10 návyků Lea B a hotovo!

Poslední dny mě inspiruje knížka „Zen a hotovo“ od Lea Babauty.
Ještě před několika týdny jsem na sobě cítila, že jsem během pracovního dne rozlítaná a přemýšlela jsem, co dělat dříve (emaily, tvořit, telefonáty) apod.

Leovo minimalistický systém deseti jednoduchých návyků na zlepšení produktivity a osobní rovnováhy mi fakt pomáhá! Konečně mám prázdné všechny inboxy, vše má své místo, všechny mé myšlenky, nápady, úkoly jdou okamžitě na papír (do mého malého notýsku, který nosím stále u sebe…. díky tomu mám čistější hlavu a více klidu na srdci 🙂

Jaké že jsou ty návyky zjednodušeně?

1) zvykněte si na neustálé zaznamenávání úkolů, nápadů, projektů – mějte u sebe vždy malý notýsek a kdykoliv Vás něco napadne, napište si to. Budete tak mít čistější hlavu. Vaše myšlenky jsou důležité a zaslouží si být zaznamenány 🙂

2) třiďte pravidelně položky ve Vašich inboxech ( a emailech) – rozhodujte se o nich rychle a neodkládejte je (vyhoďte je, delegujte, založte, vykonejte – pokud je to do 2 minut práce, pokud ne, napište si je do seznamu úkolů na následující dny)

3) plánujte – každý den si stanovte 1-2 nejdůležitější úkoly dne a těmi začněte Váš den. Jsou to ty velké klíčové úkoly, do kterých se nám moc nechce, ale které nás posouvají k našim cílům. Ty malé nechte na zbytek dne 🙂

4) dělejte v danou chvíli vždy jen jednu věc a nenechte se vyrušovat. Odstraňte všechny rušivé vlivy (vypněte tel, skype, emaily…) a koncentrujte se 100% na jeden daný úkol. Stop multitaskingu.

5) udržujte si jednoduché seznamy úkolů a ty denně kontrolujte. Můžete si vytvořit seznam podle kontextů: např. práce, doma, telefony, čekám na… Tak jak Vám to bude vyhovovat.

6) uspořádejte si věci doma i v práci. Naučte se vše dávat na své místo. Dávejte věci tam kam patří, namísto jejich kupení k pozdějšímu zpracování.

7) jednou týdně revidujte Váš systém a cíle. Během týdenní revize byste měli zhodnotit, co se Vám tento týden povedlo, zhodnotit, jak Vás to posunulo k Vašim měsíčním, ročním cílům. Určete si pro následující týden nejdůležitější úkoly dne (1-2 na každý den).

8) snižte počet svých cílů a úkolů na nejnutnější minimum. Ujistěte se, že Vaše projekty a úkoly jsou v souladu s Vašimi měsíčními, ročními a celkově životními plány 🙂

9) zaveďte si určité návyky (rutiny) – například ranní rutina (5 minut meditace, 30 minut cvičení či zvládnutí nejdůležitějšího úkolu dne), udělejte si tvořící den, den pro rodinu, vytvořte si určité rutiny pro sportování, zábavu apod.

10) najděte svou Vášeň! Najděte si takovou práci, pro kterou se dokážete nadchnout, kterou prostě jen tak neodložíte – budete ji milovat a chtít dělat pořád 🙂 Udělejte si revizi toho, co Vás baví a nebaví a udělejte ze svého celoživotního zaměstnání svou vášeň 😉

Zkuste to taky! A jaké jsou vaše návyky pro produktivní den?

 

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.