Zajímá Vás, co dělají úspěšní lidé jinak než Vy? Inspirujte se a zaveďte do svého života třeba jen jeden, dva nové návyky, díky kterým se stanete lepším a úspěšnějším člověkem.

25CharakteristikUspesnychLidi (1)

JakMitPerfektniPracovniDen

Než začnete, je třeba si stanovit pevný měsíční cíl a týdenní mety. V dalším kroku byste si měli stanovit seznam úkolů na každý den – a žádné podvádění! Až budete mít hotovo, pokračujte na 1. den abyste mohli začít být produktivní!

7denní plán pro zlepšení produktivity

Je to tak jednoduché! Vsadím se, že o všech 12 krocích jistě víte, že je dobré je dělat a že vám zvednou hladinu štěstí. Řeknete si, to není žádná novinka. Ale ruku na srdce, opravdu si pravidelně dopřáváte odpočinek, jezdíte na výlety, scházíte se s inspirativními lidmi a….

mohla bych pokračovat dál, ale to si přečtěte v infografice 🙂 Doporučuji si těchto 12 kroků ke štěstí vytisknout a každý den alespoň některé pravidelně udělat. Přeji vám v životě hodně štěstííííííí 🙂

12_kroku_ke_stesti

Přemýšlíte někdy nad tím, kde děláte chybu, že nejste stále úspěšní tak, jak byste si přáli? Proč se to jiným daří a vám ne? Co dělají jinak než vy?

Přečtěte si těchto 12 důvodů a možná se v některém z nich najdete. Když pak zapracujete na jejich odstranění, tak věřím, že se vaše přání, projekty a cíle posunou minimálně o krok, nebo o několik větších kroků, kupředu k úspěchu. Někdy stačí opravdu změnit pár věcí a začnou se dít zázraky 🙂

banner_co_nam_brani_uspet

Co vám tedy může bránit v tom, abyste byli úspěšní?

1. LENOST

Přiznejme si, že jsme někdy líní a nic se nám nechce. Já osobně nevěřím, že lenost existuje, spíš je to podle mě o tom, že člověk neví, jaké konkrétní kroky má udělat a jak správně, aby se daná věc stala a byla podle našich představ. To, proč často také prokrastinujeme je způsobeno i tím, že děláme věci, které nejsou v souladu s našimi hodnotami a také protože nemáme ujasněné své VELKÉ proč!

Proč tu danou věc chci udělat? Co MNĚ osobně to přinese? Je daná věc v souladu s mými hodnotami, cíli a přáními? Myslím si, že najít své PROČ a pak si naplánovat a rozkouskovat nějaký větší úkol, je cesta jak být produktivnější.

 

2. ČEKÁNÍ NA “LEPŠÍ” OSUD

Jen málo z nás je součástí “klubu šťastných spermií” 🙂 Většinou musíme nejprve opravdu makat, abychom se dostali na vytoužený vrchol a dosáhli úspěchu. Nečekejte, až vám “osud” pošle lepší život, začněte na tom sami pracovat. Čtěte inspirativní knížky, potkávejte se se stejně naladěnými lidmi a především se nestavte nikdy do role oběti, ale do role tvůrce svého života – zkrátka změňte především své myšlení.

3. STRACH

Mít z věcí strach je přirozené. Všichni ho máme, ať už větší nebo menší, ale nikdy se ho úplně zbavit nejde. Strach z toho, co na to řeknou přátelé, rodina, strach, že když se do něčeho pustíme, že to nemusí vyjít a selžeme, a tak dále. Jak ho překonat? Zkrátka udělejte to, čeho se nejvíce bojíte.

Vím, že se to lehce říká a hůře dělá, znám to, ale funguje to. Zkuste si říct: “Co nejhoršího se mi může stát, když to nevyjde?“ Možná zjistíte, že nic tak strašného. Neumřete, nikdo z vašeho okolí také ne, lidé se k vám zády neodvrátí. A tak na nic nečekejte  a udělejte to, co se bojíte udělat. Až to uděláte, tak si hrozně moc ulevíte, budete mít ze sebe radost  a zjistíte, že se vlastně nic hrozného nestalo, ba naopak. Věřte mi, znám ten pocit, … každý ho zná, kdo to udělá 🙂   

4. NEGATIVNÍ OKOLÍ

Možná si to někdy neuvědomujeme, ale máme kolem sebe někdy lidi, kteří nám berou energii a dávají do nás negativní myšlenky. Zní to teď asi trochu ošklivě, ale pokud je to možné, přestaňte se s takovými lidmi stýkat. S lidmi, kteří vám nic nedávají a jenom vám berou energii.

