Zajímá Vás, co dělají úspěšní lidé jinak než Vy? Inspirujte se a zaveďte do svého života třeba jen jeden, dva nové návyky, díky kterým se stanete lepším a úspěšnějším člověkem.

25CharakteristikUspesnychLidi (1)

Minulý týden jsem se zúčastnila semináře Deepaka Chopry. Neobyčejný den s opravdu výjimečným mužem. Když Jan Mülhfeit uváděl Deepaka, řekl, že se domnívá, že Deepak je padesát let před ostatními. A během semináře nás Deepak o tom přesvědčil. Opravdu velký muž s velkou vizí. Je neuvěřitelné, jak široký záběr informací může mít jeden člověk. Myslím, že všichni manažeři by si měli projít jeho školením a pochopit některé zákonitosti, se kterými nás seznamoval.

foto0548

Deepak propojuje východní moudrost s nejmodernějšími poznatky vědy. Sám provádí velké množství výzkumů s řadou dalších odborníků. Je součástí různých vědeckých týmů. Pracuje jako lékař, vědec a zároveň je autorem 86 knih. Radí velkým korporacím, jak vést týmy a řídit firmy.

A jak vypadal den s Deepakem?

Ráno nás Deepak seznámil se svým příběhem a prvním setkání s leadershipem v podobě jeho matky. Vedl nás ke skutečnému zamyšlení, kým vlastně jsme a co v životě chceme. Přes velké personální odlišnosti a jedinečnost každého z nás se ukazuje, že toužíme vlastně po tom stejném. Mnoho lidí si nikdy tyto otázky nepoloží a pak žijí prázdným životem. Jestliže pochopíte kdo jste, poznáte skrze to i všechno ostatní. Tato myšlenka byla prolnutá celý dnem.

Stejně jako možnost netradičního zamyšlení nad leadershipem. V úvodu mluvil o základních vlastnostech lídra. A to je, že lídr má vizi a sny. Rovněž má silný a dobrý příběh. Dokáže být v přítomnosti a hledat odpovědi uvnitř sebe. Lídr je odolný vůči kritice druhých a přijímá zodpovědnost za celý svůj život. A mnohem víc.

Potom následovalo velké množství informací…

Jedna střídala druhou. Všechny podpořeny různými teoriemi a výzkumy. Věci o vesmíru v propojení s informacemi o našem těle. Lidské tělo jako skvělý mechanismus bilionů buněk. Synchronicita ve všech aspektech našich životů, těl a propojení s kreativitou a nekonečnou možností, kterou máme.

Líbilo se mně doporučení od Deepaka čas od času přestat dělat všechno a jen vnímat své vlastní bytí. Vnímat své vnitřní já bez pohybu, dělání a mluvení. Zastavit se a prostě a jednoduše jen být. To jsou chvíle, které nám mohou dát mnohé. Celkově přítomnost je pro lídra nezbytností. Stejně jako umění naslouchat. Vnímat druhého v jeho plnosti. Jeho slova, ale i řeč těla. Naučit se naslouchat a vnímat srdcem, tělem i duší.

Zamyšlení nad vlastní vizí

Důležitou částí bylo také zamyšlení nad vlastní vizí, protože vize je základem pro duši lídra.

Zajímavostí bylo propojení leadershipu se sedmi čakrami. Způsoby vedení, které odpovídají první čakře jsou na úrovni boje o přežití. Na druhé úrovni je rozhodující jen úspěch a výsledky. Čím výš se posunujete tím můžete posunout své leadership umění. Přes spolupráci, péči, sounáležitost, tvořivé vyjádření až po vyšší vědomí a osvícení. Je skvělé se na chvíli zamyslet na jaké úrovni jsme ve svém vlastním životě? Bojuji o přežití nebo se honím za slávou a úspěchem? Mám potřebu spolupráce a sounáležitost s druhými? Pečuji a pomáhám druhým? Mám potřebu tvořivosti? A co vlastní etické zásady a morálka?

