Zajímalo vás někdy, jak je možné, že někteří lidé si neustále užívají život a přitom mají pořád dost peněz? Myslíte si, že peníze se vydělávají úsilím a pokud chcete být finančně svobodní, musíte tomu hodně obětovat? Myslíte si, že na to nemáte? To jsou jen některá přesvědčení, která doslova ovládají životy miliónů lidí. A to víc, než  si myslíte. A stojí je to spoustu peněz i času. Víc, než si myslíte. Pravda je taková, že každý může být bohatý! 

 

Možná už jste četli skvělou knihu Jak myslí milionáři od Harva T. Eckera, ve které se ty nejdůležitější principy rozebírají, a tak víte, že v každé kapitole její autor doporučuje jediné. Pojeďte na můj seminář Millionaire mind a změní vám to život.  Pár takových příběhů opravdu známe, a proto jsme se jako firma rozhodli, že se do Londýna vydáme a nainstalujeme do našich hlav opravdovou Millionaire mind!

 

blankblank IMG_7929

 

Vyzpovídali jsme kolegy z Firmy 2.0, aby nám sdělili své pocity, myšlenky a akční kroky, které si ze semináře odnesli:

Bohdanu Kabátovou, Davida Kirše, Radima Topiče, Lucii Stříbrskou a Viktora Šabackého.

bohdana-kabatova-2-150x150david-kirs-2-150x150radim_topicluckaviktor-sabacky-150x150

 

1) Zažil/a jsi při semináři nějaké AHA momenty, nějaká zásadní životní uvědomění?

2) Která jedna myšlenka/aktivita na semináři pro tebe byla zásadní?

3) Naplánoval/a jsi si už nějaké akční kroky, které se ti zrodily v hlavě, že chceš udělat?

thumbnail (1)thumbnail (2)thumbnail (5)

 

 

 

 

 

Viktor Šabacký:
Myšlenek je spousta, které utkvěly, ale vyčnívá mi z toho všeho momentálně jeden krátký příměr.

Představte si, že máte čtyřletého chlapečka a jdete s ním na zmrzlinu. Dítě je rádo že jde, což mu ale nebrání v tom, aby si cestou z cukrárny – oblizujíc se až za ušima – pyšně neslo svůj jeden kopeček zmrzliny.
Po deseti metrech chůze z cukrárny mu zmrzlina přepadne z kornoutu a skončí na zemi. Ouha. Velký křik, a tak jako správný rodič jdete zpátky do cukrárny to napravit. Najednou si chlapeček všimne reklamního plakátu, který vyobrazuje tři obří kopečky (přečtete si, že cukrárna nabízí štědrou akci 2+1 zdarma), a začne se sladké porce dožadovat. Vytáhnete peněženku a objednáváte 2+1…

Otázka na tělo nejen pro rodiče malých dětí: CO JE NA TÉHLE SITUACI ŠPATNĚ???
Odpověď tentokrát v kontextu peněz: Dokud nedokážete vesmíru, že zvládnete uřídit málo, nikdy vám nepošle víc.

 

A protože jsme se toho naučili opravdu hodně a chceme vám život nejen zjednodušovat, ale také doslova obohacovat, budeme vám v následujících týdnech předávat myšlenky a postřehy, které vás posunou dál, ať už jste milionáři nebo ne. Každý může být bohatý!

Audio verze

podcasts_iconPodcast na iTunes

Rád bych se s vámi podělil o jednu zkušenost, kterou jsem si v posledních pár měsících zažil na vlastní kůži. Řekl bych, že existuje taková naprosto běžná logika, že čím více práce dáme, tím více peněz dostaneme. Čím více budeme pracovat, tím více budeme mít peněz. Čím více se budeme dřít, tak odměnou za to bude více peněz. Mám však pocit, že to takhle vůbec není. Práce samozřejmě má vliv na to, jaká je vaše odměna, jaká je výše vašeho konta, ale v úplně jiné logice, než si myslíme.

