Zdravím vás moji milí dvanuláci 🙂 I tentokrát přicházím se žhavými Novinkami o dění v naší firmě, byť po dvou týdnech. Ale nebojte, ani o jedinou jsem vás nepřipravila, takže přeji pohodové předsváteční počteníčko 🙂 :-*

Spanilá jízda Platformy 2.0
Platforma 2.0 pod pevnou rukou Viktora Šabackého jen vzkvétá a věci se dějí. Určitě jste zaznamenali konání dvou webinářů. Jejichž cílem bylo namotivovat majitele Platformy 2.0 k tomu, aby ji využívali efektivně (nebo alespoň začali vůbec používat) a následně ve využívání našich aplikací také pokračovali.

První webinář vysílali David Kirš, Mário Roženský a Viktor Šabacký. Týkal se jednotlivých aplikací, jejich využití a práce s nimi. Druhý webinář byl na téma marketingu a strategie, konal se 29.4. a David Kirš se Stáňou Mrázkovou se na něm věnovali konkrétním dotazům a praktickým komentářům ze strany zákazníků. Spanilá jízda Platformy 2.0 bude završena 20. května finálním celodenním workshopem v Brně, ze kterého účastníci odejdou s nastavenou Platformou 2.0.

Jak měřit v ČR štěstí aneb průzkumná cesta členů Firmy 2.0 do Bhútánu
Všechno to začalo (jak jinak) myšlenkou. Myšlenkou v hlavách Davida a Alice Kirš, že by rádi učinili české lidi šťastnějšími. Myšlenka dala myšlenku, slovo dalo slovo a vznikl projekt www.budstastny.cz. A od něho už je to do Búthánu a k naplnění „šuplíkového“ projektu Šťastné Česko, co by kamenem dohodil. Pokud nevíte, co má Bhútán společného se zmiňovaným projektem a záměrem Davida a Áji, tak vězte, že hodně. Tato malá a také jedna z nejchudších zemí světa, jíž vládne velmi pohledný král (check it out, girls!), je proslulá tím, že se v ní měří nikoliv HDP (hrubý domácí produkt) ale HNŠ (hrubé národní štěstí).

Míra kvality lidského života je bezpochyby v rámci filosofie Firmy 2.0 významnou veličinou. A tak se David s Alicí a Stáňa s Jirkou rozhodli, že na jaře příštího roku vycestují právě do Búthánu, aby zjistili, jak měřění štěstí prakticky probíhá a mohli pak získané know-how aplikovat v českých podmínkách. Finálním projektem

Potvrzeno! Honza Fabík je plodný
Programátor FAPI Jan-Sebastian Fabík v uplynulých týdnech dokazuje, že dokáže být neskutečně výkonný a plodný i ve velmi vypjatých situacích. (Pánové, fakt by mě upřímně zajímalo, kolik z vás to dokáže také! :-p)
Přestože se Honza aktuálně připravuje na zkoušku dospělosti a vyhlásil, že pracovat a programovat bude pouze do konce března, zvládl v dubnu ve FAPI naprogramovat a nasadit úctyhodný počet nových funkcí a úprav. Nemluvě o průběžných nutných opravách, na jejichž oznámení vždy reagoval velmi rychle.

Co lze zvládnout při přípravě na maturitní zkoušku a co je tedy ve FAPI nového?

Honzo, držíme ti u maturity palce. A kdyby se komise tvářila, že to nemáš na jedničku, ať mi zavolají (číslo, doufám, máš). Řeknu jim, kdo před nimi stojí a jak se věci s tvými schopnostmi a znalostmi doopravdy mají 😉

Tajné plány mentorů Cesty pravého muže s Deepakem Chopra odhaleny
Už příští týden se v Praze koná velká událost. Seminář Deepaka Chopry, na jehož podporu vysílal minulý čtvrtek David společně se Ctiradem Hemelíkem webinář. Pokud jste webinář nemohli sledovat živě nebo se ten večer rozhodli věnovat bohulibějším činnostem, můžete se ještě stále podívat na jeho záznam 🙂

V souvislosti s tímto jistě významným seminářem se mi povedlo odhalit tajné plány, které s Deepakem mají mentoři projektu Cesta pravého muže. Před samotnou akcí má tým CPM v Praze setkání (no, nazývejme věci pravými jmény – válečnou poradu), po kterém se svorně vydají na seminář. Po něm se mentoři setkají s Deepakem Chopra, kterému každý z nich poskytne osobní konzultaci. I k Deepakovi se totiž dostaly zvěsti o českém monumentálním osobním, duchovním i firemním rozvoji a rozhodl se využít svou šanci setkat se s některými jeho představiteli osobně.