Zcela ohromující bylo slyšet hovořit o profilu naší duše a jejich potřebách. Byla jsem fascinována tím, že je možné o těchto věcech hovořit s lídry.

A nejen o věcech hovořit. Ale vést k zamyšlení přes 200 lidí. A mnohem víc. Učit nás přemýšlet nad sebou, ale i druhými.

Deepak hovořil o tom, že dobrý lídr klade otázky a zjišťuje co lidé potřebují, jak může naplnit jejich potřebu. Dobrý lídr se také zajímá o to, jak se lidé cítí. Protože šťastní lídři vytváří citovou vazbu.

Emoční inteligence, schopnost řešit konflikty a schopnost vědomé komunikace

V odpolední části jsme se věnovali další z důležitých dovedností lídra a tím je emoční inteligence, schopnost řešit konflikty a schopnost vědomé komunikace. Pro náš další život je nezbytné usilovat o lásku, porozumění a pochopení. Na praktickém cvičení jsme si vyzkoušeli, jaké to je, cítit negativní emoce, a co se s tím dá dělat. Dostali jsme devět zásad, s jejichž pomocí můžeme vyřešit jakýkoli konflikt.

Odpolední část byla ve znamení biologie, genů, epigenetiky, ale také třeba stresu a jeho dopadů na náš život v podobě poruch spánku a fyzických poruch. Na tuto část navázal Deepak částí o pěti pilířích fyzické pohody a to je spánku, meditaci, pohybu, emocích a výživě. Mnoho praktických a užitečných informací o tom, co má jaký vliv na naše tělo. Mimo těchto pět pilířů Deepak zdůraznil i velký vliv vděčnosti na naše zdraví.

V samotném závěru nás Deepak provedl meditací a než ukončil naše setkání, seznámil nás se svou vizí. Jeho vize je miliarda lidí, která projde transformací. Vyzval nás, abychom se stali součástí této velké celosvětové transformace.

[metaslider id=5284]

Celý den byl pro mě ve znamení návratu k sobě samé. Cítila jsem velkou vděčnost za to, že dnes mnoho lídrů začíná přemýšlet jinak. Pochopila jsem, že to co jsem cítila při mé poslední práci obchodní ředitelky, bylo volání za něčím co má vyšší smysl. A uvědomila jsem si, že dnes začíná nová doba leadershipu. Dovolme si zavřít dveře za bojem o přežití, obrovskou touhou po moci, úspěchu a otevřeme dveře spolupráci, péči o druhé a dejme naší práci vyšší smysl.

S láskou sepsala
Dagmar Kožinová

JakMitPerfektniPracovniDen

Než začnete, je třeba si stanovit pevný měsíční cíl a týdenní mety. V dalším kroku byste si měli stanovit seznam úkolů na každý den – a žádné podvádění! Až budete mít hotovo, pokračujte na 1. den abyste mohli začít být produktivní!

7denní plán pro zlepšení produktivity

Nedávno jsme s Vámi sdíleli článek o živé akci Prodej svůj talent.

A protože to byl jeden z nejúspěšnějších článků na tomto blogu, hlavně díky skvělému videu, rozhodli jsme se vám představit práci, dalšího mistra, který nám pomáhal zachytit okamžiky této povedené akce – fotografky Nataliye Yashchuk.

Vychutnejte si její úžasné dílo a nasajte atmosféru plnou inspirace!

 

[metaslider id=5202]

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout ve vyšším rozlišení zde.

Byla to jedna z nejlepších akcí tohoto roku. Nejen pro Firmu 2.0, ale i pro lidi, se kterými jsem se o ni bavil.

„Super víkend, super ľudia, super atmosféra, Diky!“

Přesně na Velikonoční víkend se sjela do Brna současná, a nepochybně i ta budoucí, smetánka online byznysu. Začal totiž placený kurz Prodej svůj talent, vybroušená, zkušená a dospělá varianta Miliónového impéria.

David Kirš totiž také dospěl, nejen jako leader a řečník, ale také jako učitel. Nevěřil jsem jak moc a jak přehledně dokázal zpracovat celý online byznys do dvou dnů. Myslím, že ti, kteří byli pozorní, dostali vše, co budou na své cestě potřebovat.