Na jednoduchém grafu vám ukážu, co jsem si sám zjistil. Myslím si, že když se rozhlédnete kolem sebe ve svém vlastním životě, zjistíte, že graf, který teď nakreslím, se možná bude hodně rovnat i tomu vašemu.

Na začátku to funguje

Na začátku, když se pustíte do nějakého projektu nebo do nějaké činnosti, do nějakého byznysu a podnikání, tak samozřejmě investovaná energie je nějak rovna tomu, kolik vyděláváte peněz. Je třeba ty věci nastartovat, vydáváte více a více energie a roste práce a rostou příjmy. Jenže existuje nějaká špička, na které se najednou ten výdělek zastaví. Vy pořád víc pracujete, sedíte u počítače, pořád se hodně snažíte, dřete, dřete, a ty peníze nepřibývají. Naopak začnou klesat. Začnou klesat, aby se ustálily na nějaké konstantní, fixní hladině, na které pak zůstávají. A i když vydáváte více a více energie, pracujete a dřete, tak více peněz nepřichází.

Čím to je? A je vůbec možné tohle nějak změnit? Co se s tím dá udělat? Myslím si, že princip toho, že věci máme dělat s radostí, s lehkostí, že je máme dělat ve flow, je vám asi známý. Také si myslím, že má něco společného i s tímto konceptem. Protože pokud je té vydané energie najednou už moc, ty věci prostě netečou. My se to ale snažíme takzvaně urvat, když to nejde velkou silou, půjde to ještě větší silou. Na tohle právě energie peněz a vůbec věcí kolem skvěle funguje. Není totiž možné věci urvat, protože váš život pak bude stát za houby.

Jak tedy udělat, abychom mohli pracovat tak akorát a vydělávat tak akorát? Myslím si, že je třeba do toho zapojit jeden koncept, kterému říkám oblíbeným, respektive naprosto běžným slovem spolu-práce.

Můžete samozřejmě pracovat, že zvýšíte vaši sazbu, zvýšíte vaši odměnu za to, jak pracujete, a tím zvýšíte svoji hodnotu. Zase se však dostanete na nějaký limit a dál nepůjdete. Takže pokud najdete tu vaši optimální úroveň, ve které se s vydanou energií vůči penězům chcete pohybovat, jak pak ty věci akcelerovat dál? Odpovědí je spolu-práce.

Pak je potřeba začít spolu-pracovat

Takže peníze rozhodně nerovná se práce, ale peníze = práce × práce druhých. Možná to zní pro některé z vás příliš ostře, napadne vás: aha, já budu vydělávat na práci druhých. Naopak, je důležité začít spolu-pracovat. Tedy zaměřte se na to, co vám jde, a najděte si na jiné věci někoho dalšího, kdo vám s tím pomůže.

Například na internetu v online byznyse nemůžete dělat všechno. Jsou lidé, kteří se snaží natáčet si videa, udělat si svůj web, napsat si svoje texty, pak ty věci chtějí dokonce naprogramovat na internetové stránky, všechno si provozovat a podobně. Ano, mnoho věcí se zjednodušuje a zjednodušuje a můžeme si je dělat sami. Jenže pak vám asi nezůstává čas na to, kde máte největší flow, kde máte největší sílu, kde vám to nejvíc teče a co jsou vaše silné stránky.

Zapojte do vaší práce, do vašich aktivit spolupráci s jinými lidmi. Řekněte si, co už fakt dál dělat nechcete. U čeho se dřete. Kde vydáváte více energie, než se vám vrací. Přesně tohle jsou ta místa, která je potřeba identifikovat a předat, delegovat ty činnosti dalším lidem. Najít si někoho, kdo je na to skvělý. Pokud vás nebaví účetnictví, proč se každý rok trápíte s tím, abyste si doplnili daný Excel? Možná čas, který uvolníte, můžete dát do něčeho mnohem smysluplnějšího.

