Nedávno jsme s Vámi sdíleli článek o živé akci Prodej svůj talent.

A protože to byl jeden z nejúspěšnějších článků na tomto blogu, hlavně díky skvělému videu, rozhodli jsme se vám představit práci, dalšího mistra, který nám pomáhal zachytit okamžiky této povedené akce – fotografky Nataliye Yashchuk.

Vychutnejte si její úžasné dílo a nasajte atmosféru plnou inspirace!

 

[metaslider id=5202]

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout ve vyšším rozlišení zde.

Byla to jedna z nejlepších akcí tohoto roku. Nejen pro Firmu 2.0, ale i pro lidi, se kterými jsem se o ni bavil.

„Super víkend, super ľudia, super atmosféra, Diky!“

Přesně na Velikonoční víkend se sjela do Brna současná, a nepochybně i ta budoucí, smetánka online byznysu. Začal totiž placený kurz Prodej svůj talent, vybroušená, zkušená a dospělá varianta Miliónového impéria.

David Kirš totiž také dospěl, nejen jako leader a řečník, ale také jako učitel. Nevěřil jsem jak moc a jak přehledně dokázal zpracovat celý online byznys do dvou dnů. Myslím, že ti, kteří byli pozorní, dostali vše, co budou na své cestě potřebovat.

„Radi by sme prejavili vďačnosť tiež za tento vikend, ktorý sme mohli stráviť v prítomnosti teba David, tvojho tímu a vás všetkých čo ste tam boli. Každé slovo, každá minúta stravena v Sono bola pre nás naplnenim. Veľmi si to vážime a ešte raz ďakujeme.“

I když některé reakce mluví hlavně o nadšení a motivaci, účastníci dostali především praktické know how expert byznysu a odpovědi na otázky, které trápí mnoho lidí, kteří se ještě neprosadili tak, jak by chtěli nebo se do svého poslání vůbec nepustili. Expert byznys má totiž nejen obrovský potenciál, ale potřebuje také kvalitu. A na tu se ve Firmě 2.0 zaměřili především.

Shrnu do několika slov: úžasný, skvělý, inspirující, vzdělávací, nabíjecí, přátelský, pohodový, plný wow momentů, seznamovací…prostě bombastický!

A o tom, že kvalita v Brně opravdu nechyběla, mě přesvědčila i večerní VIP párty, na které jsem potkal nejen právníky nebo velmi úspěšné leadery z online i offline byznysu, ale hlavně lidi z nejrůznějších oborů s obrovskou vizí a skvělými nápady.
Pokud se podaří jen několika z nich splnit to, pro co se rozhodli, máte se brzo na co těšit!

„Díky!! Po Akci jsem měl pocit že vzlétnu, energie a elánu bohatě a na rozdávání.“

A co jsem si z Brna odnesl já?

Kromě několika kontaktů na budoucí milionáře 🙂 a kompletní přehled o tom, jak to na internetu a v expert economy funguje, taky několik uvědomění, které mě posunuly dál jako člověka.

1) Můžu se královsky živit tím, co miluji a čím jsem fascinován, stačí mít know how, jak na to a ochotu čelit výzvám, bolesti, problémům a překážkám.
2) Poslání je o rozhodnutí. Nehledá se. Tvoří se děláním.
3) To, co děláme a umíme, to, co je náš největší talent, často považujeme za nejméně cenné.
4) Pokud chceme, aby náš web měl skvělé výsledky, bez testování a měření to prostě nepůjde.

10399813_10209505367937580_3277048729710364070_n

Ale možná úplně to nejdůležitější přišlo po tom, co se všichni rozjeli do svých domovů a dospali víkendový deficit.
Mezi účastníky se zvedla velká vlna vzájemné podpory a pomalu vzniká komunita, která mě čím dál víc inspiruje, a která začíná opravdu makat. A to je to, na čem nakonec nejvíce záleží.

Jeden z hostů semináře nám totiž vysvětlil, co to znamená syndrom zakoupeného rotopedu – určitě znáte člověka, který se nadchl pro myšlenku cvičení a nadšeně si koupil třeba právě ten rotoped. Že je to už jen předražený věšák? 🙂

Svět nás neplatí za to, co víme, ale za to, co děláme!

Dáváte si na nový rok předsevzetí a cíle, které si chcete splnit? Máte tajné sny, na které si v lednu myslíte a přejete si, aby se daný rok staly, ale pak kvůli záplavě každodenních starostí a úkolů upadnou v zapomnění?

Ukážeme si, jak dát svým přáním a cílům řád a napomoci tomu, aby se vám konečně povedlo je realizovat. Ukážeme si, jak si vytvořit vlastní tzv. “nástěnku snů”.

banner_vision_board

Co je to vision board?

Nástěnka snů (neboli vision board) je jakási vizuální mapa vašich vysněných představ a cílů v daném roce.
Tato mapa neustále udržuje vaši pozornost na to, co je pro vás v životě opravdu důležité a co vás dělá šťastnými.