„Radi by sme prejavili vďačnosť tiež za tento vikend, ktorý sme mohli stráviť v prítomnosti teba David, tvojho tímu a vás všetkých čo ste tam boli. Každé slovo, každá minúta stravena v Sono bola pre nás naplnenim. Veľmi si to vážime a ešte raz ďakujeme.“

I když některé reakce mluví hlavně o nadšení a motivaci, účastníci dostali především praktické know how expert byznysu a odpovědi na otázky, které trápí mnoho lidí, kteří se ještě neprosadili tak, jak by chtěli nebo se do svého poslání vůbec nepustili. Expert byznys má totiž nejen obrovský potenciál, ale potřebuje také kvalitu. A na tu se ve Firmě 2.0 zaměřili především.

Shrnu do několika slov: úžasný, skvělý, inspirující, vzdělávací, nabíjecí, přátelský, pohodový, plný wow momentů, seznamovací…prostě bombastický!

A o tom, že kvalita v Brně opravdu nechyběla, mě přesvědčila i večerní VIP párty, na které jsem potkal nejen právníky nebo velmi úspěšné leadery z online i offline byznysu, ale hlavně lidi z nejrůznějších oborů s obrovskou vizí a skvělými nápady.
Pokud se podaří jen několika z nich splnit to, pro co se rozhodli, máte se brzo na co těšit!

„Díky!! Po Akci jsem měl pocit že vzlétnu, energie a elánu bohatě a na rozdávání.“

A co jsem si z Brna odnesl já?

Kromě několika kontaktů na budoucí milionáře 🙂 a kompletní přehled o tom, jak to na internetu a v expert economy funguje, taky několik uvědomění, které mě posunuly dál jako člověka.

1) Můžu se královsky živit tím, co miluji a čím jsem fascinován, stačí mít know how, jak na to a ochotu čelit výzvám, bolesti, problémům a překážkám.
2) Poslání je o rozhodnutí. Nehledá se. Tvoří se děláním.
3) To, co děláme a umíme, to, co je náš největší talent, často považujeme za nejméně cenné.
4) Pokud chceme, aby náš web měl skvělé výsledky, bez testování a měření to prostě nepůjde.

10399813_10209505367937580_3277048729710364070_n

Ale možná úplně to nejdůležitější přišlo po tom, co se všichni rozjeli do svých domovů a dospali víkendový deficit.
Mezi účastníky se zvedla velká vlna vzájemné podpory a pomalu vzniká komunita, která mě čím dál víc inspiruje, a která začíná opravdu makat. A to je to, na čem nakonec nejvíce záleží.

Jeden z hostů semináře nám totiž vysvětlil, co to znamená syndrom zakoupeného rotopedu – určitě znáte člověka, který se nadchl pro myšlenku cvičení a nadšeně si koupil třeba právě ten rotoped. Že je to už jen předražený věšák? 🙂

Svět nás neplatí za to, co víme, ale za to, co děláme!

Je to tak jednoduché! Vsadím se, že o všech 12 krocích jistě víte, že je dobré je dělat a že vám zvednou hladinu štěstí. Řeknete si, to není žádná novinka. Ale ruku na srdce, opravdu si pravidelně dopřáváte odpočinek, jezdíte na výlety, scházíte se s inspirativními lidmi a….

mohla bych pokračovat dál, ale to si přečtěte v infografice 🙂 Doporučuji si těchto 12 kroků ke štěstí vytisknout a každý den alespoň některé pravidelně udělat. Přeji vám v životě hodně štěstííííííí 🙂

12_kroku_ke_stesti

Přemýšlíte někdy nad tím, kde děláte chybu, že nejste stále úspěšní tak, jak byste si přáli? Proč se to jiným daří a vám ne? Co dělají jinak než vy?