Uvědomte si, že skutečně dřina není to, co by zvyšovalo množství peněz na vašem účtu. Začněte nad věcmi přemýšlet, a především začněte spolupracovat s druhými a využijte silné stránky jiných lidí.

penize-prace-spoluprace

Znáte ty chvíle „zrychleného žití“ kdy chytáte jen ozvěny událostí? Tak přesně takhle bláznivě, občasně i příjemně volně, se poslední dny cítím. Nebylo proto divu, že od brzkého rána byly věci jinak. Přestože jsem ještě po půlnoci nespala a dodělávala, co bylo třeba (klasika!), ráno jsem vstala svěží a přesně podle plánu i odešla – ano, neběžela jsem s jazykem na vestě! – na nádraží a na informačních tabulích jsem ještě před svým spojem viděla i dalších pět, které odjížděly dřív. To jsem ještě nezažila. Neuvěřitelné!

Jeli jsme v tandemu s Michalem, viděli svítání a byla to příjemně strávená cesta, přesně taková, která uteče a vy ani nevíte, že to byly 3 hodiny. Cestou na Nálepku nás provázelo slunce a já prvně zažila ten pocit, kdy někam přijdete a jste to pak VY, kdo všechny vítá. No ano, byli jsme tam zkrátka první!

 

Škatulata, přesedněte

První výzva dnešního dne byla sednout si jinam, než kde vždy sedíme. Nejet v automatu, nezískávat stále stejný pohled na podobné události. Tento přístup – změna úhlu pohledu – se hodí na cokoliv, ale často si nevšimneme, že přišel čas to udělat. Váš automat převzal komplet vedení a pak je fajn to nabourat a nezapomínat, kdo je tvůrce! První sdílecí kolečko o tom, co se od posledního setkání stalo a jak se máme, předčilo má očekávání. Jako mluvící předmět jsme si posílali nádherně vymalovaný pyj z Bhútánu, který na nás dokonce velmi něžně valil očka 🙂 Přestože to bylo veselé, musím zmínit, že držet ho dávalo opravdu neskutečnou energii. Každý v tu chvíli nepřehlédnutelně pookřál, byl přítomnější a prozářenější.

Setkání 2.0: s kapkou bhútánské radosti

 

Téma dnešního setkání opět navazovalo na ta předchozí a nádherně korespondovalo s vizí ekonomické prosperity pro letošní rok – PENÍZE! A protože zážitek, osobní zkušenost je to, co člověku dává ty nejcennější vhledy, měl pro nás David několik úkolů s energií peněz a tak jsme je na sebe nechali působit. Určitě doporučuji! Nic nehodnotit, jen sledovat své pocity a myšlenky. Zajímavé také bylo bytí s penězi, které běžně v peněžence nenosíme. Mě třeba stačila jedna petitisícovka a musím říct, že se Oldřichovi (budiž mu kreslířské nebe lehké!) moc povedla a překvapilo mne, jak hodně jsou výrazné prvky pro slepce. To jsem si vážně nikdy nevšimla, vy ano?

 

Posviťme si na vzdělávání

S úžasným nudličkovým vývarem jsme se ve skupince sešli na zahradě, abychom probrali pokračování sebeláskové revoluce. Po fenomenálním úspěchu knížky Lucky Kolaříkové Učebnice sebelásky nás čekají nejen videa zdarma, dva živé webináře, ale hlavně vytuněná, a naprosto nádherná, Škola sebelásky na Miowebu.
Celou tu slávu pak završí velká živá Sebeláska v Brně na konci června. Je na co se těšit!
Současně to samé chystáme i s jiným legendárním programem, ale na to si ještě musíte počkat, tvoření vrcholí, přípravy jsou v plném proudu….

