Přemýšlíte někdy nad tím, kde děláte chybu, že nejste stále úspěšní tak, jak byste si přáli? Proč se to jiným daří a vám ne? Co dělají jinak než vy?

Přečtěte si těchto 12 důvodů a možná se v některém z nich najdete. Když pak zapracujete na jejich odstranění, tak věřím, že se vaše přání, projekty a cíle posunou minimálně o krok, nebo o několik větších kroků, kupředu k úspěchu. Někdy stačí opravdu změnit pár věcí a začnou se dít zázraky 🙂

banner_co_nam_brani_uspet

Co vám tedy může bránit v tom, abyste byli úspěšní?

1. LENOST

Přiznejme si, že jsme někdy líní a nic se nám nechce. Já osobně nevěřím, že lenost existuje, spíš je to podle mě o tom, že člověk neví, jaké konkrétní kroky má udělat a jak správně, aby se daná věc stala a byla podle našich představ. To, proč často také prokrastinujeme je způsobeno i tím, že děláme věci, které nejsou v souladu s našimi hodnotami a také protože nemáme ujasněné své VELKÉ proč!

Proč tu danou věc chci udělat? Co MNĚ osobně to přinese? Je daná věc v souladu s mými hodnotami, cíli a přáními? Myslím si, že najít své PROČ a pak si naplánovat a rozkouskovat nějaký větší úkol, je cesta jak být produktivnější.

 

2. ČEKÁNÍ NA “LEPŠÍ” OSUD

Jen málo z nás je součástí “klubu šťastných spermií” 🙂 Většinou musíme nejprve opravdu makat, abychom se dostali na vytoužený vrchol a dosáhli úspěchu. Nečekejte, až vám “osud” pošle lepší život, začněte na tom sami pracovat. Čtěte inspirativní knížky, potkávejte se se stejně naladěnými lidmi a především se nestavte nikdy do role oběti, ale do role tvůrce svého života – zkrátka změňte především své myšlení.

3. STRACH

Mít z věcí strach je přirozené. Všichni ho máme, ať už větší nebo menší, ale nikdy se ho úplně zbavit nejde. Strach z toho, co na to řeknou přátelé, rodina, strach, že když se do něčeho pustíme, že to nemusí vyjít a selžeme, a tak dále. Jak ho překonat? Zkrátka udělejte to, čeho se nejvíce bojíte.

Vím, že se to lehce říká a hůře dělá, znám to, ale funguje to. Zkuste si říct: “Co nejhoršího se mi může stát, když to nevyjde?“ Možná zjistíte, že nic tak strašného. Neumřete, nikdo z vašeho okolí také ne, lidé se k vám zády neodvrátí. A tak na nic nečekejte  a udělejte to, co se bojíte udělat. Až to uděláte, tak si hrozně moc ulevíte, budete mít ze sebe radost  a zjistíte, že se vlastně nic hrozného nestalo, ba naopak. Věřte mi, znám ten pocit, … každý ho zná, kdo to udělá 🙂   

4. NEGATIVNÍ OKOLÍ

Možná si to někdy neuvědomujeme, ale máme kolem sebe někdy lidi, kteří nám berou energii a dávají do nás negativní myšlenky. Zní to teď asi trochu ošklivě, ale pokud je to možné, přestaňte se s takovými lidmi stýkat. S lidmi, kteří vám nic nedávají a jenom vám berou energii.

Své plány a nápady probírejte zásadně jen s lidmi, kteří jsou naladěni stejně jako vy. Negativní lidé by vás od vašich plánů akorát odradili. Znáte to, co se říká: “Jsme průměrem pěti lidí se kterými jsme nejčastěji v kontaktu”. S jakými pěti lidmi jste nejčastěji vy? 🙂

 

5. STOP PŘEMÝŠLENÍ!

Pokud chcete zrealizovat nějaký projekt, určitě je správné si jej nejprve v klidu promyslet. Dejte si ale pozor, aby se vám nestalo, že budete neustále jen promýšlet, promýšlet, promýšlet, jak věci udělat, co nejdokonaleji, budete studovat dokola různé materiály, budete čekat až vše budete mít perfektní a až vy budete perfektní….

Přestaňte přemýšlet a začněte věci dělat. Sama jsem s tím někdy bojovala a chtěla mít vše dokonalé, ale pak jsem některé věci kvůli tomu pořád odkládala a nepustila do světa. Učím se dělat i ne-dokonalé věci a za chodu se zdokonalovat 🙂 Vyzkoušejte to také.