Často na to totiž zapomínáme a naši počáteční lednovou euforii, kdy jsme plní pozitivních rozhodnutí, přání a chuti do nových návyků, často pak nahradí rutina, stereotyp a zjistíme, že opět děláme věci, které nám nemusí vždy dávat smysl nebo plníme úkoly a sny někoho jiného.

Je třeba si udržovat neustálou motivaci a fokus na věci, které chceme změnit a které nás dovedou na vyšší úroveň, kde budeme úspěšnější, šťastnější, zdravější, spokojenější. Jak se říká jeden obrázek vydá za 1 000 slov, a tak je vision board úžasným znázorněním toho, jaké máme cíle a sny pro daný rok.

Pro inspiraci s vámi sdílím také náš firemní vision board na rok 2016, který je jen malovaný 😉

visionboard_firma20

A nyní už dost povídání a jdeme do akce… 🙂

 
Co budete potřebovat k vytvoření vision boardu?

 

Jak postupovat při tvorbě vision boardu?

Jen dívat se nestačí, chce to i akci….

Nestačí se na váš vision board jen dívat, snít a čekat, že se vaše sny jen tak samy stanou realitou. Já osobně se večer, než jdu spát, dívám na svůj vision board a připomínám si, co jsou mé sny a cíle. Poté si jdu naplánovat seznam činností, které chci následující den dělat. Samozřejmě, že ne úplně vše jde dělat jen tak, jak byste si přáli a co máte zrovna na svém vision boardu, ale myslím si, že alespoň jednu, byť maličkost, by člověk měl denně udělat, aby se posunul k naplnění svých snů, které má na vision boardu.

 

Jaký byl váš rok 2015? A jaký bude 2016?
Stáhněte si Zrcadlo roku, které pro vás připravila kolegyně Bohdana Kabátová, a podívejte se na svůj život a práci z netradičních úhlů pohledu.

Zajímalo vás někdy, jak je možné, že někteří lidé si neustále užívají život a přitom mají pořád dost peněz? Myslíte si, že peníze se vydělávají úsilím a pokud chcete být finančně svobodní, musíte tomu hodně obětovat? Myslíte si, že na to nemáte? To jsou jen některá přesvědčení, která doslova ovládají životy miliónů lidí. A to víc, než  si myslíte. A stojí je to spoustu peněz i času. Víc, než si myslíte. Pravda je taková, že každý může být bohatý! 

 

Možná už jste četli skvělou knihu Jak myslí milionáři od Harva T. Eckera, ve které se ty nejdůležitější principy rozebírají, a tak víte, že v každé kapitole její autor doporučuje jediné. Pojeďte na můj seminář Millionaire mind a změní vám to život.  Pár takových příběhů opravdu známe, a proto jsme se jako firma rozhodli, že se do Londýna vydáme a nainstalujeme do našich hlav opravdovou Millionaire mind!

 

blankblank IMG_7929

 

Vyzpovídali jsme kolegy z Firmy 2.0, aby nám sdělili své pocity, myšlenky a akční kroky, které si ze semináře odnesli:

Bohdanu Kabátovou, Davida Kirše, Radima Topiče, Lucii Stříbrskou a Viktora Šabackého.

bohdana-kabatova-2-150x150david-kirs-2-150x150radim_topicluckaviktor-sabacky-150x150

 

1) Zažil/a jsi při semináři nějaké AHA momenty, nějaká zásadní životní uvědomění?

2) Která jedna myšlenka/aktivita na semináři pro tebe byla zásadní?

3) Naplánoval/a jsi si už nějaké akční kroky, které se ti zrodily v hlavě, že chceš udělat?

thumbnail (1)thumbnail (2)thumbnail (5)

 

 

 

 

 

Viktor Šabacký:
Myšlenek je spousta, které utkvěly, ale vyčnívá mi z toho všeho momentálně jeden krátký příměr.

Představte si, že máte čtyřletého chlapečka a jdete s ním na zmrzlinu. Dítě je rádo že jde, což mu ale nebrání v tom, aby si cestou z cukrárny – oblizujíc se až za ušima – pyšně neslo svůj jeden kopeček zmrzliny.
Po deseti metrech chůze z cukrárny mu zmrzlina přepadne z kornoutu a skončí na zemi. Ouha. Velký křik, a tak jako správný rodič jdete zpátky do cukrárny to napravit. Najednou si chlapeček všimne reklamního plakátu, který vyobrazuje tři obří kopečky (přečtete si, že cukrárna nabízí štědrou akci 2+1 zdarma), a začne se sladké porce dožadovat. Vytáhnete peněženku a objednáváte 2+1…

Otázka na tělo nejen pro rodiče malých dětí: CO JE NA TÉHLE SITUACI ŠPATNĚ???
Odpověď tentokrát v kontextu peněz: Dokud nedokážete vesmíru, že zvládnete uřídit málo, nikdy vám nepošle víc.

 

A protože jsme se toho naučili opravdu hodně a chceme vám život nejen zjednodušovat, ale také doslova obohacovat, budeme vám v následujících týdnech předávat myšlenky a postřehy, které vás posunou dál, ať už jste milionáři nebo ne. Každý může být bohatý!

