Reportáž: Deepak Chopra v Praze – nejdůležitější poselství?

Ve čtvrtek 15. května 2014 se pět členů týmu Firmy 2.0 zúčastnilo přednášky Deepaka Chopry, který poprvé přednášel v Praze. Deepak Chopra je americký lékař, spisovatel a filozof, světová autorita v oblasti výživy, zdravého životního stylu a osobního rozvoje.

Osobně ve mně vzbudil zvědavost a tak jsem se rozhodla přednášky „Budoucnost zdravého a úspěšného života“ zúčastnit společně s dalšími přáteli a kolegy z týmu Firmy 2.0 – Davidem a Alicí Kirš, Zdeňkem Weberem a Václavem Němečkem.

V 19:30 byl velký sál Lucerny zaplněn dvěma tisíci účastníky čekajícími na svou dávku inspirace a AHA momenty.

deepak-chopra-v-praze-3

Mě osobně zaujal Deepakův celistvý pohled na svět a existenci a vzájemné ovlivňování a prolínání jednotlivých částí světa. Na to, že štěstí a kvalita světa a vesmíru, ve kterém žiju, začíná především v mém nitru, v mém srdci a myšlenkách. A že já, byť kapka v oceánu, jsem tím oceánem samotným.

Důležité byly i pro mě vhledy týkající se času a prostoru, žití tady a teď. Pro většinu lidí je každodenní život životem ve snu, protože jsou pořád myšlenkami v minulosti nebo v budoucnosti. Ten opravdový reálný život začíná až v momentě, kdy jsme tady a teď – tam se pak děje všechna radost, láska, štěstí, naplnění a tvoření.

Protože vím, že přinášet pohled na Deepakovo poselství pouze ze svého pohledu by bylo takové neucelené, zeptala jsem se dalších svých kolegů, co s nimi rezonovalo na přednášce nejvíce? Co si odnesli?

Zdeněk Weber o přednášce Deepaka Chopry

Deepak skvěle shrnul pro celou českou vesnici osobního rozvoje smysl osobního rozvoje od A do Z. Úžasně propojil osobní, sociální, ekonomický, fyzický, kariérní, rodinný well being a následně hovořil o spirituálním rozměru a cestě lidského života.

Deepak hovořil lidsky a odborně, neteoreticky, o relativním životě a jeho jednoltivostech a jeho kultivaci k tzv. well being a o absolutním rozměru o prázdnotě a fenoménu vědomí, které si je vědomo sebe samého. Velkou část přednášky hovořil o fenoméhu lidského tvora, který má potenciál (jako jeden z mála ) uvědomovat si sám sebe, vědomí které si uvědomuje sebe samé.

Za mě taková přednáška by měla být každý půl rok pro všechny kouče, léčitele, spirituální učitele. Deepak mě jemně ohromil, neměl jsem žádná očekávání a odešel jsem velmi inspirován, obnoven, uvolněn.

Ukázal prstem jasný vzkaz a smysl osobního rozvoje. Na relativní, proměnlivé a měnící se úrovni tak ukázal jasně na absolutní hluboce spirituální cíle rozvoje lidského potenciálu.

Hlavní myšlenka: Zvyšujme kvalitu života na osobní, sociální, ekonomické, kariérní, intelektuální, vztahové úrovní, kultivujme se, ale nezpomeňme, že nás popadne jednoho dne spirituální úzkost, úzkost která přináší otázky daleko silnější a důležitější než je „well being“.

Otázky: Kdo jsem já? Kdo si mě uvědomuje? Co je to láska?

zdenek1Zdeněk Weber
Mentor a lektor projektu Cesta pravého muže

 

Václav Němeček o přednášce Deepaka Chopry

Zaujalo mě, že to trvalo 2 hodiny, snad i více. Bylo to stále živé, plné energie a přednáška měla plynulý vývoj. Z Deepaka jsem cítil, že mluví o něčem, s čím má sám dobrý kontakt. A to mě vždy oslovuje.

Studoval jsem vědu, fyziku, kvantovou teorii a mnoho podobného z toho, o čem Deepak mluvil. A tudíž jsem mnoho z toho již znal, nicméně mě to
skvěle zacvaklo a zapadlo. Skvěle a přesně dost věcí pojmenoval, jak asi tak mohou „fungovat“.

Hluboce se mně dotkl prožitek duše v sále, ve společné energii. Předešlá slova a meditace vše spojila a uzemnila ve „skutečnost“. Něco ve mně to změnilo. Nějaká moje hluboká část si díky Deepakovi na něco rozpomněla a jsem za to moc vděčný. Cítím se celistvější, silnější a získal jsem mnohem více vnitřní důvěry v život a vesmír jako takový.

Jsem vděčný, že jsem tam mohl být. Děkuji.

vaclav-nemecekVáclav Němeček
Manažer a lektor projektu Cesta pravého muže

 

Alice Kirš o přednášce Deepaka Chopry

Stále zapomínáme, že svůj život máme ve svých vlastních rukou. A nejen rukou, hlavně ve svých vlastních srdcích a vědomí. Je úžasné si skrze své srdce zvědomit, kým chci být a jak chci žít.

To je základ, který nevyhnutelně musí následovat akce. Jít a ze svého srdce a nejlepšího vědomí dělat patřičné kroky tam venku ve světě. Starat se a pečovat o své vztahy, o své tělo a jeho zdraví, dostatečně spát, hýbat se, dělat věci, které miluji a baví mě. Když se stanu tímto člověkem, vědomým lídrem sebe sama, svět kolem mě se změní.

deepak-chopra-v-praze

– Alice Kirš, zakladatelka projektu Ženy ženám a autorka knihy 17 tváří ženy

David Kirš o přednášce Deepaka Chopry

S životem je to jako se špatným snem, stačí se probudit a trápení je pryč. V této větě je pro mě osobně skryto poselství Deepaka Chopry, které v pražské Lucerně předal tisícovce lidí. Pochopit, co je život a kdo opravdu jsme je klíč ke každému lidskému hledání.

Poznejte sebe a poznáte pravý život. Tomu věřím a po této cestě jdu. Přeji vám to samé. Děkuji za tento vědomý večer.

david-kirs3David Kirš
Podnikatel, lektor a vizionář, zakladatel Firmy 2.0 – www.davidkirs.cz

 

 

 

 

Stanislava Mrázková

je spokojená a šťastná žena, která si plní své sny a miluje svou práci. Projektová manažerka několika úspěšných online kampaní Firmy 2.0, expertka na online marketing, podnikatelka z pláže, autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a knihy Podnikání z pláže.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.