Skandál: Ve Firmě 2.0 večeřelo po sexu 10 lidí!

Což ale není tak úplně pravda! Ano, tento záměr tahle večeře měla, dopadlo to však úplně jinak.

Ale pojďme na to od začátku.

Jsem vášnivá kuchařka, to asi víte, že? No a jestli ne, tak teď už ano!

Před rokem jsem v jednom ženském časopise objevila rozhovor s filmovou kritičkou, která si koupila starou faru a otevřela si tam bytovou restauraci. Bytová restaurace spočívá v tom, že vaříte doma, zvete hosty a oni vám za večeři platí tak jako v restauraci. Nadchla jsem se. O to víc, když jsme si přečetla, že této ženě jednou na večeři naprosto nečekaně dorazil i Karel Schwarzenberg (jeho bodyguardi poslušně čekali před farou).

S mým velmi živým životním tempem trvalo dalšího třičtvrtě roku, než jsem si tohle nadšení dovolila dále rozvést. Bylo to letos v únoru, kdy jsme s Davidem na dovolené v Thajsku naplánovali první 3 termíny večeří v naší bytové restauraci.

david-alice-kirs-vari

Vytvořili jsme jednoduchou webku. Vymysleli první menu (thajské, jak jinak po návratu z Asie), systém registrace (Doodle.com) a obeslali své přátele. Nakonec se u nás na konci března sešlo 7 prvních hostů. Večeře slavila success, my kuchaři (Alice&David) jsme si to v rámci možností též užili. Naše inovativní myšlení hned vykoumalo, co příště zlepšit a udělat jinak. Třeba, že fakt nestíháme umývat mezi chody nádobí, prostě 30 talířů nevlastníme.

A už se blížíme k onomu sexu!

K mým třicátým narozeninám jsem dostala nejen super úžasný staro-růžový mixér (říkám mu intimně Míchal), ale také mi došlo, že mám poprvé ve svém životě nějaký idol. Tím idolem, vlastně idolkou, je Dita P. Kdo ji neznáte, krátce ji představím: nekonvenční hobby kuchařka a fantastická story-tellerka, která vytvořila kuchařku i cooking show s duší. Ditu, její kuchařku i pořad prostě miluju, byť v každém díle řekne asi 10x strašně a hrozně dobrý (asi ještě neviděla Čtyři dohody).

Rozhodla jsem se, že další večeři zasvětím jí a jejím receptům. A úplnou „náhodou“ mě nejvíc zaujala její vařící epizoda „Po sexu“.

Všichni pozvaní na tuto večeři byli předem instruováni, co mají před večeří dělat, jinak že jim nebude náležitě chutnat. Vím, že my s Davidem jsme splnili na jedničku s hvězdičkou a asi i proto jsme si vaření a celý večer tak skvěle užili.

vecere-po-sexu

Sešla se skvělá parta = absolventni legendárních kurzů Denisy a Richarda a Richard, náš velký sexuální guru dorazil osobně. Takže je vám asi jasné v jakém duchu se vedly konverzace tohoto peprného večera. Nasmáli jsme se opravdu hodně a taky napapali.

vecere-po-sexu2

Co jsme vařili? Vše z tohoto dílu Ditina seriálu.

 • Krevetky s domácí chilli omáčkou (ta omáčka nás fakt dostala)
 • Steakový salát z krásné svíčkové (naprosto dokonalá kombinace steaku, salátu a originální zálivky)
 • Špagety carbonara (zde jsem si dovolila vyměnit Ditin recept za svůj osvědčený, který jsem získala od fantastického italského kuchaře, smetana do carbonar fakt nepatří)
 • Pohár pusinka (to byla ta nejsladší pusinka na konec celého večera)

K tomu jsme si jako aperitiv dali jahodovo-malinové pyré s Martini šampaňským a tím jsme v podstatě vymysleli dokonalý koktejl. Nazveme ho na počest naší bytové restaurace.

Stáňa nás dokonce poctila písemnou referencí:

„Večeře „po sexu“ podle Dity P. byla opravdu chutná po všech stránkách, přestože v mém případě byla spíše „před sexem“ 😀 Každý chod měl svůj šmrnc a zpětně mi utkvěl v hlavě hlavně welcome drink s jahodovou dření, předkrmové masíčko (už si nemapatuju nóbl název) a desert s pusinkama. Šéfkuchaři Alice a David se o nás starali velmi mile a užili jsme si i spoustu srandy. K vážení a zjišťování tuků před večeří bych příště přidala i vážení po večeři. Z nápadu bytové restaurace jsem nadšená a proto se ze mě pomalu stává štamgast Nálepkovy 14 :)“ Stáňa Mrázková

A co nás čeká příště? Vaření na téma: Víkend v Paříži, skvělá společnost a výborné jídlo!

Lásce k jídlu zdar!

-Alice

 

Alice Kirš

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je zakladatelkou platformy Ženy ženám®, milovnice svobody, zvířat, vaření a Dity P. Autorka knihy 17 tváří ženy (www.17tvarizeny.cz)

Komentáře
 1. Eliška napsal:

  Zdravím, zcela náhodně jsem se dostala k tomuhle článku. Proboha, to neznáte česká slova jako úspěch, vypravěčka nebo pořad o vaření? Pořád v nás je duch 90. let, co není anglicky není ‚in‘? Ach.

   
  • Martin napsal:

   Přesně tak, souhlasím s Eliškou… tyhle amerikanismy a používání anglických slov místo českých jsou příšerné. Člověk má mluvit tak, jak mu s prominutím zobák narost. Pokud píšu pro české publikum, píšu česky (nepočítám do toho odborné termíny, tam je to samozřejmé, že ne všechno má svůj ekvivalent v češtině). Tahle módní zplácanina užívání anglických slov místo krásných českých je k blití. Trochu hrdosti, ta Vám asi chybí, jste češi tak mluvte česky…

    
  • Alice Kirš napsal:

   Pro mě je to hra Eliško, ale ne na to, co je in a co ne. Svoboda projevit se tak, jak to zrovna cítím a při psaní článku jsem to cítila zrovna takhle. Jindy píšu spisovně. Omlouvám se vám, jestli se vás to nějak dotklo. Promiňte mi to

    
  • Martin napsal:

   Ach Eliško, použít ve svém útrpném příspěvku výraz „in“..

   Copak neznáte výrazy jako modní, v kurzu, šik..? Asi znáte, jenže ono to, duchem devadesátých let posedlé, „in“ tam sedí jako prdel na hrnec, viďte? 😉

    
 2. Honza Markovič napsal:

  Milá Alice, remcalové se najdou vždycky, a není v lidských silách jim všem vyhovět (beztak o to nestojí, jejich potřeba kritizovat, je žel patologická). 🙂
  Netrapte se tím, ten nápad je skvělý a moc se mi zamlouvá! Bez ohledu na použitou terminologii. Držím Vám i Davidovi palce (jak jsem vám oběma již řekl do očí na DS 2014 u oběda) a věřím tomu, že se budem potkávat – čím dříve a častěji, tím lépe (přinejmenším pro mne)… :o)
  Moc se na tu dobu těším a přeji všem zúčastněným hezký večer! :-*
  honzam

   

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.