Jednoduchá pomůcka pro naplnění snů a cílů roku 2016

Dáváte si na nový rok předsevzetí a cíle, které si chcete splnit? Máte tajné sny, na které si v lednu myslíte a přejete si, aby se daný rok staly, ale pak kvůli záplavě každodenních starostí a úkolů upadnou v zapomnění?

Ukážeme si, jak dát svým přáním a cílům řád a napomoci tomu, aby se vám konečně povedlo je realizovat. Ukážeme si, jak si vytvořit vlastní tzv. “nástěnku snů”.

banner_vision_board

Co je to vision board?

Nástěnka snů (neboli vision board) je jakási vizuální mapa vašich vysněných představ a cílů v daném roce.
Tato mapa neustále udržuje vaši pozornost na to, co je pro vás v životě opravdu důležité a co vás dělá šťastnými.

Často na to totiž zapomínáme a naši počáteční lednovou euforii, kdy jsme plní pozitivních rozhodnutí, přání a chuti do nových návyků, často pak nahradí rutina, stereotyp a zjistíme, že opět děláme věci, které nám nemusí vždy dávat smysl nebo plníme úkoly a sny někoho jiného.

Je třeba si udržovat neustálou motivaci a fokus na věci, které chceme změnit a které nás dovedou na vyšší úroveň, kde budeme úspěšnější, šťastnější, zdravější, spokojenější. Jak se říká jeden obrázek vydá za 1 000 slov, a tak je vision board úžasným znázorněním toho, jaké máme cíle a sny pro daný rok.

Pro inspiraci s vámi sdílím také náš firemní vision board na rok 2016, který je jen malovaný 😉

visionboard_firma20

A nyní už dost povídání a jdeme do akce… 🙂

 
Co budete potřebovat k vytvoření vision boardu?

 • korkovou (případně magnetickou) nástěnku nebo papírovou čtvrtku
 • různé časopisy, vytisknuté obrázky z počítače
 • pastelky, fixy
 • lepidlo
 • dobrou náladu a klid 🙂

 

Jak postupovat při tvorbě vision boardu?

 • Nejprve se posaďte, pusťte si třeba nějakou příjemnou relaxační hudbu a popřemýšlejte o tom, co byste si v tomto roce přáli zažít – zeptejte se sami sebe, co je to, co ze srdce upřímně chcete. Co chcete VY, ne někdo jiný, ne to, co by se mělo a hodilo, ale co VÁS udělá šťastné.
 • Chvilku si o tom přemýšlejte, nechte na sebe působit své pocity, abyste si ujasnili svou vizi na následující rok.
 • Pak si projděte různé časopisy a vytrhněte z nich obrázky, které s vámi budou rezonovat, které vás zaujmou a budou v souladu s tím, co od života chcete.
 • Projděte si také obrázky na internetu – zadejte klíčová slova, která vystihují vaše přání, a vyberte takové obrázky, které ve vás budou vzbuzovat zájem a vzrušení. Doporučuji si projít obrázky také na www.pinterest.com
 • Najděte si také různé citáty, které vás budou inspirovat. Tyto obrázky si vytiskněte a společně s výstřižky z časopisů si je připravte na tvorbu vašeho vision boardu.
 • Vyberte si opravdu jen ty, které vás nejvíce zaujaly. Moc nad tím nepřemýšlejte, jen intuitivně pocitově vyselektujte obrázky. Zkuste si na začátku obrázky na čtvrtku nebo nástěnku rozložit, jak by to asi mohlo vypadat.
 • Nechte si uprostřed vision boardu volné místo pro svou vlastní fotografii. Zvolte takovou, kde se sami sobě líbíte a hlavně, kde budete vypadat šťastně a spokojeně.
 • Doporučuji si vytvořit jednotlivé části této mapy a přání rozdělit do více oblastí jako například: zdraví, práce, vztahy, peníze apod.
 • Pokračujte lepením obrázků, lepte/piště si do vašeho vision boardu různé pozitivní afirmace (inspirující slova, věty, citáty apod.)
 • Můžete také kreslit, pokud nechcete jen lepit vytištěné obrázky.
 • Kreativitě se meze nekladou. Tvorba vision boardu nemá žádná daná pravidla. Vytvořte si jej tak, jak to cítíte a jak vás to inspiruje.
 • A hlavně nakonec plánujte své denní úkoly s ohledem na vaše sny na vision boardu.

Jen dívat se nestačí, chce to i akci….

Nestačí se na váš vision board jen dívat, snít a čekat, že se vaše sny jen tak samy stanou realitou. Já osobně se večer, než jdu spát, dívám na svůj vision board a připomínám si, co jsou mé sny a cíle. Poté si jdu naplánovat seznam činností, které chci následující den dělat. Samozřejmě, že ne úplně vše jde dělat jen tak, jak byste si přáli a co máte zrovna na svém vision boardu, ale myslím si, že alespoň jednu, byť maličkost, by člověk měl denně udělat, aby se posunul k naplnění svých snů, které má na vision boardu.

 

Jaký byl váš rok 2015? A jaký bude 2016?
Stáhněte si Zrcadlo roku, které pro vás připravila kolegyně Bohdana Kabátová, a podívejte se na svůj život a práci z netradičních úhlů pohledu.

 

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.