 

6. ŽÁDNÉ CÍLE

Jak můžete být úspěšní a dosáhnout cílů, když vlastně nevíte, co je váš cíl a kam směřujete? Na dovolenou, kde to neznáte, taky nejedete bez mapy nebo navigace, ne? Tak proč tak přistupovat ke svému životu. Doporučuji si sepsat v každé oblasti vašeho života vždy jeden hlavní cíl a pak napsat dílčí kroky, které vás k těmto cílům dovedou a každý den pro to něco udělat.


7. TO ONI

Častým důvodem, proč jsou lidé neúspěšní, je také to, co jsem už zmínila výše. Neumějí převzít zodpovědnost za to, co se jim děje, za svůj vlastní život. Neúspěšní lidé často mají pocit, že za to, kde jsou a jak se jim daří, mohou ONI – šéf, manžel/ka, kamarádi, kolegové, rodiče atd. Pravdou ale je, že tam kde jsme nyní, tak tam jsme se dostali sami svými myšlenkami a činy. Přiznejte si to. Už samotné uvědomění si tohoto faktu vám pomůže nad dalšími kroky vašeho života přemýšlet jinak.

 

8. NEMÁM „X“ FAKTOR

Nemůžu to udělat, protože na to nejsem ještě dost chytrá/ý, neumím vystupovat na veřejnosti, nevím, o čem bych měl/a točit videa, nikdo mě nebude poslouchat atd. blablabla. Přestaňte o sobě uvažovat sebekriticky, jinak nikdy nic neuděláte ve svém projektu a váš život se nemůže tak změnit.

Přestaňte poslouchat svého vnitřního kritika. Soustřeďte se na to, co vás motivuje a jak by mohl být váš život lepší, když uspějete. Už teď jste dost dobří a víte o své oblasti více než ostatní lidé, i když vám to přijde jako samozřejmost a říkáte si “to ví přece každý”. Neví. Každý jsme jedinečný a každý máme nějaké dary, talenty, znalosti, které můžeme předat už teď světu.

 

9. ZTRÁTA ČASU

Možná se vám nedaří, protože jste typický “časoplýtvač”. Někdy pracujeme hodiny a hodiny, ale když se na konci dne ohlédneme, tak máme pocit, že se vlastně nic pořádně nestalo a náš cíl či projekt jsme neposunuli natolik, abychom zažívali ten blažený pocit satisfakce  z dobře udělané práce. Asi to každý někdy zažil… Přestaňte dělat věci, které nemají hodnotu a jenom vám berou čas.

Určete si každý den 1-3 prioritní úkoly, které se musí stát, abyste posunuli svůj projekt a měli dobrý pocit. Dokud neuděláte tyto 1-3 věci, tak nedělejte nic jiného. Doporučuji si vypnout telefon, Skype, email a opravdu se soustředit vždy jen na tu svoji jednu věc.

 

10. ČASOŽROUT JMÉNEM SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Toto souvisí s předchozím důvodem, ale myslím si, že to je na samostatnou kapitolu. Odpovězte si upřímně: “Kolik času denně trávíte na Facebooku,YouTube či jiných sociálních sítích?” Myslím, že tento problém má v dnešní době hodně lidí. Sledováním sociálních sítí vám utíká denně velká část času, kterou můžete trávit tím, co vám může zlepšit a změnit život.  Choďte např. na Facebook vědomě ve stanovený a limitovaný čas za odměnu. Až si splníte jeden ze svých hlavních úkolů dne, tak si řekněte, že za odměnu půjdete na chvilku na Facebook.

 

11. NEVĚŘÍTE, ŽE TO DOKÁŽETE

Je to i váš případ? V hloubi duše možná sami nevěříte, že to, o čem sníte, dokážete. Pokud sobě a svému projektu nevěříte vy sami, jak tomu pak mohou uvěřit vaši zákazníci, obchodní partneři, investoři a další lidé? Zkuste uvěřit, že lidská mysl je schopna dokázat vše, čemu dokáže sama uvěřit. Úspěch není jen pro pár vyvolených, je tu pro každého, kdo se pro něj rozhodne, bude na sobě makat, bude se učit od nejlepších, bude si věřit a půjde si za svým snem, dokud neuspěje. S tímto nastavením mysli nepochybuji o tom, že se váš úspěch dostaví a vy tak budete naplnění a šťastní.


PŘIJĎTE NA DVA NABITÉ DNY, NA AKCI PRODEJ SVŮJ TALENT ŽIVĚ V BRNĚ VE DNECH 26.-27.3., ABYSTE UCHOPILI SVŮJ TALENT, SÍLU A ODHODLÁNÍ. DAJÍ VÁM NOVOU CHUŤ, ODVAHU, STRATEGII A POSTUP A POSVÍTÍ NA VAŠI NOVOU KARIÉRU V EXPERT ECONOMY.