Behind the scene: Jak napsat knihu? Zákulisí vzniku nového videa.

První květnovou neděli jsme tentokrát nestrávili procházkami jarní přírodou, ale posezením pod světlem reflektorů v přenosném natáčecím studiu Firmy 2.0. Vznikal totiž v pořadí už pátý díl letošního ročníku Online Academy Clubu, tentokrát s názvem Book & eBook WOW efekt – jak napsat, editovat, vydat a prodat knihu či eBook.

Samotná příprava scény společně s nastavením kamer a osvětlení trvala téměř hodinu a půl a po krátkém testu jsme se pustili do natáčení.

Natáčeli jsme hodinu a zvládli celé video na jeden zátah a nutno říct, že jsme se u toho skvěle bavili, padlo spousta cenných rad a vhledů, nových informací i inspirace. V závěru natáčení využil i náš dnešní kameraman a jinak expert na video marketing Jiří Stibor nastavení studia a natočil i vlastní video.

Podívat se na zákulistní fotky můžete v této galerii:

Co jsme to vlastně natáčeli?

Jednotlivé díly Online Academy Clubu jsou v tomto roce věnovány vždy jednomu tématu online marketingu a toto téma je detailně prodiskutováno s expertem na toto téma.

A tak už letos mohli členové klubu nahlédnout do zákulisí tvorby několika milionové kampaně s Davidem Kiršem, proniknout do tajů video-marketingu s Jirkou Stiborem, objevit zákoutí čísel, dat a analýz s Jirkou Svobodou a detailně prozkoumat podstatu PPC s Martinem Kalinou. Tentokrát přišla řada na téma páté…

Květnový díl o tom, jak napsat, editovat, vydat a prodat knihu a eBook

Květnové téma týkající se knih a eBooků si vyžádalo hosty hned dva, a to Alici Kirš, autorku knihy 17 tváří ženy a Stáňu Mrázkovou, autorku online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní. A že jsme tento marketingový kanál probrali ze všech stran. O knize i eBooku jsme se bavili ve smyslu toho, že si je vydáváte sami, bez vydavatele a zprostředkovatele.

eBooky i knihy mají samozřejmě funkci vzdělávací a inspirativní, ale především je lze velmi efektivně využít v rámci marketingu firmy, protože právě díky knihám a eBookům lze velmi dobře posílit svůj statut experta v oboru, osobní značku, či značku firmy.

Navíc, jak poznamenala Stáňa Mrázková právě v tomto díle Online Academy Clubu – návštěvník webových stránek vám většinou věnuje pár sekund, pokud mu však dáte svou knihu nebo eBook, věnuje vám často hodiny svého času, Váš příběh a informace se mu vryjí pod kůži a důvěra klienta a povědomí o vás jako expertovi, což byste jinak nákladně budovali v dlouhodobém horizontu, lze vybudovat jen díky tomuto jednomu médiu.

Videem jako vždy provázel David Kirš a ten dal svým hostům tentokrát několik otázek, aby z videa diváci vytěžili maximum. A tak jsme se bavili o čtyřech základních věcech týkajících se knih a eBooků:

  1. Jak vlastně knihu nebo eBook napsat, jaká jsou specifika a možnosti postupu, když se člověk necítí být spisovatelem.
  2. Jak správně knihu editovat a jaké jsou rozdíly, když jde o eBook. Co k tomu potřebujete, kdo vám s tím může pomoct a jak si to můžete udělat i sami.
  3. Jak vydat knihu, jaké jsou náklady na vydání knihy. Jak vydat eBook a jaké jsou náklady. Jaké jsou výhody a specifika obou způsobů.
  4. Jak prodat knihu a jak prodat eBook? Jak je dostat mezi lidi?

jak-napsat-knihu

Obě autorky se podělily o své zkušenosti i praktické rady a téměř hodinový květnový díl Online Academy Clubu je tak velice výživný. Pokud jste členy, máte se na co těšit. Obě autorky pak uslyšíte i na webináři pro členy Online Academy Clubu, kde odpoví na vaše konkrétní dotazy.

Pokud nejste členy Online Academy Clubu, můžete si koupit členství i v průběhu roku a nepřijdete tak o žádné z předchozích videí – naopak – můžete se na všechna aktuální videa, včetně záznamů webinářů, podívat ihned. Květnový díl bude zveřejněn 15.5. Více o Online Academy Clubu si můžete přečíst tady. 

 

Stanislava Mrázková

je spokojená a šťastná žena, která si plní své sny a miluje svou práci. Projektová manažerka několika úspěšných online kampaní Firmy 2.0, expertka na online marketing, podnikatelka z pláže, autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a knihy Podnikání z pláže.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.