Inspirativní rozhovor pro projekt „Jak vyzrát sám nad sebou„, který přináší příběhy lidí, jež se stali úspěšnými a jejich cestu životem, udělal tentokrát rozhovor s Davidem Kiršem. Jak a kdy si začal plnit své sny? Jak vnímá a snáší kritiku? Kdo jsou jeho vzory? A jak učí svou dceru? Přečtěte si zajímavý rozhovor.

Celý rozhovor najdete tady >>

Co se Davide, změnilo ve tvém přístupu k podnikání v rozmezí těchto tří let?

Tři roky stačí k tomu, aby se změnilo vše. Zdánlivě. Byť firma vyrostla zhruba 20x, počet lidí v týmu stejně tak. Přesto mám pocit, když se ohlédnu, že neděláme věci jinak. Jen vědoměji, s větším fokusem, důsledněji a s novými zkušenostmi. Principy prosperujícího byznysu se totiž s historií nemění. Víc přemýšlím o důvěře a hodnotách. Když budujete důvěru a poskytujete hodnotu, prosperujete.
V posledním roce jsem ale osobně významně zpomalil. Zvědomil jsem více své kroky. Mnoho věcí, o kterých jsem dříve snil, jsem si splnil. S tím logicky přijde otázka, co dál? Je fajn vydechnout, aby se člověk mohl pak opět zhluboka nadechnout. Kam mě další nádech dovede, se těším. Moc.

Jak a kdy jsi začal naplňovat své sny?

Milion na účtu vás změní. Dojde vám, že je to skvělé, svobodné, zábavné, ale není to to, co jste skutečně hledali. 🙂 Dnes si pořád ještě myslím, že plně pochopit to lze až ve chvíli, kdy ten milion máte. Do té doby jsem to vnímal jako řečičky a byl si jistý tím, že u mě to bude jinak. Že opravdu to jediné, co mi teď chybí ke štěstí, je pár mega na účtu. Proto také teď pomáhám lidem ty miliony vydělat.
Nikdy jsem o svých snech nepochyboval. Opravdu, uvnitř ne. Šel jsem za nimi někdy oklikou, někdy víc přímo. A úžasné na životě je, že když to děláte a nepřestanete jít, dojdete za nimi.

Jak ses vypořádal s překážkami, které tě v průběhu podnikání potkaly?

Tak, že jsem je viděl jako překážky. Ne jako konečnou. A překážka se obchází, podlézá, přelézá nebo proráží. Nebo také často sama mizí. Když pochopíme, že to vlastně není reálná překážka, ale něco, co nás má něco naučit, nebo také něco, co jsme si sami vymysleli, osvobodíme se od bariér.

Když se pozastavím nad některými kritiky, kteří na internetu shazují tvou fundovanost v oboru marketingu, zajímá mě, jak vnímáš tyto výpady?

Já mám pocit, že to nejsou ani kritici. Jsou to prostě trochu nešťastní lidé. Chtějí se mít dobře, chtějí svůj klid, své peníze, svůj život. A když se jim to nedostává, místo aby převzali zodpovědnost, hledají viníka. Když sami netvoříte, je vaší tvorbou hanění tvorby druhých. Jsem sobě největším kritikem. V mnohém jsem šlápl vedle, dělal jsem chyby, někdy jsem přeháněl, příliš stavěl na penězích a to si vzali lidé do úst. S takovými reakcemi musí podnikatel, který vyčnívá, počítat.

A pokud jde o mou fundovanost. Já nevím. To ať posoudí členové mých programů nebo ti, kteří to, co učím, opravdu dělají. Funguje to. A asi není v Čechách moc dalších lidí, kteří do expertního know-how na internetu dávají měsíčně tolik peněz a času, co já. Na základě teoretických východisek ještě nikdo své podnikání nepostavil. Prodávám své znalosti, zkušenosti, praxi a především to, co dělám já sám a přináší to výsledky.

Jsem vizionář, ne vzorný výkonný ředitel. Znám své talenty a ty rozvíjím. Znám i svá slabá místa a ty zase rozvíjejí mí spolupracovníci. Řídím věci vždy tak, aby fungovaly co nejefektivněji a automatizovaně, aby jednoduše dávaly smysl.

Na druhou stranu dostáváš tisíce děkovných mailů a komentářů od lidí, kteří se nechali inspirovat tvými zkušenostmi a rozjíždějí úspěšně své podnikání. Plníš sály nadšenými posluchači, jsi zván jako kouč a motivátor do různých diskusí a webinářů. Jak prožíváš tento stav popularity? Co ti to dává?

Přečtěte si zbytek rozhovoru přímo na webu GrowUpAcademy.cz >>