A tak bude ochotně platit. Nejdříve Davidovi, 30.000 USD za 30-minutovou konzultaci. Poté Zdenkovi za taktéž 30-minutovou konzultaci, avšak už jen 25.000 USD (Zdenek se rozhodl poskytnout slevu). A na závěr se Deepak sejde s Richardem Vojíkem, který mu za 25.000 USD poradí s jeho sexuálním životem (časový rozsah této konzultace je tajen, víme však, že Deepakova osobní asistentka před týdnem spěšně zařizovala nové letenky s odletem o jeden den později, než bylo původně plánováno).

Z BitBucketu na GitHub neboli z ČástiDžbera do StřediskaZmetků
Vývojový tým aplikace SmartEmailing se rozhodl k zásadnímu kroku. V uplynulých týdnech doško k přesunu vývoje a zdrojových kódů z BitBucketu (ČástiDžbera) na GitHub (StřediskoZmetků), což v praxi zmamená, že se na vývoji kódu aktuálně může podílet více než 5 programátorů.

StřediskoZmetků našim programátorům umožňuje sobě navzájem kontrolovat zdrojový kód. Takže se učí jeden od druhého, čímž se možnost chyby. (Volně přeloženo, programátoři něco pošlou do GitHubu a Martin Strouhal je pak buzeruje, že tam mají něco blbě. Však ono se to nejmenuje StřediskoZmetků pro nic za nic, že ano…).

Hlavní dozorčí vývoje Václav Růt o významném kroku ve vývoji SmartEmailingu říká: “Přešli jsme na GitHub, protože jsme už BitBucket přerostli. GitHub je mnohem víc profi, má i issue tracker, komentáře do kódu atd, super záležitost :)”

Sbohem a šáteček
Tato Nezvalova báseň zněla minulý pátek v hlavách mnohých z nás, kdy Martin Strouhal s Lukášem Pourem odlétali na školení do Ameriky. Nutno přiznat, že Firma 2.0 neskutečně riskovala, kdy svolila, aby cestovali společně jedním letadlem. Přeci jen hlavní tvůrce a programátor nové verze SmartEmailingu a serverový guru by ve firmě HODNĚ chyběli. Na cestu a případné možné komplikace se však Martin s Lukášem velmi důkladně připravovali, takže jsme byli poměrně v klidu.

První zatěžkávací zkouškou byl pro ně společný trénink pro turbulentní situace. Ten proběhl na trampolíně u Kabátů, kdy se Martin a Lukáš přesvědčili, že jejich dobrotami přecpané žaludky jsou schopné zvládnout i nácvik přemetů. Nějaké turbulence je tedy nemohly rozházet ani překvapit nepřipravené. Jak probíhal trénink pro nebezpečnější a náročnější situace se mi nepovedlo zjistit.

Když se kousne server
Nemůžu se zbavit myšlenky na to, jak to asi vypadá, když taková neživá věc, jakou je server, sama sebe kouše. Ale k věci…

Kousající se server byl v uplynulých dnech a týdnech v centru zájmu Vaška Růta. Neodbytná myšlenka na to, jak s takovým pokousaným serverem naložit, ho přivedla až ke správci našich serverů Lukášovi. Ten Václava důkladně proškolil v oblasti poskytování první pomoci kousnutým serverům, včetně obnovení zálohy pro uživatele. Dašího školení se pak Václavovi dostalo od Martina Strouhala, který ho pro změnu zaučil v oblasti mergování a přepínání větví. (Přátelé, neptejte se mě… Prošla jsem všechny stromy v naší zahradě a ani na jediné z nich jsem žádný čudlík pro přepínání nenašla!)

