Podnikám (nejen) díky internetu

Mnoho žen se internetu a technických věcí bojí. A tím pádem se bojí internet zapojit do svého podnikání. Možná si myslí, že je to něco jen pro muže a technické typy. Přitom je to tak jednoduché :). Nevím jestli mezi tyto ženy patříte i vy. Ať tak či tak k využítí internetu ve vašem podnikání vás může akce Milionová žena a také tento článek, ve kterém se s vámi chci podělit o to, jak jsem internet využila já. Obyčejná avšak podnikavá a svobodu milující žena :).

Nějak se začít musí

Mé první podnikání, krátkodobý pronájem apartmánů, by absolutně nefungovalo, kdyby se mi tenkrát nepodařilo s apartmány dostat na ubytovací portál www.booking.com, jeden z největších na světě. Tedy na internet. Díky němu jsem po tři roky měla prakticky plno. V té době jsem díky tomu zažila blažený pocit jednoduchosti, který mě přitahoval. Blaženost díky internetu.

Později, když jsem odešla ze zaměstnaneckého poměru a rozhodla se, že budu skrze konzultace a koučink pomáhat ženám. První, na co jsem myslela bylo, že si musím udělat skvělé webové stránky. Přece jen tak se o mě ženy dozví a když se jim budou líbit, ozvou se mi. Tyhle moje webové stránky dodnes běží :).

Od svého manžela Davida, který se v té době začal naplno věnovat email a online marketingu a začal budovat společnost SmartEmailing, jsem věděla, že teď musím své potenciální klientky na své stránky nějak dostat. A když už tam přijdou, tak to nejdůležitější, co musí udělat je zanechat na sebe email. Proč? No přece proto, abych s nimi mohla dál komunikovat, informovat je o svých aktivitách, sobě, své práci, vzbudit u nich důvěru a časem je přeměnit na ty klientky.

Bez magnetu to nejde

Jenže, aby na sebe nechaly kontakt musím mít na svém webu nějaký magnet. Něco, za co mi ten kontakt rády dají. Něco, co jim přinese hodnotu, obohatí je, něco, co potřebují a já jim to mohu poskytnout. A tak jsem vymyslela 3-týdenní emailový program pro zvýšení sebevědomí. Když jsem ho vytvořila a na stránky umístila, byla jsem na sebe fakt pyšná. Měla jsem a dodneška mám pocit, že předávám opravdu hodnotu a rady, které ženám mohou skutečně pomoci.

V té době jsem také založila Facebook stránku Mám se ráda. Facebook je úžasné internetové místo, kde můžete skvěle pracovat s lidmi, kteří jsou na vás naladění. Místo kde můžete kolem svého podnikání komunitu a nestojí vás to ani korunu. Facebook mi hodně pomohl. Dostala jsem nápad obeslat všechny velké osobním rozvojem „postižené“ 🙂 skupiny, především ty pro ženy s prosbou, zda by nasdílely mé stránky, na kterých je můj 3-týdenní program pro zvýšení sebevědomí zdarma. Několik z nich to udělalo a já žasla. Kontakty začaly přicházet. Díky využití softwaru SmartEmailing jsem mohla sledovat, jak se má databáze zvětšuje, roste každým dnem. Za jeden den mi díky tomu přibylo 300 kontaktů. Dnes už tímto bezplatným programem prošlo více jak 4000 žen.

A tak se rozjelo mé podnikání, díky internetu

Začala jsem psát články na svůj blog. Některé jsem publikovala i na blogu jiných portálů. Ve všech článcích jsem dávala odkazy na své stránky, ideálně na svůj magnet – program o sebevědomí. S ženami v mé databázi jsem pravidelně komunikovala, posílala jim inspiraci, články a po nějaké době jsem jim také nabídla placenou konzultaci. Uspěla jsem. Ženy se začaly ozývat a já byla nadšená z toho, jak se mi to všechno povedlo. Skoro nic mě to nestálo, kromě mého času, vytvoření webu a několika dobrým nápadům. Za tohle budu internetu navždycky vděčná.

V těchto dnech stojí z velké části celé mé podnikání, celý projekt Ženy ženám, celá naše Firma 2.0 na internetu. Jen díky internetu mohu komunikovat s 25 000 ženami ve své databázi, s téměř 11 000 ženami na Facebooku. Díky internetu už více jak 2000 žen prošlo programy Ženy ženám. Díky internetu mohu pomoci více lidem a to je fakt super.

Během té doby jsem se o podnikání na internetu, online marketingu hodně naučila. Především od svého manžela, který neúnavně a fascinovaně přináší marketingové know-how z USA a ukazuje lidem, že tohle vše funguje i tady u nás v ČR. Byť to spoustě lidem přijde moc americké, mě je to fuk, prostě to funguje, když to děláte :). Já to na svém podnikání vidím a vidím, jak moc důležité je tohle know-how znát a používat. Není to zas taková věda. Chápu to i já ženská :).

Jestli máte chuť se do světa internetu a podnikání více ponořit, mrkněte na akci Milionová žena, kterou společně s mým mužem a dvěmi úspěšnými podnikatelkami pořádáme. Ať se vám podniká jednoduše a s radostí

– Alice

 

Alice Kirš

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je zakladatelkou platformy Ženy ženám®, milovnice svobody, zvířat, vaření a Dity P. Autorka knihy 17 tváří ženy (www.17tvarizeny.cz)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.