Přečtěte si těchto 12 důvodů a možná se v některém z nich najdete. Když pak zapracujete na jejich odstranění, tak věřím, že se vaše přání, projekty a cíle posunou minimálně o krok, nebo o několik větších kroků, kupředu k úspěchu. Někdy stačí opravdu změnit pár věcí a začnou se dít zázraky 🙂

banner_co_nam_brani_uspet

Co vám tedy může bránit v tom, abyste byli úspěšní?

1. LENOST

Přiznejme si, že jsme někdy líní a nic se nám nechce. Já osobně nevěřím, že lenost existuje, spíš je to podle mě o tom, že člověk neví, jaké konkrétní kroky má udělat a jak správně, aby se daná věc stala a byla podle našich představ. To, proč často také prokrastinujeme je způsobeno i tím, že děláme věci, které nejsou v souladu s našimi hodnotami a také protože nemáme ujasněné své VELKÉ proč!

Proč tu danou věc chci udělat? Co MNĚ osobně to přinese? Je daná věc v souladu s mými hodnotami, cíli a přáními? Myslím si, že najít své PROČ a pak si naplánovat a rozkouskovat nějaký větší úkol, je cesta jak být produktivnější.

 

2. ČEKÁNÍ NA “LEPŠÍ” OSUD

Jen málo z nás je součástí “klubu šťastných spermií” 🙂 Většinou musíme nejprve opravdu makat, abychom se dostali na vytoužený vrchol a dosáhli úspěchu. Nečekejte, až vám “osud” pošle lepší život, začněte na tom sami pracovat. Čtěte inspirativní knížky, potkávejte se se stejně naladěnými lidmi a především se nestavte nikdy do role oběti, ale do role tvůrce svého života – zkrátka změňte především své myšlení.

3. STRACH

Mít z věcí strach je přirozené. Všichni ho máme, ať už větší nebo menší, ale nikdy se ho úplně zbavit nejde. Strach z toho, co na to řeknou přátelé, rodina, strach, že když se do něčeho pustíme, že to nemusí vyjít a selžeme, a tak dále. Jak ho překonat? Zkrátka udělejte to, čeho se nejvíce bojíte.

Vím, že se to lehce říká a hůře dělá, znám to, ale funguje to. Zkuste si říct: “Co nejhoršího se mi může stát, když to nevyjde?“ Možná zjistíte, že nic tak strašného. Neumřete, nikdo z vašeho okolí také ne, lidé se k vám zády neodvrátí. A tak na nic nečekejte  a udělejte to, co se bojíte udělat. Až to uděláte, tak si hrozně moc ulevíte, budete mít ze sebe radost  a zjistíte, že se vlastně nic hrozného nestalo, ba naopak. Věřte mi, znám ten pocit, … každý ho zná, kdo to udělá 🙂   

4. NEGATIVNÍ OKOLÍ

Možná si to někdy neuvědomujeme, ale máme kolem sebe někdy lidi, kteří nám berou energii a dávají do nás negativní myšlenky. Zní to teď asi trochu ošklivě, ale pokud je to možné, přestaňte se s takovými lidmi stýkat. S lidmi, kteří vám nic nedávají a jenom vám berou energii.

Své plány a nápady probírejte zásadně jen s lidmi, kteří jsou naladěni stejně jako vy. Negativní lidé by vás od vašich plánů akorát odradili. Znáte to, co se říká: “Jsme průměrem pěti lidí se kterými jsme nejčastěji v kontaktu”. S jakými pěti lidmi jste nejčastěji vy? 🙂

 

5. STOP PŘEMÝŠLENÍ!

Pokud chcete zrealizovat nějaký projekt, určitě je správné si jej nejprve v klidu promyslet. Dejte si ale pozor, aby se vám nestalo, že budete neustále jen promýšlet, promýšlet, promýšlet, jak věci udělat, co nejdokonaleji, budete studovat dokola různé materiály, budete čekat až vše budete mít perfektní a až vy budete perfektní….

Přestaňte přemýšlet a začněte věci dělat. Sama jsem s tím někdy bojovala a chtěla mít vše dokonalé, ale pak jsem některé věci kvůli tomu pořád odkládala a nepustila do světa. Učím se dělat i ne-dokonalé věci a za chodu se zdokonalovat 🙂 Vyzkoušejte to také.