Své plány a nápady probírejte zásadně jen s lidmi, kteří jsou naladěni stejně jako vy. Negativní lidé by vás od vašich plánů akorát odradili. Znáte to, co se říká: “Jsme průměrem pěti lidí se kterými jsme nejčastěji v kontaktu”. S jakými pěti lidmi jste nejčastěji vy? 🙂

 

5. STOP PŘEMÝŠLENÍ!

Pokud chcete zrealizovat nějaký projekt, určitě je správné si jej nejprve v klidu promyslet. Dejte si ale pozor, aby se vám nestalo, že budete neustále jen promýšlet, promýšlet, promýšlet, jak věci udělat, co nejdokonaleji, budete studovat dokola různé materiály, budete čekat až vše budete mít perfektní a až vy budete perfektní….

Přestaňte přemýšlet a začněte věci dělat. Sama jsem s tím někdy bojovala a chtěla mít vše dokonalé, ale pak jsem některé věci kvůli tomu pořád odkládala a nepustila do světa. Učím se dělat i ne-dokonalé věci a za chodu se zdokonalovat 🙂 Vyzkoušejte to také.

 

6. ŽÁDNÉ CÍLE

Jak můžete být úspěšní a dosáhnout cílů, když vlastně nevíte, co je váš cíl a kam směřujete? Na dovolenou, kde to neznáte, taky nejedete bez mapy nebo navigace, ne? Tak proč tak přistupovat ke svému životu. Doporučuji si sepsat v každé oblasti vašeho života vždy jeden hlavní cíl a pak napsat dílčí kroky, které vás k těmto cílům dovedou a každý den pro to něco udělat.


7. TO ONI

Častým důvodem, proč jsou lidé neúspěšní, je také to, co jsem už zmínila výše. Neumějí převzít zodpovědnost za to, co se jim děje, za svůj vlastní život. Neúspěšní lidé často mají pocit, že za to, kde jsou a jak se jim daří, mohou ONI – šéf, manžel/ka, kamarádi, kolegové, rodiče atd. Pravdou ale je, že tam kde jsme nyní, tak tam jsme se dostali sami svými myšlenkami a činy. Přiznejte si to. Už samotné uvědomění si tohoto faktu vám pomůže nad dalšími kroky vašeho života přemýšlet jinak.

 

8. NEMÁM „X“ FAKTOR

Nemůžu to udělat, protože na to nejsem ještě dost chytrá/ý, neumím vystupovat na veřejnosti, nevím, o čem bych měl/a točit videa, nikdo mě nebude poslouchat atd. blablabla. Přestaňte o sobě uvažovat sebekriticky, jinak nikdy nic neuděláte ve svém projektu a váš život se nemůže tak změnit.

Přestaňte poslouchat svého vnitřního kritika. Soustřeďte se na to, co vás motivuje a jak by mohl být váš život lepší, když uspějete. Už teď jste dost dobří a víte o své oblasti více než ostatní lidé, i když vám to přijde jako samozřejmost a říkáte si “to ví přece každý”. Neví. Každý jsme jedinečný a každý máme nějaké dary, talenty, znalosti, které můžeme předat už teď světu.

 

9. ZTRÁTA ČASU

Možná se vám nedaří, protože jste typický “časoplýtvač”. Někdy pracujeme hodiny a hodiny, ale když se na konci dne ohlédneme, tak máme pocit, že se vlastně nic pořádně nestalo a náš cíl či projekt jsme neposunuli natolik, abychom zažívali ten blažený pocit satisfakce  z dobře udělané práce. Asi to každý někdy zažil… Přestaňte dělat věci, které nemají hodnotu a jenom vám berou čas.

Určete si každý den 1-3 prioritní úkoly, které se musí stát, abyste posunuli svůj projekt a měli dobrý pocit. Dokud neuděláte tyto 1-3 věci, tak nedělejte nic jiného. Doporučuji si vypnout telefon, Skype, email a opravdu se soustředit vždy jen na tu svoji jednu věc.

