, kde ostatní krachuje.

Skrz zvědavost jsme se zamilovali, skrz zvědavost jsme se učili, skrz zvědavost jsme se dostali až sem. Co nás čeká dál? Jste zvědaví? Nebyli byste na tomto světě, pokud by ne. Zvědavost nás drží při životě. Jakmile vyprchá, vyprchá život sám.

Strategický podnikatel je přirozeně zvědavý, zvídavý, neposedný a hravý, zajímá se o nové věci, zkouší, padá a znova se zvedá, je zvědavý, jak to pokaždé dopadne.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

6_StrategickyPodnikatel_Zvedavost_DavidKirs4

Audio verze

Kreativní síla nás vytvořila. Zrodili jsme se z ničeho. A tak funguje kreativita. Je to nejsilnější síla, síla Života. Tvoří z ničeho cokoliv a cokoliv vrací do ničeho. Je to nekonečný běh věcí, který z energie myšlenky tvoří hmotu, který z myšlenky tvoří realitu. Nelze nebýt kreativní. Lze jen zamezit přístupu k této síle. Lze zablokovat tuto energii omezením vlastní mysli. Odpojením se.

Kreativita jsou vhledy, nápady, aha momenty, sny a touhy. Kreativita je hledat tam, kde nic není, hledat cesty, které neexistují. Kreativita tvoří nemožné. „Je to vlastně zábavné, tvořit nemožné.“, řekl Walt Disney.

Strategický podnikatel dělá zázraky, tvoří nemožné, protože je spojen se svou kreativitou, s nekonečnou tvořivou silou Života. Tvoří každý den.

Celou sérii videí i s ebookem a bonusy najdete na www.10dovednosti.cz

5_StrategickyPodnikatel_Kreativita_DavidKirs3