Odpoledne se neslo v duchu vzdělávání, ale hlavně sebevzdělávání. Jak to máme, jak využíváme dané možnosti a jaké způsoby vzdělávání jsou pro nás zajímavé a proč? Kdo nás už trochu znáte, víte, že ve firmě máme ke vzdělávání spoustu příležitostí. Kromě firemní knihovny i nesčetné online programy, a to nejen vlastní výroby. Kromě toho je právě v běhu Boží koučink přímo na míru 2.0 a nedávno proběhlo první EduCircle, jehož cílem je předávat si vzájemně užitečné znalosti napříč pozicemi a získávat tak větší přehled z různých oblastí. Já byla nadšena, protože jsem se dozvěděla spoustu pro sebe užitečných věcí ohledně publikování a reklam.

Po vyřešení otázky s přijímacím ceremoniálem do firmy (jo, být s námi není jen tak a ještě nás není dost, stále někoho hledáme!) se opět dostala do popředí právě ta vzdělávací a to: Čím by měli projít noví členové týmu Firmy 2.0 a co by měli umět? V té souvislosti vzniká speciální firemní rozcestník, kde, kromě důležitých informací o nás, budeme mít možnost sdílet postřehy na vzdělávací programy, akce a knihy. Tak na to se moc těším…

Setkání 2.0: s kapkou bhútánské radosti

 

Hlavní je potkat se

Někdy není třeba vyřešit spoustu věcí. Někdy je jedno, co se řeší a zda se to vyřeší, protože pokud každý pracujeme někde jinde, to nejlepší a nejužitečnější pro nás je potkat se. Vidět se tváří tvář a být spolu, nasávat atmosféru, ujistit se, že tohle je to, co chceme.

Asi jsme všichni pracovali tak zapáleně, že právě na tohle jsme zapomněli. Duben byl měsíc nesetkávání. Většině z nás se nepodařilo v rámci individuálních setkání domluvit se a prožít společný nepracovní čas a lépe se poznat. Za sebe musím říct, že jsem se alespoň nemusela cítit tolik provinile se svým čtyřměsíčním setkávacím skluzem. V květnu je tak nová šance pro všechny a navíc online pracovní čtveřice mají mnohem větší šanci a mohly by být uskutečněny.

 

***

Jedeme do Prahy. Oblohu postupně halí červánky a my si povídáme o tom, co nás zrovna napadne. Tyhle cesty domů v autě s Kačenkou za volantem prostě miluju. Nevím proč, a můžu sedět kdekoliv v autě, ale vždy mám pocit, že je to ta nejlepší jízda života. Ta nejlepší tečka, kdy si věci postupně sednou a vy máte nad čím přemýšlet….

 

Audio verze

podcasts_iconPodcast na iTunes

Proč se v životě bortíme, jsme chudí a neúspěšní? Vím, že tenhle název není moc optimistický, ale bohužel mi připomíná i mě samotného v mnoha oblastech mého života. To je chvíle, kdy k věcem přistupujeme úplně z jiné strany, než bychom měli. Kdy věci děláme opačně, než bychom měli. Například je to stejné, jako bychom chtěli vylézt na horu, ale šli bychom z opačné strany, shora dolů, nedává to logiku. Pokud chceme vylézt na kopec, tak jdeme od základu toho kopce nahoru a postupujeme výš a výš a výš. Ale často děláme věci v životě úplně obráceně, a to pak způsobuje, že se nám věci bortí.

Představte si, že bychom stavěli dům a začali bychom stavět střechu bez toho, abychom měli stěny, abychom měli základy. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud chybí v životě tyhle základy, tak se můžete snažit, můžete budovat, můžete podnikat, můžete vydělávat peníze, ale jako by se vám neustále ten život bortil, jako byste neustále objevovali chvíle, kdy si připadáte naprosto chudí, a objevují se chvíle, kdy si připadáte nešťastní a neúspěšní. Je to ale jenom chvíle, kdy jste nepostavili dostatečně pevné základy, kdy jste nezačali ty věci dělat ze správného směru, chcete-li.