 

10. ČASOŽROUT JMÉNEM SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Toto souvisí s předchozím důvodem, ale myslím si, že to je na samostatnou kapitolu. Odpovězte si upřímně: “Kolik času denně trávíte na Facebooku,YouTube či jiných sociálních sítích?” Myslím, že tento problém má v dnešní době hodně lidí. Sledováním sociálních sítí vám utíká denně velká část času, kterou můžete trávit tím, co vám může zlepšit a změnit život.  Choďte např. na Facebook vědomě ve stanovený a limitovaný čas za odměnu. Až si splníte jeden ze svých hlavních úkolů dne, tak si řekněte, že za odměnu půjdete na chvilku na Facebook.

 

11. NEVĚŘÍTE, ŽE TO DOKÁŽETE

Je to i váš případ? V hloubi duše možná sami nevěříte, že to, o čem sníte, dokážete. Pokud sobě a svému projektu nevěříte vy sami, jak tomu pak mohou uvěřit vaši zákazníci, obchodní partneři, investoři a další lidé? Zkuste uvěřit, že lidská mysl je schopna dokázat vše, čemu dokáže sama uvěřit. Úspěch není jen pro pár vyvolených, je tu pro každého, kdo se pro něj rozhodne, bude na sobě makat, bude se učit od nejlepších, bude si věřit a půjde si za svým snem, dokud neuspěje. S tímto nastavením mysli nepochybuji o tom, že se váš úspěch dostaví a vy tak budete naplnění a šťastní.


PŘIJĎTE NA DVA NABITÉ DNY, NA AKCI PRODEJ SVŮJ TALENT ŽIVĚ V BRNĚ VE DNECH 26.-27.3., ABYSTE UCHOPILI SVŮJ TALENT, SÍLU A ODHODLÁNÍ. DAJÍ VÁM NOVOU CHUŤ, ODVAHU, STRATEGII A POSTUP A POSVÍTÍ NA VAŠI NOVOU KARIÉRU V EXPERT ECONOMY.

Dáváte si na nový rok předsevzetí a cíle, které si chcete splnit? Máte tajné sny, na které si v lednu myslíte a přejete si, aby se daný rok staly, ale pak kvůli záplavě každodenních starostí a úkolů upadnou v zapomnění?

Ukážeme si, jak dát svým přáním a cílům řád a napomoci tomu, aby se vám konečně povedlo je realizovat. Ukážeme si, jak si vytvořit vlastní tzv. “nástěnku snů”.

banner_vision_board

Co je to vision board?

Nástěnka snů (neboli vision board) je jakási vizuální mapa vašich vysněných představ a cílů v daném roce.
Tato mapa neustále udržuje vaši pozornost na to, co je pro vás v životě opravdu důležité a co vás dělá šťastnými.

Často na to totiž zapomínáme a naši počáteční lednovou euforii, kdy jsme plní pozitivních rozhodnutí, přání a chuti do nových návyků, často pak nahradí rutina, stereotyp a zjistíme, že opět děláme věci, které nám nemusí vždy dávat smysl nebo plníme úkoly a sny někoho jiného.

Je třeba si udržovat neustálou motivaci a fokus na věci, které chceme změnit a které nás dovedou na vyšší úroveň, kde budeme úspěšnější, šťastnější, zdravější, spokojenější. Jak se říká jeden obrázek vydá za 1 000 slov, a tak je vision board úžasným znázorněním toho, jaké máme cíle a sny pro daný rok.

Pro inspiraci s vámi sdílím také náš firemní vision board na rok 2016, který je jen malovaný 😉

visionboard_firma20

A nyní už dost povídání a jdeme do akce… 🙂

 
Co budete potřebovat k vytvoření vision boardu?

 

Jak postupovat při tvorbě vision boardu?

Jen dívat se nestačí, chce to i akci….

Nestačí se na váš vision board jen dívat, snít a čekat, že se vaše sny jen tak samy stanou realitou. Já osobně se večer, než jdu spát, dívám na svůj vision board a připomínám si, co jsou mé sny a cíle. Poté si jdu naplánovat seznam činností, které chci následující den dělat. Samozřejmě, že ne úplně vše jde dělat jen tak, jak byste si přáli a co máte zrovna na svém vision boardu, ale myslím si, že alespoň jednu, byť maličkost, by člověk měl denně udělat, aby se posunul k naplnění svých snů, které má na vision boardu.

 

Jaký byl váš rok 2015? A jaký bude 2016?
Stáhněte si Zrcadlo roku, které pro vás připravila kolegyně Bohdana Kabátová, a podívejte se na svůj život a práci z netradičních úhlů pohledu.