Obě návštěvy a školení byly nezbytné pro zajištění základní zastupitelnosti Lukáše a Martina během jejich pobytu za velkou louží. Díky Vaškově bystré mysli mohli minulý pátek oba s klidem v duši nasednout do letadla a odletět na seminář o Perconě do New Yorku.

Z otročiny ke svobodě
Toť jeden z pracovních názvů nového projektu Zdenka, Davida a Václava Němečka, jehož první natáčení je naplánováno na 9.-12.6.2014. Další možné názvy připravovaného projektu jsou Výdech do hojnosti a Rozvojové fáze finančního růstu (osobně preferuji Výdech do hojnosti, kdyby to někoho zajímalo :-p). Jak se tedy můžete dovtípit, projekt bude o penězích. A ne že by takový projekt v naší zemi nebyl potřeba…

Ve výše zmiňovaném termínu se bude konat také týden natáčení CPM2. Tým CPM plánuje na jeden z těchto dnů pozvat účastníky prvního běhu Cesty pravého muže, s kterými budou natočeny jejich zpovědi o tom, jakou hodnotu pro ně tento projekt měl a má.

Zdenek s Davidem objevují svá mužná těla
Zdenek Weber se rozhodl vrátit se do vědomého fitness stavu a objevovat své tělo a jeho potřeby více do hloubky a “šířky“. O této své cestě píše i blog.

zdenek-weber-hubneA ať už byl Zdenkův krok Davidovi inspirací nebo se jedná o nějakou prozatím utajenou záležitost v rámci projektu CPM, od 1.5. se rozhodl na svém těle pracovat a začít trénovat také David. Možná že právě toto rozhodnutí přispělo k tomu, že David začal uvažovat o tom, že jako affiliate partner podpoří program Tělo ako pán Michala Kyselicy.

Dali si kvůli nevěstě do držky
Jak jistě všichni víte, 24.4.2014 se konala svatba našeho dvorního kreativce a grafika Martina Dolenského a Petry Jochové. Co možná ale nevíte je, že si na svatbě dali David Kirš a Jirka Stibor kvůli nevěstě do držky… 😀 Co je k tomu vedlo a jak situace dopadla se podrobně dočtete v tomto článku, kde najdete také video s celým incidentem, které nám bylo poskytnuto jedním ze svatebních hostů.

V týmu Ženy ženám je více SVOBODY
Ano ano, už je to tak a je zosobněná Katkou Svobodovou, která je novou bloggerkou, copywriterkou a rozvaděčkou facebokových diskuzí 😀 Alice jí důvěrně říká písmenková královna a my se už všichni můžeme těšit, že Katka tomuto titulu v dalších dnech, týdnech a měsících jistě skvěle dostojí 🙂

Co zajímá lidi na Firmě 2.0? Hlavně sex a jídlo
Alice Kirš způsobila zemětřesení na blogu Podnikamesrdcem.cz poté, co zveřejnila článek Skandál: Ve Firmě 2.0 večeřelo po sexu 10 lidí! a poslala ho své první životní idolce Ditě P. Ta neváhala, zveřejnila článek na svém FB profilu a z poklidných vod blogu, na který průměrně denně přijde pár stovek lidí, se staly divoké vody bulvární, kdy jej za jediný večer navštívilo 2700 čtenářů. Stáňu, jakožto hlavní kmotru blogu, jeho nárazová návštěvnost tak vzrušila, že z toho pravděpodobně vznikne další eBook. Inu, cesty tvorby obsahu jsou různé 😀

Máme trychtýř na zákazníky
Nový Start Funnel neboli Startovní Trychtýř Firmy 2.0 brzy spatří světlo světa. Jedná se o zbrusu novou prodejní strategii, kterou aktuálně testujeme.

