Jak využít odpočet při prodeji

Odpočet času je dobrý, ale často opomíjený pomocník, ať již se jedná o použití pro ukázání speciálních nabídek, odstartování prodejů či ukončení objednávek.

Na Miowebu ho můžete přidat na web jedním kliknutím bez nutnosti googlovat a instalovat plug- in.

Proto se v dnešním článku koukneme na to, jak tento element použít s co největším efektem.

Tím, že přidáte odpočet vytvoříte v zákazníkovi pocit naléhavosti a nutnosti jednat rychleji, než by třeba za normálních okolností jednal. Existuje několik prodejních technik, jak pocit naléhavosti v zákazníku vyvolat a tím může být limitování edice, jako signál pro zákazníka, že již nikdy nemusí být zboží v prodeji. Dále ukázání počtů na skladě a časový odpočet. Jistě vás napadne mnoho dalších možností.

Časový odpočet je jasným signálem kupujícímu, že pokud si chce produkt nebo službu koupit, musí se rozhodovat rychle a to přesně ve vámi stanoveném čase.

Pokud tomu nevěříte zkuste A/B testování, kdy nabídnete na jedné landing page produkt nebo službu se slevou a na druhé landing page bude u slevy ještě časový odpočet.

Jak si myslíte, že to dopadne?

Podle našich testování je druhá varianta mnohem efektivnější.

Odpočet nemusí jen ukončovat akci, ale naopak může vašim zákazníkům ukázat za jak dlouho akce nebo webinář začíná. Tím naopak nevyvoláváte v zákaznících tlak z nedostatku, ale navnadíte je na nadcházející akci.

Jak vložit odpočítávadlo na web?

Element odpočtu vložíte přes tlačítko Přidat element > ikona Odpočet.
Zadáte údaje, upravíte vzhled a máte hotovo. Podrobný návod vložení odpočtu najdete zde.

Jak odpočet použít?

Kromě toho, že chceme vyvinout tlak na zákazníka, aby musel zrychlit své rozhodování.

Můžeme odpočet použít i k tomu, že pokud si objedná do určité hodiny obdrží zboží již druhý den. A to může být pro mnohé klienty rozhodující, pokud spěchají na dodání.

Možnosti jsou zadat do odpočtu pevné datum, které může být pro všechny stejné nebo se může každému uživateli odpočítávat jiný čas. Využijete k tomu pole Nastavit odpočet relativně od vstupu návštěvníka do kampaně (nebo vstupu na danou stránku).

Kromě nastavení data můžete nastavit odpočet na hodiny i minuty, dle toho jak potřebujete.

Někdy po skončení akce chcete stránku vypnout a v tom případě doporučujeme u nastavení odpočtu přidat přesměrování na jinou stránku. To zajistíte jednoduše zadáním URL adresy do kolonky: Po skončení odpočtu přesměrovat na.

Pro koho je tedy vhodný odpočet?

Je vhodný nejen pro e-shopy, ale i poskytovatele služeb, webinářů i živých vysílání.

Nezapomeňte odpočet použít na viditelné místo, nejlépe k tlačítku o nákupu. Nebo u produktu, aby bylo co nejvíce na očích.

Někteří se nebojí odpočet vložit ani k časování objednávky. Například dávají zákazníkovi 30 minut na dokončení objednávky. Ale popravdě to není pro každého, proto je dobré si tento krok rozmyslet.  Někteří lidé by to mohli vnímat jako velký tlak a objednávku tak nedokončit.

Neváhejte použít odpočet právě teď před Vánoci a připravit odpočet s tím, že pokud objednají do vypršení časového odpočtu, dostanou zboží pod stromeček včas. Toto je velmi dobré užití odpočtu, protože mnohé stresuje pomyšlení, že dárek nedorazí před Vánoci a ocení, když to spočítáte za ně.

Buďte k zákazníkům upřímní, někdy se stává, že pokud používáte počítadlo neuváženě můžete přijít o důvěru zákazníků. Například, uvídíte, že zboží je limitovaná edice a je možné si je objednat jen do 30.10. Ale protože je objednávek málo ještě akci prodloužíte a pak ještě jednou a ještě jednou. Jak by to vás působilo?

Použití odpočtu přináší skvělé výsledky, ale vše záleží na tom jak ho použijete.
Promyslete si kdy, kde a jak často ho užívat, abyste z něho měli co největší užitek.

Přejeme vám hodně úspěchů a mnoho objednávek.

 

Audio verze i ke stažení:

 

MioWeb

U webu to na internetu začíná. Dnes potřebujeme možnost rychlých úprav, jít s dobou, mít funkce i design. Proto vznikl MioWeb a vy tak můžete mít unikátní nástroj pro tvorbu webů. Od teď už nepotřebujeme programátory. Web si jednoduše poskládáme sami z desítek připravených obsahových prvků a designových bloků. Více se o MioWebu dozvíte na https://www.mioweb.cz

Komentáře
  1. Brianna Owen napsal:

    Tento rok 2019 byl pro mě tak blažený, že mi Bůh dal důvod žít znovu šťastně poté, co jsem byl po třech měsících zlomen srdce, když mě manžel opomněl a vrátil se do své milenky. Trpěl jsem a prošel všemi druhy emocionálních mučení, protože jsem nemohl dostat žádnou pomoc, aby se můj muž nevrátil, dokud mi neřekl doktor Wealthy mým spolupracovníkem, který mi dal plné ujištění o tom, že mu může pomoci. ke mě. Byl jsem v kontaktu s doktorem Wealthym a poslouchal jsem jeho slova a následoval instrukce, které mi dal. Mohl byste věřit, že se můj manžel vrátil domů během 12 až 16 hodin, jak řekl on a dnes, moje manželství je obnoveno a jsem tak vděčný, vděčný a vděčný Bohu za to, že používal doktora Wealthyho, aby po třech měsících vrátil mého muže zpět zlomené manželství. Je tam někdo, kdo se musí vrátit zpátky do svého milence nebo potřebuje pomoc jakéhokoliv druhu? Pak navrhuji, abyste se s Dr Wealthyem dostali do kontaktu s jeho e-mailovým ID: wealthylovespell@gmail.com NEBO si ho můžete nechat taky na +2348105150446 pro více informací. Bůh vám žehnej, pane

     

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.