Novinky 2.0: Natáčení 24. bondovky začalo v Budapešti

Ahoj moji milí dvanuláci. Minulý týden jsem vás o Novinky připravila, avšak věřím, že ty dnešní vám to všechno vynahradí 🙂 Přeji vám příjemné (a poučné) čtení! 🙂

Chlapi v CPM se pochlapili
Začátkem dubna se sešla úplná sestavu tvůrčího týmu Cesta pravého muže (CPM) a zdá se, že tým je pevnější než kdy dříve. Proto padlo na setkání rozhodnutí, že se uskuteční Cesta pravého muže 2…

Redakce má také informace, že CPM klub jede jako po másle a v plánu jsou nové akce a programy. Tou nejbližší je seminář Láska a peníze, který je připravován na 29.5. Všichni členové týmu jste srdečně zváni! Bližší informace o semináři brzy zveřejníme.

David Kirš si klade nebeské cíle
David si dal mega výzvu. Hodlá jít příkladem až tak, že po dobu jednoho roku bude každý týden publikovat jedno video, článek, prezentaci, obrázky, PDF a podcast a sdílet je se světem pod názvem nové série Život a Firma 2.0.

Kdo jste trochu pomalejší a nestíháte sledovat úplně všechno dění ve firmě, vězte, že David už v rámci této série zveřejnil své první video. Najdete ho zde:

Hodně štěstí v dalších týdnech, Davide! 🙂

Programátoři SmartEmailingu půjdou na protipožární školení
Interní i externí programátoři podílející se na vývoji kódu SmartEmailingu 2.0 budou brzy vyzváni, aby prošli protipožárním školením. Jejich pracovní tempo je totiž vražedné a hrozí zde riziko vznícení hardware. Byly již zaznamenány první případy kouření z klávesnice. Vedení společnosti chce tímto krokem předejít totální katastrofě.

A co nového se v uplynulých dnech ve SmartEmailingu naprogramovalo či se programuje?

  • Byla nasazena funkce uživatelských rolí. K jednomu účtu tak nyní může mít přístup více uživatelů, u nichž lze nastavit odlišná práva.
  • Byl naprogramován převod webových formulářů, což v praxi znamená, že Smart je nyní schopen automatizovaně převést na novou aplikaci až 95% zákazníků.
  • Probíhají práce na opatřeních, která zamezí zasílání spamu.
  • Po měsících programování byl rovněž automatizovaně přemigrován (rozuměj převeden na novou verzi) první zákaznický účet. A ne ledajaký. Čítal 137.564 unikátních kontaktů, 334.262 zařazení v celkem 61 seznamech, 96 kampaní a 99 rozesílek včetně kompletních statistik.

Lukáš Pour slaví vítězství a kouká po okapech
Podařilo se nám zjistit, že má Lukáš nového koníčka. Prochází se po pražských serverovnách a zjišťuje kvalitu jejich okapů. Rád by totiž předešel situaci, kdy na firemní servery pršelo a serverovna měla, řekněme, jisté nedostatky v oblasti ochrany zařízení proti dešti. V uplynulých dnech a týdnech prošel Lukáš 3 serverovny a vypadá to, že se blíží přesun serverů Firmy 2.0 do nových prostor s kvalitními okapy (či možná i bez nutnosti okapy mít).

Firemní jazykový koutek
あなたは日本語が話せますか?Вы говорите по-русски? Parlez-vous français? Do you speak English? Sprechen Sie deutsch?

Nerozumíte? Pak je načase podívat se na www.onlinejazyky.cz, vybrat si jazykový kurz, který vás osloví a říct si o svou 100% slevu pro členy týmu Firmy 2.0. Podrobnosti najdete v projektu Vzdělávání 2.0 v Basecampu 😉

Speciální verze pro Davida a Áju, kteří možná ještě nepřepli do češtiny:
Hát nem érted? Akkor itt az ideje, hogy nézd meg www.onlinejazyky.cz, válasszon egy nyelvet persze, hogy fellebbez az Ön számára, és meséljek a 100%-os kedvezmény a csoport tagjai 2,0. Nézze meg a Project Learning 2.0 Basecamp;)

Varování! Vaškování je nakažlivé!!!
V minulých novinkách jsme vás informovali o laškování vedoucího podpory Václava Růta. Povedlo se nám však odhalit jeden zatajovaný avšak velmi závažný fakt, a to že se jedná o nakažlivou záležitost! Vaškovat totiž začala další členka týmu Firmy 2.0 Markéta Málková.