 

6. ŽÁDNÉ CÍLE

Jak můžete být úspěšní a dosáhnout cílů, když vlastně nevíte, co je váš cíl a kam směřujete? Na dovolenou, kde to neznáte, taky nejedete bez mapy nebo navigace, ne? Tak proč tak přistupovat ke svému životu. Doporučuji si sepsat v každé oblasti vašeho života vždy jeden hlavní cíl a pak napsat dílčí kroky, které vás k těmto cílům dovedou a každý den pro to něco udělat.


7. TO ONI

Častým důvodem, proč jsou lidé neúspěšní, je také to, co jsem už zmínila výše. Neumějí převzít zodpovědnost za to, co se jim děje, za svůj vlastní život. Neúspěšní lidé často mají pocit, že za to, kde jsou a jak se jim daří, mohou ONI – šéf, manžel/ka, kamarádi, kolegové, rodiče atd. Pravdou ale je, že tam kde jsme nyní, tak tam jsme se dostali sami svými myšlenkami a činy. Přiznejte si to. Už samotné uvědomění si tohoto faktu vám pomůže nad dalšími kroky vašeho života přemýšlet jinak.

 

8. NEMÁM „X“ FAKTOR

Nemůžu to udělat, protože na to nejsem ještě dost chytrá/ý, neumím vystupovat na veřejnosti, nevím, o čem bych měl/a točit videa, nikdo mě nebude poslouchat atd. blablabla. Přestaňte o sobě uvažovat sebekriticky, jinak nikdy nic neuděláte ve svém projektu a váš život se nemůže tak změnit.

Přestaňte poslouchat svého vnitřního kritika. Soustřeďte se na to, co vás motivuje a jak by mohl být váš život lepší, když uspějete. Už teď jste dost dobří a víte o své oblasti více než ostatní lidé, i když vám to přijde jako samozřejmost a říkáte si “to ví přece každý”. Neví. Každý jsme jedinečný a každý máme nějaké dary, talenty, znalosti, které můžeme předat už teď světu.

 

9. ZTRÁTA ČASU

Možná se vám nedaří, protože jste typický “časoplýtvač”. Někdy pracujeme hodiny a hodiny, ale když se na konci dne ohlédneme, tak máme pocit, že se vlastně nic pořádně nestalo a náš cíl či projekt jsme neposunuli natolik, abychom zažívali ten blažený pocit satisfakce  z dobře udělané práce. Asi to každý někdy zažil… Přestaňte dělat věci, které nemají hodnotu a jenom vám berou čas.

Určete si každý den 1-3 prioritní úkoly, které se musí stát, abyste posunuli svůj projekt a měli dobrý pocit. Dokud neuděláte tyto 1-3 věci, tak nedělejte nic jiného. Doporučuji si vypnout telefon, Skype, email a opravdu se soustředit vždy jen na tu svoji jednu věc.

 

10. ČASOŽROUT JMÉNEM SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Toto souvisí s předchozím důvodem, ale myslím si, že to je na samostatnou kapitolu. Odpovězte si upřímně: “Kolik času denně trávíte na Facebooku,YouTube či jiných sociálních sítích?” Myslím, že tento problém má v dnešní době hodně lidí. Sledováním sociálních sítí vám utíká denně velká část času, kterou můžete trávit tím, co vám může zlepšit a změnit život.  Choďte např. na Facebook vědomě ve stanovený a limitovaný čas za odměnu. Až si splníte jeden ze svých hlavních úkolů dne, tak si řekněte, že za odměnu půjdete na chvilku na Facebook.

 

11. NEVĚŘÍTE, ŽE TO DOKÁŽETE

Je to i váš případ? V hloubi duše možná sami nevěříte, že to, o čem sníte, dokážete. Pokud sobě a svému projektu nevěříte vy sami, jak tomu pak mohou uvěřit vaši zákazníci, obchodní partneři, investoři a další lidé? Zkuste uvěřit, že lidská mysl je schopna dokázat vše, čemu dokáže sama uvěřit. Úspěch není jen pro pár vyvolených, je tu pro každého, kdo se pro něj rozhodne, bude na sobě makat, bude se učit od nejlepších, bude si věřit a půjde si za svým snem, dokud neuspěje. S tímto nastavením mysli nepochybuji o tom, že se váš úspěch dostaví a vy tak budete naplnění a šťastní.