Taky se vám občas stává, že se ráno probudíte a jste naprosto bez nálady, unavení a nechce se vám nic dělat? Zatočte s podzimní utahanou náladou a napumpujte si do žil elán, energii a dobrou náladu.

Jak na to? Inspirujte se touto infografikou. Doporučuji si ji ideálně vytisknout, mít jí na očích a řídit se pravidelně tipy v ní uvedenými. Uvidíte, jak se postupně vaše nálada začne měnit o 180 stupňů k lepšímu.

infografika_inspirace_elan

david_videomiorecenze3
Pořídili jste si MioWeb pro tvorbu webových stránek, vymazlili jste svůj nový web a teď už máte hotovo?  
Jste zvědaví, co na něj říkají odborníci? Pak čtěte dál.

Poznáváte se? 😉

Jak vám můžeme pomoci:

V online prostředí umíme tak dobře chodit, neboť využíváme synergie týmu odborníků na různé dílčí oblasti. Proto dokážeme z hezkého vytvořit krásné, z dobrého skvělé a z jakž-takž funkčního bezchybně šlapající.

 

Připraveni jsou pro vás specialisté na grafiku a design, zákaznickou zkušenost, copywriting, online marketing jako takový a mnoho dalších. My všichni se na váš web podíváme a dáme vám konstruktivní nápady a podněty, jak web ještě vylepšit a posunout o úroveň výš. A to vše zdarma.

 

Láká vás to?
Překonejte strach ukázat se se svým dílem a dovolte si být ještě lepší!

 

Co teď?

 

 

První kolo přihlášek je uzavřeno. Přihlášky jsme přijímali do 27.9. 2015.

 

A co bude dál?

Z přihlášených webů vybereme několik šťastných zákazníků, jejichž web si vezmeme na paškál. Ty pak projdou důkladným pohledem našich expertů a z nasbíraných podnětů uděláme videorecenze, které budou postupně publikovány na našem blogu.

Nezoufejte, pokud nevybereme právě váš web. Videa vás budou jistě inspirovat a upozorní vás na věci, kterých jste si na svém webu nevšimli nebo si neuvědomovali, že jsou špatně. A naopak se utvrdíte ve věcech, které fungují a děláte je správně. Chceme vás inspirovat a pomáhat v konkrétních dalších krocích a možných zlepšeních!
 

Posuňte vaše online podnikání o krok dopředu, vyplňte dotazník výše a nechte si zdarma poradit od profesionálů v oboru.
Za posledních 5 let jsme postavili desítky vlastních prodejních webů a viděli stovky klientských webů. Teď je čas postavit funkčně i váš web.

 

Těšíme se na spolupráci na vašich webech 🙂

 

Stanislava Pekara ze Slovenska sleduji už několik měsíců, a to s velkou radostí, protože na českém a slovenském trhu je velkou inspirací pro podnikatele, kteří vlastní eshopy a nevědí, jak by jim mohl web s podporou info a emailmarketingu pomoct více prodávat.

Takže pokud už máte eshop (nejen se stavebninami, ale prakticky jakýkoliv), tohle je návod na to, jak levně, bez šílenství kolem SEO, srovnávačů cen a jiných tradičních a vysoce konkurenčních metod, poskytnout lidem informace, které potřebují. K čemu? K tomu, aby nakoupili přesně to, co potřebují. Navíc třeba se slevou (není podmínkou) a u vás (je podmínkou;)

Stanislave, co je předmětem vašeho podnikání a jak se změnilo v posledních letech?
mk-pekarVyše 10 rokov pracujem v oblasti vybavenia kúpeľní a hrubej stavby. Posledné roky sa špecializujem už len na kúpeľne a snažím sa ľudom pomôcť pri riešení ich problémov pri návrhu novej kúpeľne.

Pomáham ľuďom s vhodným návrhom kúpeľne, s výberom vhodných materiálov a tiež radím, ako môžu ušetriť až 30% nákladov.

Okrem tohto poslania som spolumajiteľom firmy, ktorá je distribútorom jedného revolučného výrobku v oblasti intímnej hygieny na Slovensku a v Maďarsku. Výrobok sa volá WC+BIDET 2v1 a spája v sebe WC a bidet v jednej keramike. Šetrí ľuďom miesto v kúpeľni a tiež ich peniaze.

Okrem veľkoobchodnej činnosti prevádzkujeme 2 eshopy. Jeden ponúka WC+BIDET 2v1 a v druhom eshope si ľudia môžu kúpiť kompletné vybavenie ich kúpeľne – od obkladov, cez sanitu až po batérie.

Co vás přimělo k tomu, že jste se vydal cestou infomarketingu a začal jste sdílet hodnotné informace zdarma v oboru, ve kterém to dělá zatím jen minimum podnikatelů?
Ten dôvod je jednoduchý – RADOSŤ. Radosť a dobrý pocit, ktorý človek cíti, keď niekomu pomôže. Mali sme tú česť byť súčasťou plnenia snov v relácii „Modré z neba“. Musím povedať, že nás táto skúsenosť zmenila. Dobrý pocit získaný z pomoci druhým, je pre mňa tou najväčšou odmenou. Finančné ohodnotenie je potom príjemným bonusom, ktorý prichádza práve v momente, keď ľudia cítia, že vaším prvotným zámerom je niekomu pomôcť.