Na rozdíl od Vaška vaškuje Markéta s webovou analytikou a měřením. Redakci se tato smělá blondýnka se smyslem pro správné načasování svěřila, že vstoupila do tajemné zahrady, kde se jí pomalu ale jistě odkrývají kouzelná místa a zákoutí.

Jejím prvním krůčkem údajně bude, aby na všech firemních webech byly správné kódy pro měření a remarketing a aby nám naše weby dávaly ta čísla, která potřebujeme. Takže pokud se vám ještě neozvala, prý se tak brzo stane a při procházkách mezi analytickými sukulenty a procentuálními růžemi si řeknete, co by vám pomohlo a jaké hodnoty nebo cíle na jednotlivých webech sledovat.

Dalším krokem Markéty v její tajemné vaškovací zahradě je vytvoření jediného dokumentu pro každý jednotlivý projekt (Firemní pamětníci si jistě vybaví rodné listy zaváděné Jirkou Svobodou). V každém takovém dokumentu budou kompletní informace o daném produktu a průběhu kampaně od A (jako “A tak to uděláme”) do Z (jako “Zase jsme se poučili pro příště”).

(Poznámka redakce: Dovolili jsme si začít používat již český novotvar “vaškování-vaškovat-vaškovací”, jež sice prozatím nebyl oficiálně představen české veřejnosti, avšak je možné se domnívat, že k tomu brzy dojde. A my rádi býváme ve věcech první 🙂)

Kdo neměří, jako by nebyl
Znáte to rčení? Ať tak nebo tak, v jeho duchu připravila Markéta Málková společně s Davidem Kiršem a Stáňou Mrázkovou první koncept pro tvorbu sledovacích odkazů. Stane se hlavním měřícím kompasem, podle kterého budeme ve firmě jednotně značit všechny naše aktivity obsahující odkazy (URL adresy), které jdou do světa a chceme je sledovat. Náš firemní kamarád Google analytics nám potom poví, jak se odkazu dařilo 🙂

Další živá akce projektu Ženy ženám se opět neobešla bez vulgárních výrazů
Akce Ženy ženám se již stávají proslulé tím, že si neberou servítky a nebojí se vulgarismů. I ty patří do života a do ženského světa. Na sobotní celodenní akci Ženy ženám ŽIVĚ 2014 se sice tentokrát neskandovalo “Fuck you!”, ale zazněla jiná slova, při kterých matky přikrývaly svým dětem uši. (Poznámka redakce: Tento manévr byl vcelku nepochopitelný, neboť se při každém pokusu minul účinkem. Rychlost rukou žen ani v jednom případě nedokázala překonat rychlost zvuku.)

Ženy ženám ŽIVĚ Mahenovo Divadlo 2014

Událost Ženy ženám ŽIVĚ 2014 opět slavila nevídaný úspěch. Mahenovo divadlo naplnilo téměř 400 žen a 15 odvážných a vědomých mužů, kteří společně po celý den naslouchali poutavým a přínosným přednáškám zajímavých spíkrů. Na závěr bylo divadlo již tradičně svědkem standing ovation a tanečních kreací lektorů i diváků na pódiu.

Nasajte i vy atmosféru další nebesky úspěšné akce Ženy ženám ŽIVĚ a podívejte se na fotografie >>

Krátké video: http://zenyzenam.cz/ochutnavka-z-zive-2014/

Rubrika Alice Kirš
Pokračujeme v tradici vymezení rubriky pro Alici, která neúnavně generuje vysoké množství důležitých zpráv.