Podívejme se na jednoduchou situaci toho, jak často funguje úspěch, byznys, podnikání. Mnoho z nás se snaží vydělávat peníze, říkáme si: až vydělám tyhle peníze, tak věci budou jinak, až vydělám peníze, budu úspěšný a dovolím si to a to. Jenže co když je i tohle naopak? Co když ta cesta vůbec nevede skrz peníze, ale vede z úplně jiné strany?

A k tomu vás chci dneska pozvat. Ty základy totiž stojí na úplně jiném slově, než jsou peníze. To slovo má mnoho významů a každý si za něj může dosadit to své, ale já mu obecně říkám štěstí nebo vědomí, láska, může mít i různé duchovní, spirituální názvy jako bůh, vesmír a podobně.

Základ je štěstí

Tenhle základ, na kterém postavíte svůj vlastní život, je něco, co je naprosto nezbytné k tomu, abyste pak uspěli v dalších oblastech vašeho života. Abyste byli zdraví, abyste měli skvělé partnerství, abyste měli podnikání i abyste měli peníze. Ale tohle je třeba postavit na pevný základ. A tím pevným základem je právě vědomí toho, jak věci fungují, a vědomí toho, že štěstí je tady přítomno neustále, že je tady v každý okamžik. Pokud tu cestu otočíte a nejdete skrz peníze, ale začnete štěstím, tak vám chci ukázat pět kroků, které nakonec vedou i k penězům.

Jestliže totiž začnete na tom základu, který nazveme štěstí nebo vědomí našeho života, jaká je podstata našeho života, že když se nám zrovna nehoní hlavou naše nesmysly, tak jsme v podstatě spokojení a šťastní lidé, pokud tohle vědomí budete v sobě kultivovat a uvidíte, že život je vlastně jeden velký zázrak a že podstata života je opravdu štěstí, tak z tohoto pohledu pak začnete věci dělat s úplně jinou kvalitou. Z energie štěstí se totiž potom můžete pustit do věcí, objevíte, co vás baví, co vám jde a co vám jde přirozeně a tohle se pojí se slovem vášeň. Když jste šťastní, spokojení a v pohodě, začnete často přirozeně dělat nějaké věci a děláte věci, které vás baví.

A to, co se stane, když začnete dělat věci, které vás baví, které vás přitahují, které vám nějak přirozeně jdou, je to, že v těch věcech začnete být lepší a lepší. Je to takový kruh, kterému se říká jistota a dovednost. Když totiž začnete něco dělat, tak v tom začnete být lepší, když začnete být v něčem lepší, začnete si více věřit a čím více si člověk věří, tak tu věc pak dělá častěji a čím častěji ji dělá, tak je v ní pak lepší a tohle se nabaluje a nabaluje.

Naše zkušenost, dovednost je v dnešním světě obrovsky hodnotná

Takže pokud máme vědomí naší spokojenosti, našeho štěstí, často se pouštíme do věcí, které nám jdou, které nás baví a tím se jim věnujeme častěji a strávíme u nich více času a tím pádem nám i více jdou a jsme v nich lepší. A ve chvíli, kdy něco děláme často a jsme v tom dobří, získáme zkušenost a nějaká zkušenost, dovednost v dnešním světě je obrovsky hodnotná, je to vlastně naše hodnota v dnešním světě, je, to co umíme, co známe, to, co je naše zkušenost, co jsme si v životě zažili, co umíme, co děláme.

Ve chvíli, kdy dojdeme až sem, naše dovednost se zvyšuje, naše zkušenost se zvyšuje, tak tu dovednost, naši hodnotu, můžeme vzít, předat ji dalším lidem a tihle lidé nám za ni dají peníze. A ve chvíli, kdy jsme v něčem zkušení a něco umíme, stáváme se expertem té dané oblasti a také se stáváme úspěšní, protože když něco děláme, něco nám jde, tak začínáme být známější a známější a to se v dnešní společnosti nazývá úspěchem. A pokud se dostanete až do téhle fáze, kdy jste úspěšní v tom, co děláte, tak automaticky také přicházejí peníze.