Můžete nám ukázat vaše weby a trochu objasnit vaši strategii na internetu?
S radosťou. Sú to:

www.malakupelna.sk – informácie o tom ako z malej kupeľne dostať maximum, s možnosťou vytvorenia vizualizacie kúpeľne a kúpou e-booku

mk.sk

www.malakupelna.sk/?page_id=15 – squeeze page, návštevnosť z PPC reklamy na FB

mk-squeeze

www.wcbidet.sk – “mikrosite” o produkte WC+BIDET 2v1 s presmerovanim na eshop

wcbidet.sk

http://www.wcbidet.sk/?page_id=88 – stranka pre odber e-booku zdarma

wcbidet-ebook

www.wcbidet.eu – eshop pre nákup WC+BIDET 2v1 (není postaven na MioWebu)

eshop-bidet

www.aleastudio.eu – eshop pre nákup vybavenia kúpeľne (není postaven na MioWebu)

eshop-alea

Stránka www.malakupelna.sk bola vytvorena na pomoc zákazníkom, ktorí majú malú kúpeľňu, no napriek tomu, by ju chceli mať peknú a modernú. Zároveň stránka slúži na propagáciu WC+BIDET 2v1, ktorý je mimochodom výborné riešenie práve do malej kúpeľne, ale nie len tam. Vďaka rôznym bonusom a odporúčaniam konkrétnych výrobkov vhodných do malej kúpeľne tiež propagujem naše 2 eshopy.
Na stránke malakupelna.sk si zákazníci môžu objednať vizualizáciu – predaj prebieha online a tiež si môžu kúpiť môj e-book, v ktorom nájdu cenné informácie a presné postupy ako si vytvoriť novú kúpeľňu a ušetriť pritom až niekoľko desiatok percent. Tiež nájdu v e-booku bonus vo forme zľavových kupónov na nákup v našich dvoch eshopoch.

mk-vizual

Jak získáváte a jak dále pracujete se získanými emailovými kontakty?
Propagácia stránky malakupelna.sk prebieha momentálne výlučne cez PPC reklamu na FB.

Zber e-mailov je zabezpečný cez squeeze page alebo cez pop-up okno, ktoré zákazníkom ponúkne e-book zdarma:

mk-pop

Zákazníci po pridaní do databázy dostávajú sériu e-mailov, v ktorej dostávaju zaujimavé informácie z oblasti vybavenia malej kúpeľne. V šiestom e-maile im ponúknem vstup do VIP zóny, kde mám pre nich prichystané bonusy vo forme zľavových kupónov na nákup v našich eshopoch a zľavu na vytvorenie vizualizácie. Členstvo vo VIP je bezplatné, stačí sa zaregistrovať.

Kontakty, ktoré sa zaregistrujú do VIP zóny sa evidujú v samostatnom zozname, takže viem, že návštevníci, ktorí sa zaregistrovali do VIP zóny majú seriózny záujem a budú v blízkej dobe riešiť vybavenie kúpeľne.

Takže máte krásně vyfiltrovaný seznam lidí, o kterých víte, že těžko mohou odmítnout vaši nabídku 😉 Nestřílíte tak naslepo – to se mi líbí. A co ty další stránky?
Stránka www.wcbidet.sk slúži ako mikrosite pre náš eshop www.wcbidet.eu. Informácie na tejto stránke sú stručné a zákazník priamo na jednej stránke vidí tie najdôležitejšie údaje o tomto produkte vrátane najpredávanejších modelov a referencií. Môže sa prekliknúť priamo do eshopu.

Stránka pre odber e-booku 10 bodov pre správny výber bidetu slúži pre tých, ktorý by chceli mať v kúpeľni bidet, no nevedia sa rozhodnúť pre konkrétne riešenie, prípadne nemajú taký prehľad, čo trh ponúka. V e-booku nájdu zoznam dostupných riešení na trhu, porovnanie funkcií a tiež porovnanie cien. Zákazníci sa na túto stránku dostanú cez PPC reklamu na FB:

fb-wc

Ľudia, ktorí vyplnia e-mail dostanú e-book a zároveň dostanú sériu e-mailov, kde im odporúčam seriózne eshopy, ktoré majú dobré ceny a tiež výborný prístup k zákazníkom (ponúknem im eshopy, ktoré poznám – s niektorými používame affiliate), ďalej dostanú e-book pre správny výber podomietkového modulu alebo im odporúčím stránku malakupelna.sk v prípade ak majú malú kúpeľňu.

V piatom e-maile im ponúknem zľavu na nákup WC+BIDET 2v1.

Jak vám celá strategie funguje v číslech?

V priebehu 8 mesiacov stránku prišlo z mojích infostránok na eshopy 978 návštevníkov a urobili obrat cca 3000 eur.

