Důležitá zpráva ze Santa Cruz

Proč nemáme v životě to, co chceme?

Odpověď nikoho z nás nepřekvapí. Přesto, najít řešení je pro mnohé z nás nerozluštitelný rébus.
Znova jsem si to uvědomil právě v těchto dnech, po semináři Brendona Burcharda, tady v Santa Cruz, v Kalifornii. Dal jsem si po akci pár dní off, abych vstřebal všechny ty nové 10x strategie, o které se s vámi budu dělit v příštím roce a… a znova mě to vrátilo k základům… pojďme na ně.

Proběhly vám někdy hlavou tyto otázky?

  • Proč nejsem už konečně šťastný?
  • Proč nemám ještě dost peněz?
  • Proč můj vztah a láska někam mizí?

Příčinou všech těchto otázek je jedno slovo:

VYRUŠOVÁNÍ

(A je třeba mu věnovat pozornost více a více obzvlášť v dnešní době, kdy se dle průzkumů každý rok 2x zvyšuje počet věcí, které lákají naši pozornost a vyrušují a rozptylují nás.)

 

Jsme vyrušováni od Štěstí

Jak můžeme být šťastní, když místo štěstí máme pořád co na práci, že? Víme, že potřebujeme relax, flow, přirozenost, ale místo toho říkáme: „Jojo, ještě dodělám toto, a ještě musím toto, a pak už budu mít pohodu.“

Štěstí je stav, který není na ničem závislý. Co potřebujeme ke štěstí? NIC.
(Mimochodem skvělý webinář na toto téme je zde.)

Místo toho, abychom se vraceli „domů“ a z tohoto stavu tvořili, pracovali, potkávali se s lidmi i sami se sebou, jsme v neustálé honbě za něčím: dobrým pocitem, novou věcí, pochvalou, přijetím.

Sami sebe vyrušujeme našimi myšlenkami o věcech tam venku od toho nejpodstatnějšího, co je uvnitř. Od stavu vnitřního klidu a míru. K tomu ale nic dalšího nepotřebujeme.
Vše ostatní je hra života. A jak ji hrajeme?

 

Jsme vyrušováni od úspěchu i bohatství

Nemůžeme uspět ve hře zvané podnikání, práce, bohatství, když většinu času ani nehrajeme, ani netrénujeme, ale jen běháme kolem jako splašení a utržení ze řetězu. Tam a zase zpátky.
Vyrušujeme se v práci a tvoření všemi těmi věcmi kolem: požadavky jiných, emaily, telefony, příležitostmi, které letí kolem.
Chybí nám podstatná věc. Jít po cestě: Strategie – Fokus – Akce

Vyrušujeme se od podstatných věcí. Od důležitých věcí, které dělají rozdíl. Kdyby fotbalisti jen běhali kolem, ale nedávali by góly, bavila by vás ta hra? A je?

Milujte vaši hru. Milujte to běhání a pokud chcete i dávat góly, mít výsledky a peníze, pak nezbývá než se občas soustředit i na branku. Tak dlouho, dokud nedáte gól.
Nevyděláte peníze, pokud se nezaměříte a nevytrváte. Opakuji: zaměřit a vytrvat.
Přestaňte sami sebe vyrušovat od podstatných věcí a dávání gólů.

 

Jsme vyrušováni od naplněného vztahu a lásky

Ano. Ani vztah, sex, intimita, partnerství není výjimka. I tady nedostaneme co chceme, pokud jsme vyrušováni. Pokud se sami vyrušujeme od kvalitního času s partnerem, naplnění láskou nedorazí.
Pokud se vyrušujete při hraní si s dětmi, neužijete si to. Pokud v posteli myslíte na zítřejší jednání, oba z toho nic nemáte. Pokud při večeři v restauraci koukáte do mobilu a vyřizujete zprávy, neprospívá to ani vztahu, ani žaludku.
Zde všude se vyrušujeme od prožívání života, po kterém toužíme.

Přestaňme se vyrušovat od vlastního života. Vstupme do života zaměřeně a soustředěně. Ne, věci kolem si žádají vaši pozornost. Jak naivní je myslet si, že bez nás se to tam venku pokazí. Nepokazí. My sami, náš život si žádá pozornost. To, co je pro nás v životě důležité, si žádá naši pozornost.

Co to je pro vás právě teď? Od čeho důležitého jste v životě vyrušováni? Štěstí, láska, peníze?

Tak nevyrušujte a vemte si vše! To je má zpráva ze Santa Cruz.

– David
PS: Vracím se 2.12., protože 4.12. pořádáme s Jánem Polákem seminář Dynamiky Bohatství. Naučíte se, jak se zaměřovat na své silné stránky a ne se vyrušovat tím, co vám nejde. Informace najdete zde.

 

David Kirš

David Kirš žije v Brně s Alicí, je táta Klárky, (info)podnikatel, lektor, zakladatel SmartEmailingu a Firmy 2.0, tvůrce online programů Miliónové impérium a EmailAcademy a je mentorem ve výcviku Cesta pravého muže. Zvedl v Čechách a na Slovensku vlnu info-podnikání, je vášnivým propagátorem poctivého email marketingu a info-marketingu a dnes učí novou generaci podnikatelů, jak si (nejen) díky internetu zjednodušit život.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.