Bestovní čtení – co četly krásky v říjnu

Říjen, měsíc transformace – měsíc zmatků, událostí, které nabíraly často nekontrolovaný spád. Věci se děly, občas proti naší vůli, a tak nějak samy. Vytryskly okamžiky, které měly raději zůstat tiše nepovšimnuty. A člověk mohl jen přihlížet a doufat, že to přejde. A přešlo!
Uuuf. Jestli jste to měli podobně divoké, zaznamenali jste v posledním týdnu jisté zklidnění. Ale rozhodně ne klid. A tak se věci děly, články přibývaly jeden za druhým, ženy (a snad i muži?) je četly, komentovaly a „vody“ se čeřily, bouřily a v nich vířila slova, sdílení i komentáře. A musím říct, tak nějak jsem to čekala. Podívejte se sami, co během října nejvíc upoutalo oko čtenářek blogu Ženy ženám.

 

Náš dar – naše prokletí(?)

Téma menstruace a antikoncepce vždy zvedne vlnu. Zájmu i odporu. Snad proto, že je to téma nejbližší, plné mýtů i studu. Jde přímo pod kůži. Nelze tomu uniknout. Protože ať chceme nebo ne, jednoho dne se v životě každé dívky „aktivuje“ dar, dar největší – dar dát život. A přestože jsme od mala učeny dary přijímat se slovy díků a vděčností, tak dar, který nelze tak snadno odmítnout, i špatně přijímáme. Někdy – v určitých chvílích života, v určitých fázích cyklu.

Ženy, které nikdo jejich možnostmi neprovází, mohou věřit čemukoliv, co jen trochu zaplňuje informační prázdno. A tak jsme uvěřily, že potřebujeme antikoncepci, abychom byly svobodnější a šťastnější, že menstruace je zlo spojené s bolestí a omezením, a na vše existuje zázračné řešení ve formě pilulek různých barev a velikostí. Jenže ve skutečnosti potřebujeme pochopit a přijmout svou ženskost a respektovat fungování těla, které díky stejnému daru, který byl přijat, mohlo vzniknout…
Přečtěte si celý článek – Menstruace? Ta je zbytečná!

 

Ta úžasná bytost je… žena

Není nic krásnějšího, než přímo od muže slyšet, co je podle něj na nás ženách tím, co ho zvedne nejen ze židle. A je zvláštní si uvědomit, že tam je vše, co po sobě samy chceme. Co by chtěl rozvíjet každý člověk – sám sebe. Autenticky, čistě a svobodně. A současně je to něco, s čím nejvíc bojujeme. Ať je to právě naše bytí, nebo tělo, či mateřství. To všechno je něčím, co nám nedá spát, a přesto tím všechny oplýváme v míře, která je správná pro každou jednotlivě, pro každou ženu jiným, zcela unikátním způsobem.

Slovy Zdenka Webera „Každá máme svou barvu duhy„. Každá barva je namíchána z neopakovatelné směsi vlastností a schopností každé z nás. Jen se nebát té své barvy. Nechat ji být a nesnažit se ji měnit, jen posilovat a sytit. Povinné čtení pro všechny ženy a dívky, které právě teď pochybují o tom, jak úžasné bytosti jsou.
Přečtěte si odpovědi mužů na otázku „Co dělá ženu ženou?“

 

Kurtizána – jedna z mnoha tváří ženy

V tom je ženské kouzlo. V rolích, které se střídají v našem životě, a které si můžeme buď užívat, a muži s námi, nebo trpět – pod tíhou jejich nepochopení. Tři písmenka s podobným stigmatem posledních generací jakým je opředena menstruace – SEX. Na jedné straně televizní i magazínové porno a proti tomu upejpavé „přehlížení“ v rodinách, často nefunkčních a neúplných. A mezi tím prožitky spolužáků, přátel a vlastní zkušenosti. Zbytečně bolestné, bláznivé a nepochopené. S každým rokem, s každým vztahem, jak se postupně mění náš život, mění se i přístup k sexu. Co kdyby to ale bylo jinak?

Kdyby ženy znaly svou sílu, svůj dar, a kdyby muži nebyli stále jen „kluky“. Kdyby oba tábory nemusely tak dlouho bloudit, a někdy i nenalézt. Kdyby se mohla obě pohlaví díky vědomí sebe sama a svého těla, své síly a emocí, setkávat ve vztazích plných skutečné intimity.
To je výzva! Výzva, která rozhodně stojí nejen za úvahu 😉
Přečtěte si celý článek Nebezpečná krása: O kurtizáně v nás

 

Co vás dělí od vašeho snu?

Musíte mít spoustu peněz? Množství znalostí, dovedností a zkušeností? Musíte mít kvanta známých, kteří vás protlačí? Musíte…, musíte…, co všechno asi ještě musíte?
Ano, musíte jediné. Rozhodnout se! To je skutečně důležité! To vás dělí od vašeho snu.
Já vím, že se teď usmíváte. Jenže je to tak. A než se rozhodnete, přijdou pochybnosti a taky strachy. A těm často podlehneme. A pak se náš sen začne vzdalovat a my najdeme tisíc logických argumentů, proč to a ono nevyšlo.
Jenže sny se neplní s rukama v klíně. Cesta k nim vede přes tisíckrát překročenou komfortní zónu. To, co skutečně musíte udělat, je začít krok za krokem, třebas pomalu, ale jistě, kráčet za svým snem. Abyste pak jednou mohli říct, že „tohle“ bylo nejlepší rozhodnutí vašeho života.
Inspirujte se podnikatelským příběhem jedné z Milionových žen – Nejlepší rozhodnutí mého života

 

Pro lepší „trávení“ transformačního října posílám vzkaz:

zenyzenam_rijen2014

 

Katka Svobodová

Jsem úplně normální vodnářka, která miluje psaní. Proto píšu... A co vy, taky děláte to, co vás baví? Více o mne na www.pismenkovakralovna.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.