Firma 2.0 zažila Londýn v intenzivní energii peněz s T.Harv Ekerem

Zajímalo vás někdy, jak je možné, že někteří lidé si neustále užívají život a přitom mají pořád dost peněz? Myslíte si, že peníze se vydělávají úsilím a pokud chcete být finančně svobodní, musíte tomu hodně obětovat? Myslíte si, že na to nemáte? To jsou jen některá přesvědčení, která doslova ovládají životy miliónů lidí. A to víc, než  si myslíte. A stojí je to spoustu peněz i času. Víc, než si myslíte. Pravda je taková, že každý může být bohatý! 

 

Možná už jste četli skvělou knihu Jak myslí milionáři od Harva T. Eckera, ve které se ty nejdůležitější principy rozebírají, a tak víte, že v každé kapitole její autor doporučuje jediné. Pojeďte na můj seminář Millionaire mind a změní vám to život.  Pár takových příběhů opravdu známe, a proto jsme se jako firma rozhodli, že se do Londýna vydáme a nainstalujeme do našich hlav opravdovou Millionaire mind!

 

blankblank IMG_7929

 

Vyzpovídali jsme kolegy z Firmy 2.0, aby nám sdělili své pocity, myšlenky a akční kroky, které si ze semináře odnesli:

Bohdanu Kabátovou, Davida Kirše, Radima Topiče, Lucii Stříbrskou a Viktora Šabackého.

bohdana-kabatova-2-150x150david-kirs-2-150x150radim_topicluckaviktor-sabacky-150x150

 

1) Zažil/a jsi při semináři nějaké AHA momenty, nějaká zásadní životní uvědomění?

 • Bohdana Kabátová: AHA momentů jsem měla několik. Nejsilnějším okamžikem pro mě bylo uvědomění, že jsem si na základě jedné poměrně nevinné události v dětství v sobě vybudovala silné přesvědčení, že když se snažím o to mít více peněz, jsem špatný a nepoctivý člověk. Jsem nadšená, že jsem toto své přesvědčení nejen rozpoznala, ale také rovnou „přeprogramovala“ na jiné přesvědčení, které mnohem více podporuje budování hojnosti v mém životě.V neposlední řadě patří mezi důležitá uvědomění to, že odteď s mým mužem povedeme i naše děti k tomu, aby porozuměly pojmu finanční svoboda a věděly už teď, jak si ji mohou zajistit.
 • David Kirš: Ano, několik. Například že zbohatnutí je proces založený na správě svých peněz. Nejde o to, kolik člověk vydělává, ale jak své peníze spravuje. Problémem není, že lidé nemají peníze. Problémem je, že netuší, co způsobuje, že je nemají. Jakmile je známa příčina, existuje na ni řešení.
 • Radim Topič: Ano. Znovu jsem si uvědomil, že efekt jakéhokoli podnětu (např. semináře nebo informace obecně) nespočívá v jeho obsahu, ale v tom, co s ním uděláme. Jinými slovy, jakou akci na základě něj uděláme.
 • Lucie Stříbrská: Uvědomila jsem si svůj skutečný vztah k penězům roky schovávaný za racionálně nastavená přesvědčení o tom, jaký by měl být a jaký ho chci mít. Objevila jsem velmi hluboce zakořeněné vzorce a programy ohledně peněz, které vznikly v nepřímé souvislosti s nimi samotnými, ale v dětství v rámci zdánlivě neškodných momentů a situací týkajících se něčeho úplně jiného. Jejich identifikace najednou vysvětlila mnohé nezdary a konečně je čistší prostor pro přenastavení mysli vůči penězům.

2) Která jedna myšlenka/aktivita na semináři pro tebe byla zásadní?