PŘIJĎTE NA DVA NABITÉ DNY, NA AKCI PRODEJ SVŮJ TALENT ŽIVĚ V BRNĚ VE DNECH 26.-27.3., ABYSTE UCHOPILI SVŮJ TALENT, SÍLU A ODHODLÁNÍ. DAJÍ VÁM NOVOU CHUŤ, ODVAHU, STRATEGII A POSTUP A POSVÍTÍ NA VAŠI NOVOU KARIÉRU V EXPERT ECONOMY.

Dáváte si na nový rok předsevzetí a cíle, které si chcete splnit? Máte tajné sny, na které si v lednu myslíte a přejete si, aby se daný rok staly, ale pak kvůli záplavě každodenních starostí a úkolů upadnou v zapomnění?

Ukážeme si, jak dát svým přáním a cílům řád a napomoci tomu, aby se vám konečně povedlo je realizovat. Ukážeme si, jak si vytvořit vlastní tzv. “nástěnku snů”.

banner_vision_board

Co je to vision board?

Nástěnka snů (neboli vision board) je jakási vizuální mapa vašich vysněných představ a cílů v daném roce.
Tato mapa neustále udržuje vaši pozornost na to, co je pro vás v životě opravdu důležité a co vás dělá šťastnými.

Často na to totiž zapomínáme a naši počáteční lednovou euforii, kdy jsme plní pozitivních rozhodnutí, přání a chuti do nových návyků, často pak nahradí rutina, stereotyp a zjistíme, že opět děláme věci, které nám nemusí vždy dávat smysl nebo plníme úkoly a sny někoho jiného.

Je třeba si udržovat neustálou motivaci a fokus na věci, které chceme změnit a které nás dovedou na vyšší úroveň, kde budeme úspěšnější, šťastnější, zdravější, spokojenější. Jak se říká jeden obrázek vydá za 1 000 slov, a tak je vision board úžasným znázorněním toho, jaké máme cíle a sny pro daný rok.

Pro inspiraci s vámi sdílím také náš firemní vision board na rok 2016, který je jen malovaný 😉

visionboard_firma20

A nyní už dost povídání a jdeme do akce… 🙂

 
Co budete potřebovat k vytvoření vision boardu?

 

Jak postupovat při tvorbě vision boardu?

Jen dívat se nestačí, chce to i akci….

Nestačí se na váš vision board jen dívat, snít a čekat, že se vaše sny jen tak samy stanou realitou. Já osobně se večer, než jdu spát, dívám na svůj vision board a připomínám si, co jsou mé sny a cíle. Poté si jdu naplánovat seznam činností, které chci následující den dělat. Samozřejmě, že ne úplně vše jde dělat jen tak, jak byste si přáli a co máte zrovna na svém vision boardu, ale myslím si, že alespoň jednu, byť maličkost, by člověk měl denně udělat, aby se posunul k naplnění svých snů, které má na vision boardu.

 

Jaký byl váš rok 2015? A jaký bude 2016?
Stáhněte si Zrcadlo roku, které pro vás připravila kolegyně Bohdana Kabátová, a podívejte se na svůj život a práci z netradičních úhlů pohledu.

Bohatí lidé uvažují jinak než chudí. Zkuste přemýšlet jako oni a finanční úspěch vás nemine! Inspirujte se touto infografikou, která vychází z knížky T.H. Ekera „Jak myslí milionáři“ a odpovězte si: „U kolika z těchto 17 myšlenek mohu prohlásit, že  mám myšlení bohatého člověka?

Buďte k sobě upřímní 😉 Jedině tak může přijít lepší změna.

Jak myslí bohatí versus chudí

Jak myslí bohatí versus chudí