V databáze zo stránky malakupelna.sk a e-bookov zdarma mám zatiaľ 1480 kontaktov. Na stránke tiež predávam vizualizáciu kúpeľne a môj e-book, konkrétne predaje týchto komodít si však nechám pre seba 🙂

Děkuji za sdílení. A poslední otázka: Jak se vám jako někomu, kdo má profesně daleko k online marketingu a IT dařilo stavět vaše weby? Nějaké historky z natáčení?
Práca s MW bola naozaj zábava a radosť 🙂 Priznávam sa bez mučenia, že som chvíľami premýšlal o nových projektoch len preto, aby som mohol tvoriť novú stránku s MW. V dynamike bohatstva mi vyšlo, že som tvorca a sedí to na mňa na 100%. Rád tvorím, vymýšľam nové veci a vďaka MW môžem tvoriť ihneď keď ma chytí “múza”. Nemusím čakať na grafikov alebo programátorov, pokiaľ budú mať čas, ale všetko si môžem hneď vytvoriť sám. Takže pre mňa je práca s MW silno návyková a musím sa priznať, že ma ešte čaká pár projektov, ktoré už mám v hlave, len si ešte musím nájsť čas a ide sa na to 🙂

Ivana mne zaujala svojí odvahou jít si za svým cílem i přes negativní reakce okolí. Přes počáteční neúspěchy se dokázala vyšvihnout mezi top realitní experty, kteří operují a své kontakty získávají na internetu. Pokud se živíte „obchodováním v terénu“ jakéhokoliv druhu, přečtěte si, co takový krok může pro vás znamenat v číslech.

Ivano, můžete krátce napsat, čím se živíte?
17 let jsem ženou v realitách. Mojí srdeční záležitostí jsou prodeje nemovitostí. Zabývám se také lektorskou činností – školím. To je moje druhá vášeň, to mě fakt baví.

ivana-fotos

Ve vašem oboru jste asi jedna z mála, která se pustila do online podnikání. Makléřina je tradičně o osobních schůzkách. Jak se vám to daří kloubit dohromady?
Ano to jsem a jsem za to ráda. Realitní obchod je hlavně o osobním kontaktu. Je postaven na vybudování důvěry mezi klientem a mnou, jako makléřem. Klient řeší střechu nad hlavou a to je tak citlivé téma, že je třeba ho provést opravdu s citem a bezpečně vším, co bude s transakcí spojeno. Až do konce.

Skloubení online světa s tím živým je super. A víte proč? Protože jste rychlejší, můžet být kreativnější, nevnucujete se. Dáváte klientovi svobodu volby a zároveň už při prvním kontaktu se prezentujete jako profík. Můžete mu formou online světa dát už na první dobrou to skvělé z vás.

Dáváte nejdříve informaci a nabídku možností a pak přijde zbytek. A to se mi líbí.

Zároveň to ale nestačí – pak si to musíte odmakat v živém světě, při osobním setkání. Super. Jsem z toho fakt nadšená.

Jaké byly reakce vašich kolegů na to, že jste se pustila do internetu? Jaké to je být jiná?
Skvělé. Ti co se nebojí pochválit, tak mi dali velmi pěknou zpětnou vazbu:). Toho si velmi vážím. Někteří to ani nevědí, nebo se tak tváří. Setkala jsem se i s reakcemi typu: Co blbneš, to nebude fungovat. A co to je ten online svět. A proč bych to měl mít…

Být jiná je někdy strašně těžké. Jste na očích a zodpovědnost máte nejen za sebe, zejména za klienty a příznivce. Za informace, které jim dáváte.

Co vás vůbec přimělo pustit se do internetu? Jaké jste měla zkušenosti s IT?
Restart a otrávenost. Loňský rok 2014 byl pro mne dost kritický. Neúspěch jednoho projektu, demotivace, otrávenost z opakujících se problémů. Pořád dokola stejné výmluvy makléřů: ono to nejde, nemáme kam volat, a za to může systém, manažer… výmluvy.

Chtěla jsem skončit. A jít jinou cestou. Ale jsem od přírody paličák a jen tak mě něco neodradí hned. Říkala jsem si: tak takovou dobu na sobě makáš, podívej co umíš a jak jsi dobrá. Přeci to jen tak neopustíš. No a začala jsem se na problémy dívat trochu jinak.

Našla jsem svoje vnitřní proč. Rozhodla jsem se vědomě, že neuteču a zůstanu. Začala jsem hledat cestu, jak být jiná a jak poslechnout i své srdce a ženskou intuici. A začala jsem hledat jiné informace a projekty.

A jak to tak chodí, najednou se mi otevřely nové obzory, projekty. AHA  – zjistila jsem, že obchodníci ze živého světa musí být na internetu. Pochopila jsem proč. Došlo, mi, že sama jako žena mám co na práci sama se sebou. A už se to nabalovalo.

Klíčovou akcí pro mě osobně bylo setkání na akci Milionová žena loni v září. Najednou bylo jasné, jak se mohu odlišit, a to je v mém oboru klíčové.

