Vizuální obsah je v současnosti z hlediska vzbuzení zájmu důležitější než kdykoliv předtím – měli byste tedy s jeho tvorbou začít co nejdříve. Nemáte žádné obrázky? Vytvořte si je. To je velice důležité zejména pro podniky, které nenabízí fyzické výrobky, ale spíše služby, a nemají tak k dispozici moc fotografií.

Tvorba vlastních obrázků je také výbornou taktikou pro opětovné využití textového obsahu – můžete ho přetvořit na zajímavé obrazové materiály. Máme pro vás několik příkladů: Z nabídek udělejte zajímavé prezentace, pozvánku na událost udělejte v hezké obrazové formě, statistiky převeďte do poutavých grafů, vytvořte infografiku o historii vašeho podnikání, navrhněte zajímavý obrazový náhled pro vaše video a podobně. Popusťte uzdu vaší fantazii.

Jak přesně se obsah po internetu šíří? Sociální média jsou výborným odrazovým můstkem. Abychom porozuměli tomu, jak probíhá distribuce obsahu po sociálních sítích, pojďme se podívat na některé statistiky:

V tomto článku jsme pro vás připravili seznam 10 našich nejoblíbenějších, snadno použitelných nástrojů pro tvorbu vizuálního obsahu, abychom vám pomohli s vytvářením obrázků, které si získají zájem vašeho publika. Pojďme se na ně podívat. 🙂

 

  1. Canva

Canva je jednoduchý nástroj pro tvorbu obrázků, který je zdarma, a práce s ním je zábavná. Proto se nedivte, pokud vás Canva hned pohltí a nebudete se moci od práce s tímto programem odtrhnout. V jeho nabídce je mnoho velikostí a typů obrázků, včetně formátů pro fotografie a záhlaví na Facebook, Twitter, Instagram a Pinterest. Můžete si vybrat z různých pozadí, rozvržení, bannerů, šablon, fontů a podobně. Několik obrázků je zdarma, můžete si nahrát vlastní anebo si v aplikaci obrázky koupit – cena je 1 dolar za kus.

Screen_Shot_2015-02-18_at_3.09.31_PM

 

  1. Piktochart – nebo – 3. Infogr.am

Infografiky jsou super, ale kdo má po ruce designéra? Vy od teď ano, a pozor, jste to vy sami! Díky programům Piktochart nebo Infogr.am můžete sami poměrně rychle vytvořit zajímavou infografiku.

Piktochart i Infogr.am mají v nabídce šablony zdarma. Infogr.am je nejlepší pro přeměnu velkého množství dat na grafy. Piktochart vám zase dává možnost vytvořit si vlastní infografiku s několika obrázky nebo grafy zdarma, případně přejít na profesionální verzi za 29 dolarů měsíčně a získat tak více šablon, možnost nahrávání a kontrolu soukromí. Verze zdarma vkládá do dolní části obrázků vodoznaky. Jen tak mezi námi… je možné je vyříznout.

piktochart

 

  1. Placeit

Chcete vaši stránku, výrobek nebo službu předvést v akci? Využijte Placeit. Tento nástroj vám umožní nahrát obrázek nebo vytvořit snímek obrazovky přímo pomocí URL, a následně ho umístit do formátu pro iPhone, laptop nebo tablet. Po stažení zdarma získáte rozměr 300 x 400 pixelů a možnosti úprav. Větší obrázky začínají na 8 dolarech.

placeit

 

  1. Awesome Screen Shot – nebo – 6. Skitch

Tato aplikace je pojmenovaná velice výstižně. Jedná se o rozšíření prohlížeče, který vám umožní zachytit cokoliv, co je na vaší obrazovce vidět, nebo i to, co je na pozadí. Po získání snímku ho můžete upravovat, ořezávat, přidat k němu text, tvary a mnoho dalších vylepšení. Je to velice užitečný nástroj pro tvorbu větších obrázků (například pro e-mailové newslettery). Podívejte se sami:

awesomescreenshotexample1

Skitch je nástroj služby Evernote, nicméně nemusíte být nutně jejím uživatelem, abyste mohli využívat jeho výhod. Jedná se o aplikaci, kterou je možné stáhnout a následně s její pomocí tvořit snímky obrazovky, ty pak upravovat a přidávat komentáře, a to vše v jednom okně. Pokud nejste uživatelem Evernote, obrázek uložíte kliknutím na File a pak na Export.

vrskitchscreenshot1

 

  1. ThingLink

Kdo chce tvořit interaktivní obrázky pro odkazy na sociálních médiích? Určitě vy! ThingLink vám umožní nahrávat obrázky, přidávat ikony, které se zobrazí po najetí myší na obrázek nebo video, a následně z těchto ikon vytvářet odkazy na různé části vašich stránek. Jedná se o užitečný nástroj, jenž je snadno použitelný.

thinglink

 

 

Tohle by vás nemělo překvapit, ale ano, Photoshop je skutečně drahý! Navíc je práce s ním poměrně náročná, pokud člověk přesně neví, co má dělat. Pixlr, BeFunky a PicMonkey vám nabízí podobné (ovšem snadněji použitelné) funkce jako Photoshop, ale bez toho, abyste museli cokoliv stahovat nebo platit.

picmonkey

 

S těmito 10 nástroji pro tvorbu nebo úpravy obsahu byste měli být schopni vytvořit a sdílet mnoho zajímavých obrázků. Máte i vy nějaké oblíbené nástroje na tvorbu vizuálního obsahu? Podělte se o tipy dole v komentářích. 

Zdroj: http://www.verticalresponse.com/blog/13-easy-to-use-tools-for-creating-killer-visual-content/