 • Bohdana Kabátová: YOU CAN BE RIGHT, OR YOU CAN BE RICH.
  Všichni máme volbu. Můžeme trávit život obhajováním svých myšlenek a „pravd“, nebo zůstávat otevření všemu, co nám život přináší, dělat něco smysluplného a zajistit si tím doživotní hojnost.
 • David Kirš: Ocenění vlastních úspěchů a jejich oslava.
 • Radim Topič: „You can be right, or you can be rich (happy, healthy).“ Tedy že se často necháváme strhnout potřebou věci hodnotit (hledat „pravdu“), místo abychom se jim otevřeli a prostě je prožili.
 • Lucie Stříbrská: Dvě myšlenky nakonec stejně spojené v jeden princip: Oslavovat vlastní úspěchy a skutečně přijímat ocenění i od druhých. Neschovávat se skromně za to, že to nestojí za řeč a že to nic nebylo, ale pořádně si to vychutnat. Nemyslím tím nic povýšeneckého, ale dát zpět tu odezvu radosti, kterou mám.
  Došlo mi to na příkladu, kdy dvěma různým lidem dávám dárek, na jehož výběru jsem si dala obzvlášť záležet a nemůžu se dočkat, jakou radost tím překvapením obdarovanému udělám. A první dárek rozbalí, otevře krabici a suše poděkuje… Druhý rozbalí, otevře krabici, rozsvítí se mu oči a začne projevovat radost skákáním, ječením, slzami, čímkoli, co je mu vlastní…
  V jaké situaci je asi větší harmonie a komu budu příště vybírat další dárek raději a s jak velkou vlastní investovanou energií a nadšením? 😉

3) Naplánoval/a jsi si už nějaké akční kroky, které se ti zrodily v hlavě, že chceš udělat?

 • Bohdana Kabátová: Akčních kroků jsem si poznačila mnoho. Mezi ty první a nejzásadnější patří nastavení řízení mých financí podle systému, který nám byl po celý víkend vštěpován až do morku kostí. Takže si dnes koupím nějaké hezké zavařovací skleničky a založím několik nových účtů. A pokud se ptáte, k čemu jsou ty zavařovačky, doporučuji si zajít na seminář MMI! 😉
 • David Kirš:Ano, dnes jsem strávil poprvé v životě celý den jen tím, že jsem pečoval a spravoval své peníze. Celý pracovní den. WOW!
 • Radim Topič: Doladím a zefektivním money management system, který mám(e) nastavený už několik měsíců. A taky budu víc věnovat pozornost tomu, že spousta problémů a překážek, které vnímám, jsou jen v mé hlavě a že dokážu mnohem víc, než si obvykle „dovolím“ představit.
 • Lucie Stříbrská: Možná se to někomu zdá jako samozřejmost, ale poprvé v životě mi někdo ukázal, jak je možné naprosto prakticky spravovat peníze, takže jsem si odnesla do své praxe systém na jejich správu. A jako bonus spoustu zdánlivě drobných a zanedbatelných „mikro-rituálů“ pro podporu hojnosti ve všem 🙂

thumbnail (1)thumbnail (2)thumbnail (5)

 

 

 

 

 

Viktor Šabacký:
Myšlenek je spousta, které utkvěly, ale vyčnívá mi z toho všeho momentálně jeden krátký příměr.

Představte si, že máte čtyřletého chlapečka a jdete s ním na zmrzlinu. Dítě je rádo že jde, což mu ale nebrání v tom, aby si cestou z cukrárny – oblizujíc se až za ušima – pyšně neslo svůj jeden kopeček zmrzliny.
Po deseti metrech chůze z cukrárny mu zmrzlina přepadne z kornoutu a skončí na zemi. Ouha. Velký křik, a tak jako správný rodič jdete zpátky do cukrárny to napravit. Najednou si chlapeček všimne reklamního plakátu, který vyobrazuje tři obří kopečky (přečtete si, že cukrárna nabízí štědrou akci 2+1 zdarma), a začne se sladké porce dožadovat. Vytáhnete peněženku a objednáváte 2+1…

Otázka na tělo nejen pro rodiče malých dětí: CO JE NA TÉHLE SITUACI ŠPATNĚ???
Odpověď tentokrát v kontextu peněz: Dokud nedokážete vesmíru, že zvládnete uřídit málo, nikdy vám nepošle víc.

 

A protože jsme se toho naučili opravdu hodně a chceme vám život nejen zjednodušovat, ale také doslova obohacovat, budeme vám v následujících týdnech předávat myšlenky a postřehy, které vás posunou dál, ať už jste milionáři nebo ne. Každý může být bohatý!

 

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.