Pořídila jsem si Plážovou platformu, začala na sobě makat a tvořit. Sice mám blonďatou hlavu :), ale technicky jsem odjakživa velmi zdatná a baví mě to. Najednou tak do sebe začalo všechno zapadat.

Dalším velkým zlomem byl intenzivní kurz Podnikání z pláže. Tam se vše nastartovalo naplno a reálně. Nastala nová etapa podnikání 🙂

Byl to váš první pokus o web? Měla jste s tím už nějaké zkušenosti?
Pokoušela jsem se už jednou tvořit v jiném prostředí, ale nebylo to ono. Dneska vím, že jsem musela dozrát, jak se říká. Takže ano. V takovém rozsahu a kvalitě ano. První.

Co je primárním cílem vašeho webu? Máte ještě nějaké jiné webové prezentace?
Cíl není jeden, myslím. Úkolem webu je poskytnout klientovi informace, rady a upozornit ho na problémy v oboru. Naučit ho něco a hýčkat ho :). Dále pak je to moje vizitka – jsem expert. A samozřejmě budování databáze a práce s kontakty, kteří něco hledají. Formou článků, e-booků, videí apod.

ivana-ebook

Dá se na prodeji e-booků ve vašem oboru „zbohatnout“? Kolik vám váš e-book vydělal (ať už přímo nebo nepřímo), pokud to není obchodní tajemství?
Napsala jsem do této doby 2 e-booky. E-book zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti a obchodní Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem.

Můj obor není přímo předurčen k bohatnutí přes prodej e-booků. Samotný e-book si za 3 měsíce koupilo 20 klientů, což mi přineslo necelých 14 tisíc korun. To je krásné, ještě když se to učím. Ale díky e-booku zdarma a práci s ním jsem během prvních dvou měsíců získala obchody, které mi přinesly 170 tisíc na provizích. Nyní mám rozpracovaných dalších 6 konkrétních obchodních případů. A to jsem nevěděla, jak pořádně pracovat s e-bookem, databází apod.

Viděl jsem vás v nějakém videu říkat, že jedním z vašich AHA-momentů bylo uvědomění, že vlastně za tu dobu v manažerských pozicích nemáte žádné kontakty v databázi. Proč je pro vás důležite budovat databázi? Jak dnešní realitní makléř využije takovou databázi?
Restart mi přinesl poznání toho, že chci být blízko klientům a kolegům, které školím. A to bez databáze nejde. Navíc jsem od přírody líný člověk 🙂 takže pracovat efektivně a s automatem mi přijde jako nesmírně chytrý způsob podnikání. Makléřům to přinese odbourání studených telefonátů a razantní snížení odmítání od klientů. Dostat se blíže ke klientovi, pomoci mu a nenutit mu obchod napřímo. Používám třeba Leadbox – nenápadnou vychytávku pro sběr kontaktů.

Proč jste si vybrala MioWeb? Jak se vám s ním pracovalo? Pomáhal vám s webem někdo? Nějaké těžkosti?
Miluji chytré nástroje, telefony apod. A buď mi něco na první dotek sedí nebo ne. A s Miowebem jsme si padli do náruče 🙂 Je jasné, že se člověk nejdříve naučí základy. Musela jsem pochopit logiku systému, principy. Kdybych vám ukázala svoji první prezentaci stránek, tak se zasmějeme 🙂

Pracuje se mi s ním velmi dobře. Pro mne je intuitivní. Nikdy bych neřekla, že budu sama schopna něco takového udělat. Jasně že si můžete nechat postavit velmi pěkné designové profesionální stránky. Ale to, co si nekoupíte, je pocit, že to je vaše dítko, vaše dílo a že si ho vážíte o to víc. A kdykoli se vám zachce, si tam můžete zkusit nastavit třeba i momentální nápad a podívat se, jak bude vypadat. Super.

Ivana magnet

S webem jako takovým mi nikdo na začátku nepomáhal. Posléze jsme dostali skvělé základní návody v kurzu Podnikání z pláže. To pro mne znamenalo velký upgrade a nastavení celého webu znovu. Nepočítám ovšem skvělou podporu, kterou má každý uživatel k dispozici a která funguje velmi dobře. Takže když byly nějaké těžkosti, hned se vyřešily.

Musím se vás zeptat – platíte za návštěvnost? Jak přivádíte lidi na váš web?
Jedinou placenou podporu, kterou jsem zkusila a učím se ji, je sponzorování příspěvků na FB. Dobrý. Zatím jsem odkázaná na organické šíření a jde to překvapivě dobře. Tzn: komunikace ve skupinách na FB, psaní blogu, zapojování se do přispívání jiných úspěšných blogů, cílené vyhledávání odborných skupin, prezentace e-booků, odkazy v článcích apod. Až se pořádně mrknu na SEO, PPC reklamy, tak to bude svištět trochu více.

Kam podle vás směřuje realitní trh (myšleno v souvislosti s makléřinou)? Dovedete předpovědět budoucnost? Co by se muselo stát, aby váš obor nebyl vnímán negativně?
Jednoznačně k novým způsobům práce, klade vyšší důraz na sebevzdělávání makléřů a přesouváme klíčové vstupy na internet. To je jasný trend a myslím, že i pro klienty to bude průhlednější.

