Chtěli jsme to posunout. Přišel čas říct si pravdu.

Sdílíme know-how, které buduje vztah a prodává.  V affiliate databázi máme stovky partnerů. Víme, kolik jim měsíčně vyplácíme. Musejí být na výsost spokojení. Jsou ale spokojení všichni? Co menší a střední hráči? Jak se cítí? Můžeme udělat něco, aby se všem dařilo lépe?  Nadešel čas říct si pravdu a posunout affiliate Firmy 2.0 dál.

Oslovili jsme naše partnery s dotazníkem, mapujícím otázky spokojenosti s programem i jejich pocity. Velmi děkujeme všem partnerům, kteří se do průzkumu zapojili. Ceníme si jejich zpětné vazby, díky které do toho můžeme zase pořádně šlápnout.

Podívejte se, jak nás vidí. Výsledky dotazníku jsme pro Vás zpracovali do přehledné infografiky.

Infografika - Affiliate program Firmy 2.0

Přehlednost affiliate programu

První otázka se zabývala přehledností našeho provizního programu a 95 % dotázaných odpovědělo, že se v systému vyzná a je pro ně přehledný.

Hranice pro výplatní minimum partnerům vyhovuje!

Druhá otázka směřovala k výši výplatního minima. Myslíme si, že výplatní minimum 1000 Kč je na poli českého affiliate standardem. Ovšem byli jsme připravení na výsledek reagovat a případně hranici upravit. Valná většina však  potvrdila náš předpoklat a tak s výší výplatního minima hýbat nebudeme. Alespoň prozatím.

Evergreeny, nebo velké kampaně?

Víme, že mezi affiliate partnery jsou rozdíly.  Klasická skupina affiláků upřednostňuje prodej produktů a stálých služeb, které mohou zajistit stabilní příjem v průběhu celého roku. Naopak affiliate partneři z řad infopodnikatelů rádi propagují velké kampaně s vyšší provizí. Zajímalo nás, jak to mají naši partneři.  V portfoliu našich vzdělávacích programů a aplikací je zastoupeno obojí. Jak to mají naši partneři? Z výsledku jsme měli radost! Více než polovina partnerů propaguje obojí!!!

Pro ty, kteří dávají přednost evergreenům, máme jednu dobrou zprávu. Plánujeme překlopení vzdělávacích kurzů EmailAcademyPremium a Milionové Impérium na evergreeny. Výhledově je tedy budete moci nabízet po celý rok.

Proč jsou s námi?

Zajímavé pro nás bylo  to, proč nás naši partneři podporují. Byli jsme přesvědčení, že přitahujeme partnery na stejné vlně. Dotazník ukázal, že rozhodně ANO! Téměř všichni partneři sami využívají naše aplikace a prošli některým z našich vzdělávacích programů. Hlavními důvody: „proč jsou s námi“ jsou: dobrá zkušenost s produkty a naše společná vize. Tohle je pro nás fantastická zpětná vazba.

Mohli napsat Ježíškovi… chtěli Davida a na doživotí!

Co by si přáli? Zeptali jsme se, jaké výjimečné odměny by si naši partneři přáli a jaký druh vzdělávání by jim pomohl. Nejvíce by ocenili doživotní přístup k našim aplikacím. (WOW, vážně máte naše aplikace rádi!) Na druhém místě byly individuální konzultace s Davidem Kiršem. Co se týče vzdělání – partneři by rádi více rad a tipů k propagaci marketingového rázu, jak propagovat prostřednictvím PPC, SEO a na Facebooku.

Třešnička na dortu… 97 % partnerů by nás doporučilo i bez provize!

Poslední otázkou na tělo bylo, zda by nás partneři doporučili svým známým i bez nároku na provizi. ANO napsalo 86 % dotázaných a dalších 11 % by doporučilo alespoň některé produkty. Dělat ankety nás Vážně baví! 🙂 Děkujeme!

Nemusíte se bát, poslední otázka byla pro radost. Neznamená, že zrušíme náš affiliate program. Naopak. Celý dotazník měl sloužit k tomu, abychom zjistili, jak vám pomoct ještě více a posunout vaše prodeje a naší spolupráci na další metu.

Na základě výsledků dotazníku se můžete těšit na:

  • zavedení vzdělávacích programů Email Academy Premium a Milionové Impérium jako evergreenů do propagace,
  • vytvoření nového vzdělávání pro Vás, které bude zahrnovat více marketingových tipů,
  • nové akce, setkávání a soutěže pro nejlepší (a klidně i o Davida a free využívání našich aplikací).

Ještě jednou děkujeme všem affiliate partnerům. Jsme rádi, že jste s námi.

Chcete se i Vy stát součástí velké affiliate rodiny Firmy 2.0?

Jasně! Rádi Vás přivítáme. I Vy můžete získat odměnu za doporučení našich aplikací a programů, které znáte a máte rádi.
Více informací o AFFILIATE najdete ZDE. Registrovat se k nám pak můžete TADY.

 

 

Kateřina Fišerová

Pomáhala rozjet e-mail marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního e-mail marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat jen na vybraných konferencích.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.