Začalo jaro. Já vím, že to je jen datum v kalendáři a počasí za okny nevypadá příliš jarně, ale v našich článcích už jaro řádí jako tajfun. Řešíme vztahy, řešíme sex, řešíme jak se mít dobře a jak být více ženami v tom našem životě a světě, který je někdy až příliš zběsilý – pro cokoliv. Hledáme cesty ke spokojenějším vztahům, šťastnějšímu žití a k sobě sama. Vlastně nic, co by člověk neřešil a nehledal kdykoliv jindy, bez ohledu na pohlaví.

Tak věřím, že vás tenhle březnový výběr nejlepších článků z blogu Ženy ženám potěší 😉

Když to všechno zvládnu sama…

tak pak vlastně nepotřebuju chlapa. Jak prosté. Jak ničivé!
Jenže pravda je taková, že bez mužů jsme jen poloviční. V našem světe je to zařízeno tak, že jsme tvorové společenští a ideálně i pároví. „Ve dvou se to lépe táhne“ zkrátka platí pro život dvojnásobně. A pokud vám to moc „netáhne“, možná je to proto, že my ženy za to táhneme až moc. Kdo by se pak snažil? My nemáme dřít, my o sebe máme nechat pečovat. A musíme k tomu dát prostor… Těžké? Příliš submisivní? I takové je ženství.

Možná nás moderní doba donutila dělat moc věcí, příliš moc a pak už nezbývá prostor pro nikoho jiného. Jenže právě tato schopnost zvládnout všechno sama bere chlapům koule. A to se nelíbí ani jim, ale v konečné fázi ani nám.

Zkuste to jinak. Pár postřehů jak rozvíjet ženskost najdete v článku Co u nás žen muži milují…

Co u nás žen muži milují

 

Jděte přímo na věc

Jestli máte chuť se se svým mužem pomilovat, tak jděte a udělejte to! Příliš přímé? Rozhodně. Ale pro muže je to takto srozumitelnější než všechny ty kličky a smyčky, které k naladění se potřebujeme my, ženy. V tom je celý ten háček – děláme druhým to, co bysme sami chtěli, ale co se týče sexuální energie, tak tam to takhle nefunguje a kýžený efekt se jaksi nedostavuje. Tělo muže a ženy potřebuje jiné zacházení, jinou péči, jiný dotek – a to nejen kvůli jasným vizuálním rozdílům. Je třeba komunikovat přímo s tělem a jeho energií jeho „řečí“.

Pokud máte pocit, že už jste zkusila snad všechno a nepomohlo ani odrážení ušima ve stoji na hlavě, udělejte něco dostupnějšího a méně fyzicky náročného :). Zkuste to jednoduše.

A jestli i potom partner stále nechce, tak to je už jiná kapitola.

Jak na sex, když partner nechce

 

Být šťastný a spokojený

To je něco, co by každý, ať jde o ženu či muže, chtěl ve svém životě cítit. Nebo alespoň něco na ten styl… aby se nám dobře vstávalo, pracovalo, aby nás těšilo být mezi lidmi v životě, ve vztazích, v posteli (nebo i jinde 🙂 )
Ano, tohle všechno, a možná i trochu víc, bychom ve svých životech nejen chtěli mít, ale chtěli bychom to i žít, a tak si vizualizujeme svůj vysněný život, máme přání a očekávání. A v tom může být kámen úrazu. Když se věci dějí jen dobře, ale ne tak zcela dokonale podle našich snů a představ a my si uvědomíme, že tohle úplně není to, jak jsme to chtěli, mysl zaplavená myšlenkami pak nemá daleko k explozi.

Ale je to nutné? Uvolněte trochu opratě svým snům a přestaňte si bránit žít spokojený život

Přestaňte si bránit žít spokojený život

 

Naučit se milovat sebe sama

Cesta k sobě samotnému je nekončící výlet za nejúžasnějšími dobrodružstvími. Mít se rádi takoví, jací jsme, je úkol do konce života. Sebelásky totiž není (a nemůže být) nikdy tak moc, abyste s ní museli přestat. Nepřestanete, protože nebudete mít důvod. Proč taky?

Jakmile na tuhle cestu sebepoznávání jednou vykročíte, nebude se vám chtít jít jinak, protože začnete objevovat krásu nejen v sobě, svém těle a svém žití, ale tohle všechno objevíte i ve světě kolem sebe. A stejně báječně, jako vám bude ve vás samotných, vám bude i ve vašem životě a světě. A čím víc bláznivě vám to teď zní, tím větší překvapení a pravda to pro vás bude.

Jak jedna taková cesta k sobě sama začala (a nekončí!) si přečtete v článku Cesta k sebelásce.

Cesta k sebelásce

 

A jaké výzvy si připravilo letošní jaro pro vás?