Tenhle obor je a bude závislý na lidském faktoru. Dokud mezi námi budou moci být zlatokopové, kteří vidí pouze profit, nikoli službu klientovi, lepší to nebude. Je strašně důležité, aby se ti dobří a spolehliví makléři naučili svou kvalitu ukázat a nebáli se. Myslím, že klient si už může vybírat. Kde? Na internetu přece:)

Poslední otázka: jste na váš web pyšná? 😉
Netušíte jak! :)) Chudák. Už ted ho čeká další pořádný upgrade. Bude zase o něco větší a chytřejší 🙂 Jak říkám, je to další dítě do rodiny.

Bohužel to má i “negativní” přínos: závislost. Těžkou. Tohle totiž už nikdy neopustíte. Jak jednou vytvoříte něco takového a tvoření vás chytne, nemáte šanci 🙂

Tereza Kramerová je infopodnikatelkou v oblasti osobního rozvoje. Valnou část toho, co dříve dělala osobně, teď dělá „na automat“ – pomocí chytrého webu. Je jedna věc, kterou by od ní mohl okoukat kdekterý podnikatel, a to je její využití blogu pro budování důvěry. Přečtěte si, jak lze získat tisíce lidí do databáze, stovky prodejů eBooků, a to s minimálními investicemi do návštěvnosti.

Terezo, můžete krátce popsat, čím se zabýváte?
Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí, a aby uměli zacházet se svými strachy. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře.

Se zatajeným dechem jsem četl váš příběh na webu. Zajímá mě, jak jste se dostala k poznání, že se o své dary máte dělit s lidmi přes internet.
Já jsem k tomu vlastně byla donucena okolnostmi. Žila jsem s manželem na francouzsko-švýcarském pohraničí, měla malou dceru, ale neměli jsme přátele s dětmi. Zoufale mi chyběly sociální kontakty s podobně naladěnými lidmi. A tak jsem založila web Vědomé mateřství a začala psát články. Kupodivu si brzy získaly širokou oblibu. Lidé, tedy převážně ženy, se mi začaly svěřovat a já se stala neplacenou poradnou pro mateřské i osobní bolístky. To byl rok 2008.

Od té doby jsem své pomáhání pěkně „vytunila“ 🙂 Vlastně až letos, díky kurzu Podnikání z pláže, a potažmo díky možnostem MioWebu v kombinaci s dalšími podpůrnými programy, jsem dostala příležitost uchopit svoji touhu dělit se o poklady, které jsem dostala, profesionálněji. Ne se stovkami, ale s tisíci lidmi.

Všiml jsem si, že máte webů několik, pravděpodobně až ten poslední je postavený na MioWebu. Jak spolu weby souvisí a jaká je jejich historie?

tk-full webPrvní web Vědomé mateřství jsem si postavila na veřejně dostupné šabloně. V té době mi to přišlo naprosto skvělé! Po přestěhování z Francie jsem potřebovala profesní web, kde bych nabízela své osobní služby – tak vznikl Vědomý porod.

Za pár měsíců se šuškandou rozneslo, co dělám, a ženy se na mě začaly obracet i s jinými záležitostmi. A tak jsem si založila web do třetice, s vizí, že ten už bude finální a všeobsahující – Vědomý život.

A pak bum. Přišla Stáňa Mrázková a její kurz Podnikání z pláže a ani jsem se nenadála a dávala jsem dohromady další web. Konečně na MioWebu a konečně s opravdu maximálním záběrem témat. Až díky Stáně mi totiž došlo, že to, co nabízím, nespojuje vědomý přístup, jak jsem se znažila vecpat do každého názvu, ale nějaká Tereza Kramerová. Tedy já!

V současnosti pracuji na tom, aby se všechny tři původní weby přestěhovaly pod křídla toho nového – www.terezakramerova.cz

Takže jste už s tvorbou webu měla nějaké zkušenosti?
Měla jsem zkušenosti se šablonou (Webnode). Můžu říct, že jsem se díky tomu leccos naučila, ale vnímám to jako takové webové jesličky. Školka a škola přišla až s MioWebem. Pevně doufám, že se s ním časem propracuji i na střední a vysokou 🙂

Můžete krátce popsat své „magnety“ a produkty? Co lidem dáváte zdarma, co prodáváte a jaký je mezi tím vztah?
Můj zatím nejúspěšnější magnet je eBook zdarma Lékárnička v hlavě. Díky němu se již téměř 3000 lidí naučilo pracovat se svojí myslí tak, aby si během malé chvíle dokázali pomoci. Je v něm velká část mého, přes deset let sbíraného, know-how. Hned druhý den po zveřejnění jsem musela navyšovat tarify u Smart Emailingu 🙂 Lidé byli a jsou nadšeni.

