Audio verze

podcasts_iconPodcast na iTunes

Je úžasné sledovat, jak jsou věci v životě propojeny. Jak se na první pohled zdánlivě nespojitelné věci dají úžasně spojit a můžeme se z nich v životě inspirovat. Dnes bych se chtěl zmínit o dvou oblastech, a to o podnikání a milování, byznys a sex.

Možná jste slyšeli, že vůbec nejtvořivější síla na světě je sexuální síla. Síla, která dokáže stvořit nový život, musí mít obrovskou sílu. Často jsem si kladl otázku, jestli tahle síla není přítomna i v jiných oblastech života nebo jak udělat, abychom tuto sílu v jiných oblastech života mohli použít.

A nejsem sám. Nakonec jsem si uvědomil, že o tomhle tématu jsem četl v mnoha dalších knížkách. Pokud znáte knihu Myšlením k bohatství, už tam je kapitola, jak sexuální síla, sexualita, je obrovským hnacím motorem úspěšných lidí, o kterých jste možná mnohokrát v životě slyšeli.

Jako by ten zdroj nějaké naší tvořivosti, síly toho, co dokážeme ve světě, byl nějak spojen s touhle sexuální silou, kterou každý v sobě máme. A to, jak ji projevujeme, jak s ní pracujeme, se pak projevuje nejen v posteli s naším partnerem, ale i v naší práci, v našem byznyse a podnikání. (prosím, pokud vás vaše milování s partnerem nudí, nevzrušuje vás, nemáte v něm vášeň ani na něj chuť, nebo dokonce chybí láska, pak tento článek není dál pro vás, pokračujte prosím zde tímto odkazem www.kurzypropary.cz)

Existují dvě slova, která bych tady chtěl dnes zdůraznit a která jsou v obou těch oblastech obrovsky důležitá.

Vášeň

První slovo je vášeň. Vášeň, nadšení, pohyb, jednoduše je to pohyb, kdy se věci hýbou, kdy nejste zalezlí někde ve vašem teplém koutečku nebo v teplém bahýnku, ale naopak věci jsou živé, věci se začínají hýbat a vy začínáte cítit jakousi živost ve vašem těle.

Pokud tahle vášeň není přítomná ve vašem milování, tak je to jen obyčejné milování, ale není to vášnivé milování, o kterém teď možná sníte. Stejně tak ve vašem byznyse. Pokud právě teď váš byznys spíš stagnuje nebo není moc v pohybu, možná právě nepřítomnost vášně, nepřítomnost toho, jak svou práci milujete, jak jste z ní nadšení, jak jdete do nových věcí, jak jste schopní se nadchnout pro něco nového, tak tohle všechno má vliv na to, jak se vám pak daří i v byznyse.

Jestliže jdete s něčím za klientem a přijdete tam takzvaně jako leklá ryba, bez vášně, nadšení a jakéhosi jiskření v očích, možná to je ten důvod, proč se vám nedaří získat ten protějšek. Zaměřte se na vášeň ve vašem byznyse a položte si otázku, jak je vášeň přítomna teď ve vašem podnikání. Položte si možná také otázku, jak je vášeň přítomná teď ve vašem milování, protože často jsou ty věci spojeny. A možná si jenom někde blokujete tu nejtvořivější energii ve vašem těle, ve vašem životě a možná se pak nemůže projevit ani v partnerství, ani v podnikání.

Spojení

Tím druhým slovem je spojení. Stejně jako v milování se potřebujete spojit, aby energie mohla začít proudit, stejně tak v byznyse a podnikání potřebujete spojení.

To spojení, které mám na mysli tady, je spojení sami se sebou. Být online, jak říká Vláďa Vymětal. Potřebujete se spojit s tím, kdo doopravdy jste, potřebujete se spojit s tím, co představujete, a potřebujete si být vědomí své vlastní hodnoty a toho, kdo jste. Potřebujete sebe-vědomí.

Pokud nejste spojení se sebou, chybí vám základní ingredience, chybí vám vnitřní klid. Chybí vám vnitřní stav, kdy relaxujete. Ať se děje venku kolem vás cokoliv, vy relaxujete a tím pádem jste v přítomnosti a máte schopnost spojit se s jakousi moudrostí ve vás.

Když jste neustále rozběhaní, děláte chvíli jedno, chvíli druhé, máte pocit, že nemáte dost času, v tomhle stavu je všechno, ale často ne vnitřní klid. Pak ale děláte špatná rozhodnutí a celkově se vám špatně rozhoduje. A vy víte, že v byznyse, v podnikání je to taky o tom, abyste dělali rozhodnutí, jasná a správná. Moje zkušenost je, že k takovému rozhodnutí potřebujete mít vnitřní klid. A právě vnitřní klid je často udělán jenom tím, že se spojíte na chvíli se sebou.

My totiž v tom dennodenním běhu jsme neustále spojeni s mnoha věcmi kolem. Pracujeme na počítači, odpovídáme kolegovi, zvedáme telefon, jsme spojeni s mnoha věcmi tam venku. Ale nejdůležitější je uvědomit si to spojení s námi. Ono tam neustále je, jenom si ho nejsme tak dobře vědomí.

A proto je důležité spojení v podnikání, protože ve chvíli, kdy jste s tímto vnitřním klidem, s touto harmonií ve vás, tak v tu chvíli se můžete spojit s tím prvním slovem, které jsme si řekli, s tou vaší vášní, s tím nadšením pro věc, s tím, že vás věci baví, že vaši práci milujete, že to, co děláte, vás vlastně vzrušuje a máte tam vášeň, a ve spojení s tímhle vnitřním klidem, ve spojení a s vášní, se pak dějí malé zázraky.

Moje zkušenost za poslední roky je, že pokud tyhle dvě věci spojíte, tak se spojujete přímo s tou nejtvořivější energií, což je právě sexuální energie, a využíváte ji v mnoha oblastech ve vašem životě. Nejen v milování a v partnerství, v podnikání a v byznyse, ale i v mnoha oblastech vašeho života vůbec.

Hodně štěstí a milování.
David

ZivotaFirma20_12_PodnikaniJakoMilovani_DavidKirs1