Bohatí lidé uvažují jinak než chudí. Zkuste přemýšlet jako oni a finanční úspěch vás nemine! Inspirujte se touto infografikou, která vychází z knížky T.H. Ekera „Jak myslí milionáři“ a odpovězte si: „U kolika z těchto 17 myšlenek mohu prohlásit, že  mám myšlení bohatého člověka?

Buďte k sobě upřímní 😉 Jedině tak může přijít lepší změna.

Jak myslí bohatí versus chudí

Jak myslí bohatí versus chudí

Zajímalo vás někdy, jak je možné, že někteří lidé si neustále užívají život a přitom mají pořád dost peněz? Myslíte si, že peníze se vydělávají úsilím a pokud chcete být finančně svobodní, musíte tomu hodně obětovat? Myslíte si, že na to nemáte? To jsou jen některá přesvědčení, která doslova ovládají životy miliónů lidí. A to víc, než  si myslíte. A stojí je to spoustu peněz i času. Víc, než si myslíte. Pravda je taková, že každý může být bohatý! 

 

Možná už jste četli skvělou knihu Jak myslí milionáři od Harva T. Eckera, ve které se ty nejdůležitější principy rozebírají, a tak víte, že v každé kapitole její autor doporučuje jediné. Pojeďte na můj seminář Millionaire mind a změní vám to život.  Pár takových příběhů opravdu známe, a proto jsme se jako firma rozhodli, že se do Londýna vydáme a nainstalujeme do našich hlav opravdovou Millionaire mind!

 

blankblank IMG_7929

 

Vyzpovídali jsme kolegy z Firmy 2.0, aby nám sdělili své pocity, myšlenky a akční kroky, které si ze semináře odnesli:

Bohdanu Kabátovou, Davida Kirše, Radima Topiče, Lucii Stříbrskou a Viktora Šabackého.

bohdana-kabatova-2-150x150david-kirs-2-150x150radim_topicluckaviktor-sabacky-150x150

 

1) Zažil/a jsi při semináři nějaké AHA momenty, nějaká zásadní životní uvědomění?

2) Která jedna myšlenka/aktivita na semináři pro tebe byla zásadní?

3) Naplánoval/a jsi si už nějaké akční kroky, které se ti zrodily v hlavě, že chceš udělat?

thumbnail (1)thumbnail (2)thumbnail (5)

 

 

 

 

 

Viktor Šabacký:
Myšlenek je spousta, které utkvěly, ale vyčnívá mi z toho všeho momentálně jeden krátký příměr.

Představte si, že máte čtyřletého chlapečka a jdete s ním na zmrzlinu. Dítě je rádo že jde, což mu ale nebrání v tom, aby si cestou z cukrárny – oblizujíc se až za ušima – pyšně neslo svůj jeden kopeček zmrzliny.
Po deseti metrech chůze z cukrárny mu zmrzlina přepadne z kornoutu a skončí na zemi. Ouha. Velký křik, a tak jako správný rodič jdete zpátky do cukrárny to napravit. Najednou si chlapeček všimne reklamního plakátu, který vyobrazuje tři obří kopečky (přečtete si, že cukrárna nabízí štědrou akci 2+1 zdarma), a začne se sladké porce dožadovat. Vytáhnete peněženku a objednáváte 2+1…

Otázka na tělo nejen pro rodiče malých dětí: CO JE NA TÉHLE SITUACI ŠPATNĚ???
Odpověď tentokrát v kontextu peněz: Dokud nedokážete vesmíru, že zvládnete uřídit málo, nikdy vám nepošle víc.

 

A protože jsme se toho naučili opravdu hodně a chceme vám život nejen zjednodušovat, ale také doslova obohacovat, budeme vám v následujících týdnech předávat myšlenky a postřehy, které vás posunou dál, ať už jste milionáři nebo ne. Každý může být bohatý!

Taky se vám občas stává, že se ráno probudíte a jste naprosto bez nálady, unavení a nechce se vám nic dělat? Zatočte s podzimní utahanou náladou a napumpujte si do žil elán, energii a dobrou náladu.

Jak na to? Inspirujte se touto infografikou. Doporučuji si ji ideálně vytisknout, mít jí na očích a řídit se pravidelně tipy v ní uvedenými. Uvidíte, jak se postupně vaše nálada začne měnit o 180 stupňů k lepšímu.

infografika_inspirace_elan

infografika_8_veci_ktere_mohou_ublizit_vasi_znacce