TK-lekarnicka

Záhy vznikl další eBook zdarma Barevný dech pro hladký porod, který jsem vybavila i řízenou meditací v mp3. Nabídla jsem v něm svoji techniku, která je velmi funkční a přitom snadná.

tk-dech

V tuto chvíli je předposledním magnetem řízená meditace Spočinutí v Duchovním srdci, kterou jsem uveřejnila zdarma ke stažení teprve nedávno. I ta má už přes 800 stažení a příběhy změn, které se lidem odehrály v životě po jejím poslechu, jsou ještě dojemnější.

Naprostou novinkou je zatím poslední magnet, který jsem vytvořila ve spolupráci s projektem ProsímSpinkej. Je to eBook Uspávání podle 5 smyslů, ke kterému jsem natočila meditaci, díky které se maminky mohou naladit na svoje dítě a pochopit, co potřebuje k tomu, aby mohlo v klidu a s důvěrou usínat. Během dvou dnů má eBook přes 600 stažení, takže to vypadá, že se mu také bude dobře dařit.

Mým doposud nejkomplexnějším eBookem je Mystický porod. To je již placené dílo, obsahující 4 řízené meditace, 13 transformačních cvičení a 3 hodnotné bonusy. Napsala jsem ho z toho důvodu, že musím mnoho klientek, které se chtějí vědomě připravit na porod, odmítat. Mystický porod je tedy takový průvodce vnitřním světem ženy, který ji provede různými tématy k důvěře. A protože jsem chtěla, aby to bylo co nejosobnější, dala jsem jako jeden z bonusů osobní telefonickou konzultaci. Což se ukázalo jako skvělý nápad.

Mystický

Jaká je role blogu a jak s ním pracujete?
Díky němu si mě mohou čtenáři „očmuchat“ a zjistit, jestli se mnou chtějí mít i nadále něco společného. Přes něj mi přichází mnoho klientek. A co si budeme povídat, po úspěšném a na FB sdíleném článku se vždy zvedne statistika stahování magnetů a nakonec i u prodeje je to znát.

Proč jste si vybrala MioWeb jako platformu pro své weby? Jak se vám s ním pracovalo?
Já se řídím intuicí. Intuitivně jsem se přihlásila do Podnikání z pláže, aniž bych vůbec tušila, že se tam budou psát nějaké eBooky a že si postavím celý nový web. Se Stániným kurzem přišlo i doporučení na MioWeb. Neměla jsem důvod jí nevěřit. Ač se mi moc nechtělo investovat další peníze, rozhodla jsem se pro svoji vizi něco opravdu udělat a pořídila jsem si Plážovou platformu (MioWeb, Smart Emailing a FAPI).

S MioWebem se mi pracuje skvěle. Začátky byly krušnější. Ovšem za pár týdnů jsme se sžili a jde nám to spolu pěkně 😀 Svůj podíl na tom má vaše skvělá podpora a množství polopatických návodů, kam se obracím o pomoc.

Jaké bylo vaše podnikání před MioWebem a po něm?
Před MioWebem jsem dávala veškerý obsah zdarma a moje podnikání spočívalo jen v osobních konzultacích a fyzicky konaných akcích. V databázi jsem měla 300 klientek, které u mě byly v průběhu 5 let na osobním sezení či prošly nějakým seminářem.

S MioWebem mám za necelý půlrok databázi dvanáctkrát větší. Mohu mnohem efektivněji sdílet svoje poznání a navíc už nejde šipka jen jedním směrem – ode mě ven. Ono se to dokonce i vrací!

Již se mi zaplatily náklady na plážové podnikání a každá další objednávka je pro mě důvodem k radosti a pocitu zadostiučinění. Je to důkaz, že to, co dělám, má hodnotu nejen pro mě, ale že i ostatní ji v tom vidí a jsou ochotni za mé osobní vedení zaplatit.

Obligátní otázka – jak/kde sháníte návštěvnost?
Nesháním. Píšu zajímavé a neotřelé články a ona se návštěvnost děje „sama“. Obsah zdarma ke stažení jsem podpořila reklamou za pár stovek na Facebooku.

Jakou máte strategii pro přeměnu návštěvníků na platící zákazníky? (Používáte sběr kontaktů na webu? Co s nimi děláte?)
Ano, tvořím si databázi, a když mám zajímavý obsah, upozorním na to e-mailem. Je zajímavé, že dost lidí mi na něj odpovídá. Asi se mi opravdu daří udržet si osobní kontakt.

Všechny články mám prolinkované na magnety i placený eBook. Pro zvýšení povědomí o Mystickém porodu jsem využila i možnosti FB soutěže, která mi přinesla poměrně dost nových fanoušků na fanpage. A když se to hodí, dělám slevové akce.

tk-blog

Co vám MioWeb přinesl?
MioWeb mi přinesl možnost tvořit si svůj web podle mých preferencí a potřeb. Také mi přinesl možnost oslovit velké množství lidí s tím, co dělám a co mi dává velký smysl. Dává mi příležitost podnikat srdcem. To se mi zatím dařilo jen v malém provedení – v mikro světě fyzického kontaktu. S MioWebem jsem se dostala do makro světa virtuálu. A můžu upřímně říct, že mě to také velmi baví.

Děkujeme za inspirativní rozhovor 🙂

ProcSeLideSkutecneOdhlasuji (1)