Štítek: Bohdana Kabátová

Bohdana Kabátová: Žiji podle principu „já jsem OK – ty jsi OK“

To, jak přistupujete k sobě samému, se promítá nejen do vašeho osobního života, ale i do profesního. Pro Bohdanu Kabátovou, ředitelku Firmy 2.0, koučku a mentorku, je úplným základem sebeláska.

Leadership jako umění

Co si představíte, když slyšíte slovo leadership? Když tuto otázku pokládám, setkávám se s různými reakcemi: “Připadám si nepatřičně se k tomu vyjadřovat, protože se nepovažuji za člověka, který by mohl vést.” “Pro mě je to manažování lidí.” “Vidím v tom vytyčení hodnot, které vyznávám a stanovení priorit, které jim dávám." Z mého pohledu se leadership týká všech. Každý z nás je totiž v určité rovině lídrem.

Dovolte si trochu demence

S manželem chodíváme od školy, kam vozíme každé ráno děti, domů zpravidla pěšky. Ranní 20-minutová procházka na čerstvém vzduchu udělá tělu dobře a je příjemným startem pracovního dne. Následná procházka zpět do města na oběd a pro auto (a někdy rovnou i pro děti) je pak další příležitostí alespoň k nějakému pohybu a povzbuzení chuti k jídlu.

Cestou často potkáváme obyvatele nedalekého pečovatelského domu pro mentálně postižené, kteří jdou do města a myslím,


Přečíst celý článek

Firemní novoroční přiznání: Chceme ho velkej!

Prostě se nespokojíme s málem. A nejlepší na tom vše je, že když víte co chcete, tak to pak taky můžete dostat…
Už podle letošního PF, na které jsme náležitě hrdí, a které jsme rozesílali do všech stran, s využitím veškerých (nejen internetových) technologií, a vánočního firemního setkání, jste museli poznat, že chceme ten nový rok 2015 udělat velkej – nezapomenutelnej a magickej.

 
Přečíst celý článek

Inspirace: Neskutečné vánoce očima žen

Přestože počasí za okny vůbec nepřipomíná prosinec z obrázků Josefa Lady a teploměr viděl mrazíky maximálně tak v televizi, přesto všechno, ať chceme či ne, za 8 dní tu máme Štědrý den. Jak štědrý bude, možná přemýšlíte už nějaký ten pátek. A možná už jste v koncích, protože nevím jak vy, ale čím jsem starší, tím míň si toho přeju od Ježíška, a víc si toho chci nadělit sama kdykoliv jen to je možné. Zkrátka prožívat takové vánoce po celý rok.


Přečíst celý článek

Reportáž: Jak rozzářit ženské sebe-vědomí

Je sobota ráno. Zaspala jsem. Vlak o hodinu později nestíhám o moc líp. Naopak! Řítím se ztemnělou prázdnou ulicí, batoh na zádech se natřásá. Funím. V infarktovém stavu vbíhám na nádraží, a jako by toho nebylo dost, dorazí mne hlášení z amplionu: můj vlak je připraven k odjezdu. Sakra! Vbíhám na perón, otvírám už zavřené dveře, dech sotva popadaje, proklopýtám první třídou a hroutím se v bazénu potu na první volné nekuřácké sedadlo třídy 2.


Přečíst celý článek

Pohádka o Milionové ženě

Bylo nebylo… Za devatero horami žila máma dvou dětí, manželka a podnikatelka Martina. Podnikala už několik let, ale kolikrát měla pocit, že je to snad větší dřina, než kdyby někam chodila od devíti do čtyř do zaměstnání, jako její kamarádky z gymplu. Přesto měla ale pořád velkou touhu dělat věci jinak, pomáhat svými produkty lidem a najít ve svém podnikání svobodu, radost a prostředek k tomu, aby žila život svých snů.

Je pátek,


Přečíst celý článek

Přivádíme do Čech novou generaci Dynamiky bohatství

Je to tady. Termín Dynamika bohatství už Českem i Slovenskem lítá pár let, ale zdá se, že tentokrát se chystá dosednout. Firma 2.0 totiž bere Dynamiku bohatství pod svá křídla a společně s Jánem Polákem k nám tak naplno přichází celosvětově známý profilový systém pro podnikatele, firmy a pracovní týmy.

A protože jsme se nedávno vrátili z Londýna z konference Fast forward your Business aneb Miliónový super plán, je čas podělit se s vámi o to,


Přečíst celý článek

Gurmáni 2.0 – Vychutnejte si nebe v hubě!

Dnes začnu počasím. Je totiž optimální pro růst hub 🙂 A ony rostou! A my máme vyzkoušený nebeský recept…
Víte jak začít zdravě, jednoduše a skvěle nový den – nebo nově skvělý den?
Také jsme našly způsob jak se nezbláznit při nakupování a už nikdy neopomenout nic důležitého, protože vracet se dvakrát do obchodu nebolí, ale když byste místo toho mohli odpočívat nebo si hrát s dětmi… to bolí.
A přidáme k dobru i variaci na téma bramborák,


Přečíst celý článek

Odhalení: Odvážné ženy se pustily do akce

Když se na začátku léta otevřela možnost přihlašování na seminář Milionová žena, přišel mi email od jedné paní, ve kterém mi popsala svůj životní příběh a velkou touhu po změně, podnikání a informacích, které ji k tomu pomohou. Z emailu ale vypývalo, že účast na semináři je pro ni aktuálně finančně nedostupná.

Příběh mě chytl za srdce, a tak jsem jej sdílela s Alicí a Bohdanou a společně jsme vymyslely možnost stipendia. Rozhodly jsme se věnovat tři vstupenky zdarma a podpořit tak ženy,


Přečíst celý článek