Autor: Kateřina Fišerová

O autorovi

Pomáhala rozjet e-mail marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního e-mail marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat jen na vybraných konferencích.

Rozhovor s ONLINE jazyky – jakým způsobem lze získat 70 000 kontaktů za 2 roky?

Mám radost. Dnes Vám totiž mohu představit svůj první videorozhovor se zajímavým hostem. Stal se jím Jakub Novák z ONLINE jazyků. Pokud nepatříte k příznivcům videa, přinášíme Vám přepis rozhovoru.

 

Jakube, mohl bys nám na úvod představit Online jazyky? Co děláte?

My v Online jazycích pomáháme lidem se vzděláváním prostřednictvím internetu, a to hlavně cizích jazyků, jako je například angličtina, španělština, francouzština, němčina.

Využíváte při tom nějak e-mail marketing?


Přečíst celý článek

Infografika – Jak prodávat přes email

Víte, že email je stále nejvýkonnější kanál pro prodej na internetu? Znáte kouzlo email marketingu? Pokud ne, tak v této nadupané infografice se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste mohli i Vy začít úspěšně prodávat skrze email.

E-mail versus sociální sítě – do čeho se vyplatí investovat?

Epické srovnání dvou nejrozšířenějších marketingových platforem.Která z nich si zaslouží váš marketingový rozpočet?

Proč jim nefunguje? 7 nejčastějších chyb českých a slovenských firem, které „dělají e-mailing“

Říkají, že ho dělají, ale nefunguje jim. Jak je to možné? Možná ho prostě nedělají. :-) CO? Ne, nezbláznila jsem se. Hned vám vysvětlím, jak to myslím. Firmy se dají bez problémů rozdělit na tři skupiny. První skupinou jsou ty, které nedělají vůbec nic: nesbírají kontakty, nepracují se zákazníkem, nic neposílají. Jejich opakem jsou firmy, které dělají efektivní e-mail marketing. (Dnes o nich záměrně mluvit nebudu.) Tou poslední, nejrozšířenější skupinou jsou ty firmy „tak nějak uprostřed“. Říkají, že dělají e-mailing, ale nefunguje jim. Proč? Co mají společného?

Infografika – E-mail marketing a randění? 5+1 důvod proč jsou české firmy single

Velké množství firem se honí za neustále novými trendy a postupy, jak díky e-mailingu více prodávat. Zvláště pokud naslouchají některým reklamním agenturám, které se právě novými trendy živí a na rozdíl od klientů, mají čas je sledovat a tvořit. Neříkám, že je sledování nových trendů špatné a už vůbec ne, že jsou špatné agentury! Chci jen poukázat na to, že 90 % českých firem nezvládá základy e-mailingu. A bez používání znalostí „e-mailingové základky“ Vám budou nejdokonalejší a nejpromyšlenější cool strategie jednoduše k ničemu. Škoda peněz, škoda času, škoda naděje, že právě tahle technika bude ta pravá… Klíčové slovo VZTAH = to je to, co má randění společného s e-mail marketingem.

Výzva: Dokážeme to i offline?

Rozvoji byznysu a online podnikání se věnujeme už nějaký ten pátek. Živí nás a jsme v něm fakt dobré. Ano, píši dobré. Tento článek totiž píšu za ženy z Firmy 2.0. Daří se nejen nám, ale i našim klientům, kterým pomáháme. Baví nás to.

Rozhodly jsme se to tentokrát zkusit i jinak.

 

Vyrazíme do offline světa

Budeme prodávat výrobky, které nejsou ani aplikace ani info produkty.


Přečíst celý článek

Příběh vstupenky zdarma, která vydělala milióny…

Je 11. 10. 2011 a mně zvoní budík. Je mi zima a nikam se mi nechce. Dnes ale pořádá v Praze celodenní seminář e-mail marketingu David Kirš.  E-mail marketing je mojí doménou a na přednášku Davida jsem opravdu zvědavá. Akce „konkurentů“ navštěvuji celkem pravidelně. David mojí konkurencí beze sporu je, ačkoli jsem ho tak nikdy nebrala. Ve spojení s ním mě napadá spíš slovo inspirace…

E-mail marketingu se věnuji již několik let. Pro klienty vytvářím strategie a pomáhám jim díky newsletterům více prodávat.


Přečíst celý článek

Chtěli jsme to posunout. Přišel čas říct si pravdu.

Sdílíme know-how, které buduje vztah a prodává.  V affiliate databázi máme stovky partnerů. Víme, kolik jim měsíčně vyplácíme. Musejí být na výsost spokojení. Jsou ale spokojení všichni? Co menší a střední hráči? Jak se cítí? Můžeme udělat něco, aby se všem dařilo lépe?  Nadešel čas říct si pravdu a posunout affiliate Firmy 2.0 dál.

Oslovili jsme naše partnery s dotazníkem, mapujícím otázky spokojenosti s programem i jejich pocity. Velmi děkujeme všem partnerům, kteří se do průzkumu zapojili.


Přečíst celý článek