Je však důležité si uvědomit, že peníze jsou v téhle cestě až na konci. Jsou na konci, i když my často začínáme z té druhé strany. Máme pocit, že potřebujeme vydělávat peníze, abychom byli úspěšní, pak se ty věci naučíme, ale takhle to nefunguje. Je třeba najít jakousi vnitřní harmonii, vnitřní mír a z tohoto vnitřního štěstí začít dělat věci, získat zkušenosti, získat úspěch a z toho přijdou i peníze.

Jirku Mazura možná znáte jako toho „týpka, co rozdává na webinářích zlaté cihličky a hraje si na burze“, nebo jako lektora a člověka, který rozhodně dlouhodobě podniká srdcem. A taky je možné, že jste se s ním ještě v online světě nesetkali. Tak či tak máte v tyto dny jedinečnou příležitost zažít obojí a já mám radost, že ho můžu vzít do hledáčku a ukázat vám, co v těchto dnech dělá.

Jirka se svým týmem totiž po úspěšném podzimním běhu kurzu Hrajeme si na burze otevřel brány svého programu znovu a je to unikátní příležitost zažít burzu na vlastní kůži a přitom v úplně jiném světle, než jste si ji kdy představovali.

Burza – změť čísel a grafů proměněná v zábavné hřiště

Sell, buy, grafy, trendy, akcie, indexy, forex, margin – slova, jejichž existenci jste možná až do teď ignorovali, se mohou proměnit ve fascinující svět investic bez ohledu na to, jestli investovat chcete nebo ne. Ono totiž stojí za to tento svět znát a rozumět tomu, co hýbe světovou ekonomikou a k tomu mít možnost vyzkoušet si to všechno v podmínkách reálných trhů, aniž byste museli obchodovat se svými penězi.

Mimochodem i tato možnost samozřejmě je. Burza je asi jediný obor na světě, který můžete neomezeně dlouho testovat a zkoušet až do chvíle, kdy se cítíte připravení a pak se pustit do hry s reálnými penězi a začít vydělávat a zhodnocovat své investice. Účastníci podzimního běhu Hrajeme si na burze na Jirkově DigiPárty sdíleli, že aktuálně zhodnocují své finance o 8 – 20%, ovšem první měsíce si jen hráli a učili se pravidla této hry, která hýbe světem.

jirka-mazur

Jirka Mazur má dar ukázat tento svět lidem ve svém kurzu a na svých seminářích nejen hravým, ale především srozumitelným způsobem. Navíc kolem kurzu vznikla silná komunita lidí, kteří se vzájemně podporují, zkušení radí nováčkům, sdílejí své situační analýzy grafů. Vznikla komunita, která ví, že tady neexistuje konkurence a tak můžou hrát tuhle hru společně s ostatními a vzájemně se podporovat.

A teď pár slov k tomu zlatu…

Jedna z jedinečných věcí kolem Jirky Mazura je, že na svých DigiPárty vždy rozdává účastníkům 3 cihličky investičního zlata. A že jich má nachystáno opravdu hodně, jak můžete vidět na fotce, kde je autor kurzu Hrajeme si na burze Jirka Mazur (vpravo) společně s projektovým a affiliate manažerem tohoto kurzu Jirkou Stiborem (vlevo).

hrajeme-si-na-burze

Navíc mám dvě zákulisní informace:

1) Jirka platí zlatem i své obchodní partnery 🙂 3 zlaté mince a 7 mincí stříbrných čeká na 10 TOP partnerů kampaně, která se pomalu chýlí ke konci.

2) Hraví účastníci kurzu Hrajeme si na burze se nejdříve v kurzu budou učit, jak na to a pak je čeká soutěž, ve které vítězové vyhrají dotované účty s reálnými penězi v celkové hodnotě 20 tisíc euro.

Takže pokud jste hraví, můžete si hrát třeba na tomto hřišti.