V projektu Ženy ženám byla vyhlášena nová pozice. Hledá se naladěná žena pro správu sociálních sítí projektu. Podrobnosti o pozici najdete zde.

Neváhejte ji sdílet a šířit v rámci vašich sociálně kulturně společenských a rodinných kruhů.

Uplynulý týden vrcholila kampaň pro prodej vstupenek na akci Ženy ženám ŽIVĚ 2014. Jednou z posledních aktivit byl skvělý webinář na téma Sebe-vědomí, jehož záznam můžete shlédnout zde.

A v neposlední řadě si vyjměte své diáře, kalendáře, chytré telefony či křídu a tabuli a poznačte si, že byl posunut termín plánovaného dvoudenního semináře Oblékám svou duši, a to na 17.-18.5.2014.

Experti Firmy 2.0 se chystají do New Yorku
Věhlas vysoké kvality našich lidí překračuje hranice české země a dostává se až za oceán. Výjezdy (a výLETY) členů týmu Firmy 2.0 nás opakovaně utvrzují v tom, že se nemusíme bát tvrzení, že hrajeme hdu na světové úrovni. Věříme, že i účast Martina Strouhala a Lukáše Poura na konferenci o databázové platformě percona toto tvrzení potvrdí.

Redakci se povedlo před odletem udělat ultrakrátký rozhovor s Martinem S.:

Redaktorka: “Co od účasti na konferenci čekáte?”
Martin S.: “Slibujem si od toho, že budem umět nás cluster poladit a používat do takový míry, že nebude docházet k chybám, jako když nám to nedávno padalo. Protože nás tam naučí, co s tim můžeme a nemůžeme dělat, případně za jakých podmínek.“

Anabixáci se pyšní, že umí pokročile automatizovat
Tým Anabixu nepolevuje ve svých aktivitách a snaze přitáhnout větší množství platících zákazníků. V této souvilosti je v úterý 22.4. od 20:30 pořádán webinář na téma “Pokročilá automatizace”. Na webinář jste srdečně zváni a pokud se budete chtít zúčastnit, kontaktujte Viktora, který Vám zašle přístupy. (Ano, v Anabixu údajně vědí, že existuje něco jako registrační stránky na webináře, avšak rozhodli se heslo “Zjednodušte si život díky internetu” naplnit po svém :)).

Středeční Chvilka poezie
Nová posila našeho externího týmu programátorů Rudolf Svátek nám po navázání spolupráce poslal jako “zápisné” ukázku své tvorby. Napsal uvítací a seznamovací báseň přímo pro firmu a celý tým. Redakce s radostí tento umělecký kousek zveřejňuje.

Přibrali jste na šalupu Svátka Rudu.
Dá-li Pán Bůh, chvilku s vámi budu.
Snad se brzy pevně chopím vesla,
aby nás ta voda pěkně nesla.

Chci posílit vaší skvělou bandu,
Užijem si práci, snad i srandu.
Stát se může všechno, takže kdo ví?
Napnout všechny plachty, muži do lanoví!

Natáčení 24. bondovky začalo v Budapešti
Na závěr jsme pyšní, že vám naše redakce jako vůbec první na světě přináší žhavou kulturní novinku o připravovaném dalším dílu série slavných filmů o Jamesu Bondovi. Nese pracovní název “NO A CO?” a první záběry byly natáčeny v samotném centru Budepešti. Přiložený snímek byl tajně pořízen při úvodní scéně.

Jistě vás nikoho nepřekvapí, že hlavním protagonistou nově připravovaného celovečerního filmu není nikdo jiný, než nám všem důvěrně známá česká vycházející hvězda David Kirš.

 

Bohdana Kabátová

Manažerka a jednatelka společnosti Firma 2.0 s.r.o., konzultantka a koučka, jedna z prvních 150 koučů na světě, kteří v Kalifornii získali certifikaci pro ojedinělý systém High Performance Coaching. Spokojená žena provdaná za úžasného muže a máma dvou báječných dětí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.