A co o Startovním Trychtýři říká jeho hlavní spoluautorka, Stáňa Mrázková? “Ve funnelu budeme sledovat chování lidí a konverze a optimalizovat jej tak, abychom ho pak mohli použít napříč všemi produkty Firmy 2.0. Už jsme do toho zapojili celý sales tým a všechno se pěkně připravuje a chystá. Chtěla bych to spustit 12.5., což nevím, jestli stihneme, ale z mé zkušenosti jsou šibeniční termíny motivační a věci se díky nim pak dějí, místo aby se o nic jen další dny jen mluvilo a mluvilo. Takže mám pocit, že se teď věci fakt dějí :)”

Můžu jen potvrdit, že se nejedná jen o Stánin pocit a my se všichni můžeme zž brzy těšit na spuštění nového prodejního funnelu.

Ženy, práce, podnikání a peníze
V uplynulých týdnech byl v rámci Ženy ženám spuštěn zajímavý průzkum. Zjišťujeme, jak to ženy v naší komunitě mají s prací, podnikáním a penězi. Na tento průzkum navazuje předprodej zářijového semináře Miliónová žena. Na tomto semináři bude možné na pódiu poprvé vidět unikátní čtveřici ve složení David Kirš (hlavní lektor), Alice Kirš, Stáňa Mrázková a já (Bohdana Kabátová).

I v tomto projektu Ženy ženám ukazuje, jak se dělá business a co v něm funguje. Rozeslání dotazníku vedlo k vysoké angažovanosti. Vyplnilo ho 2300 žen a 41 z nich si už v předprodeji objednalo účast na semináři Miliónová žena.

Vidět tančit Áju a zemřít
Chcete-li naplnit alespoň první polovinu tohoto rčení, případně vás zajímá, jaká byla akce Ženy ženám ŽIVĚ 2014, máte nyní možnost. Bylo totiž dokončeno zpracovávání záznamu z této skvělé akce. Proto pokud chcete přístup pro jeho shlédnutí, obraťte se prosím přímo na Veroniku, která vám ho zřídí 🙂

Projekt Ženy ženám slaví
Projekt Ženy ženám pokořil další bájnou a velmi úctyhodnou hranici. Jeho Facebooková stránka Mám se ráda včera uvítala desetitisící fanynku (či fanouška). U této příležitosti připravila Ája pro fanynky dárek v podobě hodnotného videa (samozřejmě výměnou za e-mail :)). Je tedy očekáván další nárůst databáze.

zeny-zenam-facebook

Mluvím, mluvíš, mluvíme na podpoře
Určitě mi dáte za pravdu, že komunikace je základem pro práci na zákaznické a technické podpoře. A umění správně komunikovat dělá mnohdy se zákazníky zázraky.

Nejen z tohoto důvodu se Markéta Danišová s Vaškem Růtem vydali minulou neděli na jednodenní seminář Andyho Winsona Majster komunikácie. Jaký seminář byl a co si z něho odnesli, posdílejí brzy v článku na našem novém firemním blogu podnikamesrdcem.cz. Už teď je však jasné, že se v návaznosti na seminář uskuteční interní workshop týmu zákaznické podpory na téma komunikace. Předběžný termín je směřován na červenec a podrobnosti se dozvíte brzy.

andy-winson

David pracuje v lese….na anatomické židli
Že někdo z našeho týmu pracuje v přírodě (do níž se dle přírodovědných učebnic započítává i les) asi nikoho z vás nepřekvapí. A u Davida nejsou pobyty v lese až tak výjimečné. Ovšem pozor! David posunul celou filosofii soužití s přírodou do nové roviny a nechal si les nainstalovat přímo do své kanceláře. Vyřizování úředního povolení k provedení instalace trvalo několik týdnů, avšak za podpory Alice se vše nakonec zdařilo a David v kanceláři svůj les má. A ne ledajaký. Je s Wi-Fi připojením, elektrickými přípojkami a nově instalovanou anatomickou židlí pro tak potřebné zdravé sezení každého info-podnikatele.

Jediné, co v Davidově lesní kanceláři prozatím chybí, je instalace zvířat. Tady jsou úřady, co se povolení týče, dosti zdrženlivé. Ovšem není všem dnům konec, takže při Davidově online vysílání mějte oči i uši otevřené pro nějakou tu veverku nebo datla.

david-v-lese